Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Komisiata dodeka rabote potpisi nema Posle ke gi fane letni odmori i od septemvri ke ZAPNAT ke pojde rabotata
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
да ви кажам неколку работи па вие како сакате,изгледа тука сте поголемиот дел помлади дечки (ни ви гори ни ви чади поднозе) па така пасошот кој го вадите вие за во фиока,како и да е,,незнам што ви е смешно 15часот 18час,изгледа незнаете кое е ДРЖАВНО работно време(кој ни е крив на нас кој дупиме приватен сектор јас го велам тоа робовладетелски сектор) валда не работаат и навечер во ниедно време јас лично проверувам после 17или18 часот иако човекот кој прави апдејт на атраната во министерство куца(свири на клавирот) до 16часот,ПЛУС одморите/ПРАЗНИЦИТЕ почнаа от 25 ти и траат до 7 ми ПАПАТА дојде от Бугарија што значи цел ама ЦЕЛ туто државна тарза не работи до седми,ако ме прашате лично јас рачунам до 10 ти,Агенцијата кој и да е убаво пишала ПРОВЕРУВАЈТЕ СИ ПОСЛЕ 10ти Мај,ке биде малку тешко бидејки се отечени,отупени и оглевени от неработење от седење дома (пак ке си речам АХ ДРЖАВНО ДРЖАВНО криво ми е што не успеав да се спикам некаде таму) тогаш НЕ БИ ВАДЕЛ ПАСОШ,,НЕ БИ МИ ТРЕБАЛ,,,ајде от утре конечно нов ден нова надеж порано објавуваја укази само вторник и петок можеби сега е променето тоа во секој ден,па да видиме,прашувајте,допринесете нешто корисна инфо.да ни биде от полза на сите нас,,ИЗВИНЕТЕ што е долго,ако некој се навредил со ова ГАЈЛЕ МИЕ................
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Agencijata sto objavuvase deka ke ima potpisi posle 7 maj i posle 15 casot, ja nema vekje na Facebook, izbrishan e profilot....
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Agencijata sto objavuvase deka ke ima potpisi posle 7 maj i posle 15 casot, ja nema vekje na Facebook, izbrishan e profilot....
Ne e izbrisan blokiran si i mene me izbrisale kako prijatel. Zato so se lazaci kako i drugite 4 so kazaa deka ke ima potpisi a nema. Strasno golem grev lazna nadez da davas na covek samo da se laze i nisto drugo.[DOUBLEPOST=1557297889][/DOUBLEPOST]
Ne e izbrisan blokiran si i mene me izbrisale kako prijatel. Zato so se lazaci kako i drugite 4 so kazaa deka ke ima potpisi a nema. Strasno golem grev lazna nadez da davas na covek samo da se laze i nisto drugo.
Da toco e nema ja i mene se me blokirale.
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Ne e izbrisan blokiran si i mene me izbrisale kako prijatel. Zato so se lazaci kako i drugite 4 so kazaa deka ke ima potpisi a nema. Strasno golem grev lazna nadez da davas na covek samo da se laze i nisto drugo.[DOUBLEPOST=1557297889][/DOUBLEPOST]
Da toco e nema ja i mene se me blokirale.
Jas ne im komentirav nisto na objavite, ne znam zasto me blokirale....
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Jas ne im komentirav nisto na objavite, ne znam zasto me blokirale....
Dobro uteo na site eve da vi gi razjasnam misteriite ve molam znaci ne donesuvajte zaklucoci sami od sebe eve se javiv i prasav da vidam sto e so profilot zatoa sto mene nema sansa da me izbrisat kukni prijateli mi se Profilot e hakiran otvoren e nov agencijata si rab normalno.Uste nesto sega nez koj ovde iskomentira 4tvorica bile lazachki kako i agencijata.Vo tie lazahi i jas zastoa sto megu prvite vi rekov ima potpisi.Sega moram da vi kazam nesto vaka :Jas cekam 10 meseci potpis,Toa e prvo.Vtoro nemam jas sto vas da ve lazam ovde napateni vecni cekachci.Mene toj pasos mi treba mn poveke otkolku na pola od vas ovde sto ke vi stoi vo fioka.Daj boze site da si zemete samo nemojte da osuduvate i donesuvate zaklucoci pred vreme i bez da znaete samo da se kaze i iskomentira nesto bezveza.Se trudam kolku mozam da pomognam stom imam nekakva informacija.Taka da VAS GOSPODA OVDE SITE NEMAM NAMERA PO 100 PATI DA VI OBJASNYVAM I DA SE NERVIRAM OD VAKVI NEVISTINI.NE E PROFILOT LAZEN I NE SUM JAS ZENA STO LAZE.OD MENE TOLKU I DRUG PAT PAZETE KAKO NAVREDUVATE.AKO NEKOJ IMA POTPIS PISETE NE BARAME OD NIKOJ OVDE DA OSUDUVA I DA KAZUVA PRIKASKI..ZA POTPIS CEKAME.
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Dobro uteo na site eve da vi gi razjasnam misteriite ve molam znaci ne donesuvajte zaklucoci sami od sebe eve se javiv i prasav da vidam sto e so profilot zatoa sto mene nema sansa da me izbrisat kukni prijateli mi se Profilot e hakiran otvoren e nov agencijata si rab normalno.Uste nesto sega nez koj ovde iskomentira 4tvorica bile lazachki kako i agencijata.Vo tie lazahi i jas zastoa sto megu prvite vi rekov ima potpisi.Sega moram da vi kazam nesto vaka :Jas cekam 10 meseci potpis,Toa e prvo.Vtoro nemam jas sto vas da ve lazam ovde napateni vecni cekachci.Mene toj pasos mi treba mn poveke otkolku na pola od vas ovde sto ke vi stoi vo fioka.Daj boze site da si zemete samo nemojte da osuduvate i donesuvate zaklucoci pred vreme i bez da znaete samo da se kaze i iskomentira nesto bezveza.Se trudam kolku mozam da pomognam stom imam nekakva informacija.Taka da VAS GOSPODA OVDE SITE NEMAM NAMERA PO 100 PATI DA VI OBJASNYVAM I DA SE NERVIRAM OD VAKVI NEVISTINI.NE E PROFILOT LAZEN I NE SUM JAS ZENA STO LAZE.OD MENE TOLKU I DRUG PAT PAZETE KAKO NAVREDUVATE.AKO NEKOJ IMA POTPIS PISETE NE BARAME OD NIKOJ OVDE DA OSUDUVA I DA KAZUVA PRIKASKI..ZA POTPIS CEKAME.
Site se iati samo da se laze ako e taka ajde daj go noviot profil a ne da ja brisat stranata. A kolku za informacii tebe moze ti treba najnogu, ama mene uste poveke. Tuka ima mladi luge sto cekat za da stignat do eu za podobar zivot, a jas cekam pasos ZA DA SI BIDAM SO MOITE 2 KERKI. I jas sum mlada zena i decata mi se mali a mozat li da rastat bez majka:place:, i ne mi kazuvaj deka se nogu posteni. Sakame iskrenost a ne da ne lazat.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom