Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
Intervju 27.07.17 od pred tri dena polozitelno stanoviste, bez poteklo, se razbira potvrda, izvodi od dedo pred 1920 i ne se sekavam dr. dok. posrednik Jone od Ohrid
iskreno da ti kazam toj e najsaglam posrednik jas preku nego bev sega na 22 23 si go zemav pasosot a samo so izvodi i potvrda bev ke si pocekas malce za podpis ama ke te bide..[DOUBLEPOST=1556536340][/DOUBLEPOST]p
честито,пиши ако не тие мака детали от потписот до враце колку време ,пари и слично,детали ако може.поздрав факај авионот сега
podpisan ukaz 12 mart ovaa godina a vo sistem vnesen za online proverka mi se pojavi 25 mart inaku bev 18 maj 2017 na intervju ... a koga go zemav ukazot posrednikot mi zakasa si imal termini tam svoi sto mu davale nekoj si prijateli na 4 april bev vo isti den go zemav vo 10 i 15 sabaljeto odma brajne za adresa mi imase spremano posrednikot odma podade vo opstina srdec i cekav do 16 h da izlezam vo sitem na mvr za da mozam dase slikam za toa se razbira 400 evra mito si zema devojkata vo opstina za 4ca sto bevme po 100 evrica ni eba mater ama i da spievme isto ke bese 50 evra mito za dr den plus spiejne isti kurac... taka da na 4 zavrsiv sve rab na 19 april mi bese izdaden i na 22 23 vejke mi go donesoa... toa e toa so malku paricki sve moze :)
 
Последно уредено:
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
N:13***/2018/10.08.2018 г. сеуште сум на задолжително.
Интервју бев некаде 28-29 Мај 2018 во Амбасада во Скопје. Заедно бевме со брат ми, исто е и тој само датата му е 09.08.2018.
Прочитав нешто за 12-13 месеци се мени во финална. Сакам да прашам после 12-13 месеци од интервјуто или од датата што е на преписката 10.08.2018 ??? Инаку сум со документи од дедовци е
N:13***/2018/10.08.2018 г. сеуште сум на задолжително.
Интервју бев некаде 28-29 Мај 2018 во Амбасада во Скопје. Заедно бевме со брат ми, исто е и тој само датата му е 09.08.2018.
Прочитав нешто за 12-13 месеци се мени во финална. Сакам да прашам после 12-13 месеци од интервјуто или од датата што е на преписката 10.08.2018 ??? Инаку сум со документи од дедовци и прадедовци.
Образувана преписка N:12***/2018/31.07.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
На интервју 04.04.2018 во бт сигурно ќе чекаме уште некој месец
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
iskreno da ti kazam toj e najsaglam posrednik jas preku nego bev sega na 22 23 si go zemav pasosot a samo so izvodi i potvrda bev ke si pocekas malce za podpis ama ke te bide..[DOUBLEPOST=1556536340][/DOUBLEPOST]p

podpisan ukaz 12 mart ovaa godina a vo sistem vnesen za online proverka mi se pojavi 25 mart inaku bev 18 maj 2017 na intervju ... a koga go zemav ukazot posrednikot mi zakasa si imal termini tam svoi sto mu davale nekoj si prijateli na 4 april bev vo isti den go zemav vo 10 i 15 sabaljeto odma brajne za adresa mi imase spremano posrednikot odma podade vo opstina srdec i cekav do 16 h da izlezam vo sitem na mvr za da mozam dase slikam za toa se razbira 400 evra mito si zema devojkata vo opstina za 4ca sto bevme po 100 evrica ni eba mater ama i da spievme isto ke bese 50 evra mito za dr den plus spiejne isti kurac... taka da na 4 zavrsiv sve rab na 19 april mi bese izdaden i na 22 23 vejke mi go donesoa... toa e toa so malku paricki sve moze :)
Имаше еден циган овде на форумов едно време пишуваше глупости, во партијата на П.Колев беше член. Да не ти е нешто близок роднина случајно?
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Имаше еден циган овде на форумов едно време пишуваше глупости, во партијата на П.Колев беше член. Да не ти е нешто близок роднина случајно?
pozdrav od mene CIGANOT sto zemal Bugarski bez problem deka bugarite cenat lojalnost
i covek koj ne e so kriminalno dosie pozdrav brunhilda komotno znaes kako se vikam imas i moj broj pa ako ne ti e sram javi me se pa dali sum pisuval gluposti sve sto sum pisal ispadna taka so potvrdi se zemaat e sega nekoi koj gi zeznal posrednici sto ne im predale potvrdite toa e nivna greska pozdrav
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
Имаше еден циган овде на форумов едно време пишуваше глупости, во партијата на П.Колев беше член. Да не ти е нешто близок роднина случајно?
Nemam nikakvi poznanici ni od kaj kolev ni od kaj bilo koj dr jas samo kazav kako zavrsiv licno rab a mene mie krivo za tebe poso si ufilmana ili ufilman deka se znaes ama licno ti pokazav moj proishod da ti dokazam.deka ne si dovolno educirana okolu procedurava taka da jas zavrsiv rab a ti sto sakas mudruvaj tvoj problem
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
59
Поени од реакции
23
Знае некој до кој број се стигнати кај Јотова ?
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Одбиен сум од Советот има ли шанси да се однесат дополнителни документи или да се продолжи некако постапката,без да се почнува се одпоново?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Одбиен сум од Советот има ли шанси да се однесат дополнителни документи или да се продолжи некако постапката,без да се почнува се одпоново?
Nema drug nacin osven odnovo pocnuvajne postapka za zal.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Одбиен сум од Советот има ли шанси да се однесат дополнителни документи или да се продолжи некако постапката,без да се почнува се одпоново?
Зошто си одбиен?
Не однесе ли дополнителни документи, претходно имаше пишано дека си нашол сведителство од баба?
А потврдата врз основа на братучед ти е извадена?
За жал мора од ново...... @fatigoova имаше пишано дека некако со адвокат успеал со молба да го вратат во процедура, види прашај го како го среди тоа, може ќе ти помогне и ти да пробаш?
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
pozdrav od mene CIGANOT sto zemal Bugarski bez problem deka bugarite cenat lojalnost
i covek koj ne e so kriminalno dosie pozdrav brunhilda komotno znaes kako se vikam imas i moj broj pa ako ne ti e sram javi me se pa dali sum pisuval gluposti sve sto sum pisal ispadna taka so potvrdi se zemaat e sega nekoi koj gi zeznal posrednici sto ne im predale potvrdite toa e nivna greska pozdrav
Еве јас сама си ги однесов потврдите, македонка, со потврда од Струмица од село со 100 посто бугарско население, па на дополнителна сум.
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Postari drugarcina sto drememe seuste tuka na forumov , se utepavme od cekanje na dopolnitelna , sega za potpis kaj viceto isto ... KAZETE DA NE IMA NESTO NOVINI BAR REKLA KAZALA
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Одбиен сум од Советот има ли шанси да се однесат дополнителни документи или да се продолжи некако постапката,без да се почнува се одпоново?
Pisi utre pp kaj mene ke ti kazamm kade da se obratis.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Зошто си одбиен?
Не однесе ли дополнителни документи, претходно имаше пишано дека си нашол сведителство од баба?
А потврдата врз основа на братучед ти е извадена?
За жал мора од ново...... @fatigoova имаше пишано дека некако со адвокат успеал со молба да го вратат во процедура, види прашај го како го среди тоа, може ќе ти помогне и ти да пробаш?
Имав доставено и други документи, пус ја исправив грешката во презимето преку потврда од матично. Затоа ме вратија
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Имав доставено и други документи, пус ја исправив грешката во презимето преку потврда од матично. Затоа ме вратија
Затоа што си ја исправил грешката те вратија? Или ? ...не те разбрав
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Postari drugarcina sto drememe seuste tuka na forumov , se utepavme od cekanje na dopolnitelna , sega za potpis kaj viceto isto ... KAZETE DA NE IMA NESTO NOVINI BAR REKLA KAZALA
Ni rekla ni kazala, edinstveno sho se znaj e to deka od 27 mart 2019 rokot za rabota na vremenata komisija se prodolzva ushte 3 meseci, taka da bez mnogu golemo nadevanje i optimizam, tuku samo realizam.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom