Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 мај 2018
Мислења
4
Поени од реакции
4
Zdravo i jas sum maj mesec 61xx/2014
Polozitelno od pocetok na oktovri.
Можда не е мерило како се другите, ама јас бев на положително од мај* 2018та, и дури сега добив, што значи за некој месец ќе бидне и за вас :)
 
Последно уредено:
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Можда не е мерило како се другите, ама јас бев на положително од август, и дури сега добив, што значи за некој месец ќе бидне и за вас :)
Jas sum na polozitelno od kraj na juli 28mi potocno i ne sum dobil uste. Se nadevam brzo ke e i kaj mene. Cestitki vo sekoj slucaj
 
Член од
29 мај 2018
Мислења
4
Поени од реакции
4
Jas sum na polozitelno od kraj na juli 28mi potocno i ne sum dobil uste. Se nadevam brzo ke e i kaj mene. Cestitki vo sekoj slucaj
Извини, само што проверив, од мај сум бил на положително. Ќе биде брзо, брзо. Сега потпишувале на големо викаат :)
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Обично иде 13 месеци од кога ти е образувана преписката,но има и исклучоци кои чекаат повеќе за жал.
Ти од која дата си,кој ти е бр.на преписка отприлика,не број на молба?
Преписка бр. 20ххх/2018, образувана преписка ноември 2018. :(
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Koga ste na zadolzitelno syglasuvane toa e postapka koga utvrduvaat I proveruvaat vo maticnata drzava Dali stvarno ne ste osuduvani I prakaat vo sekoja drzava vo evropska unija baranje za info Dali nekade ste prekoracile poseta poveke od dozvolenoto ili Dali ste napravile nekoja belja vo meguvreme. Site onie stari prepiski koi se na proverka od viceto dolgo vreme ubavo e nekoj da se Javi vo prokuraturata I da prasa Dali bi mu bilo tamuk da mu ispratite neosuduvan I od sud I od policija ponovi pa ke znaat site clenovi Dali da isprakaat ili ne, oti tie znaat deka kaj nas po 5 godini koga ke ti zavrsi deloto mozes da si podneses molba za brisenje vo sudot I op odma si neosuduvan I zatoa site gi proveruvaat tocno za toa Dali SE osuduvani ili ne vo meguvreme. Da se proba se nisto ne gubite.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Gledam prethodno imase potpisani ukazi od juli a avgust.. A Sega imase od maj... Znaci nema Red, kako sakat taka potpisuvat
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Koga ste na zadolzitelno syglasuvane toa e postapka koga utvrduvaat I proveruvaat vo maticnata drzava Dali stvarno ne ste osuduvani I prakaat vo sekoja drzava vo evropska unija baranje za info Dali nekade ste prekoracile poseta poveke od dozvolenoto ili Dali ste napravile nekoja belja vo meguvreme. Site onie stari prepiski koi se na proverka od viceto dolgo vreme ubavo e nekoj da se Javi vo prokuraturata I da prasa Dali bi mu bilo tamuk da mu ispratite neosuduvan I od sud I od policija ponovi pa ke znaat site clenovi Dali da isprakaat ili ne, oti tie znaat deka kaj nas po 5 godini koga ke ti zavrsi deloto mozes da si podneses molba za brisenje vo sudot I op odma si neosuduvan I zatoa site gi proveruvaat tocno za toa Dali SE osuduvani ili ne vo meguvreme. Da se proba se nisto ne gubite.
Gledate deka se ceka 13-14-15 meseci duri da proverat na zadolzitelno sigurno I sega tolku mu treba za da proverat se nanovo .
 
Член од
22 август 2011
Мислења
28
Поени од реакции
16
Извини, само што проверив, од мај сум бил на положително. Ќе биде брзо, брзо. Сега потпишувале на големо викаат :)
А каде или како проверувате за точен датум од кога сте на положително, јас едно време од 2-3 месеци( можеби и подолго) никако не отварав да проверам за статусот и знам дека декември кога отворив, бев ставена на положително.
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
65
Поени од реакции
84
Еве јас. Кажи што те интересира? :)[DOUBLEPOST=1558165068][/DOUBLEPOST]Дечки здраво, би ве замолил на кратко да ми кажете тие што веќе сте земале ПАСОШИ, да ми помогнете со процедурата. Јас само што дознав дека вицепрезидентот ми потпишал, видов на самата страна.

Понатаму како треба?

По тоа што прочитав по форуми, викаат дека треба да се закаже, а да се има 2 нови сликички(не постари од 3 месеци) и извод. Нешто да не испуштив?[DOUBLEPOST=1558165243][/DOUBLEPOST]

Можно е, ете и јас сум преку сестра и баш како што кажа ти, така беше. Прво положително со вицепрезидента, па еве од вчера указ.
Cestito neka e.Nosese izvodi pd dedo pradedo i potvrda od zdruzenie ili samo dokumenti od sestra ti.Kopii od pasos i izvod.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom