Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 февруари 2019
Мислења
72
Поени од реакции
116
druze ne e poradi avionot, radi vremevo e....ko ke bilo poladno ne potpisuvale, cekaj d se stopli...
Znaev deka na tolku mnogu luge ke se najdi nekoj pameten so ke bistri politika i ke izigrava pametnjakovic , ali ok sekoj ima svoe pravo... da ne ti e vo misla go gledav meteovo ne ocekuvaj vo slednive nedela dena ako se prasuvas ti
 
Член од
11 март 2019
Мислења
21
Поени од реакции
50
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Zdravo

Dali imase zastoj mesecive vo DABC so potpisuvanje na proishodi/razgleduvanje kako so bese so ukazive ?
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
69
Поени од реакции
78
Site zabegavte od temata,mesate babi i zabi,avionskata nesreka nema vrska so drzavjanstva,bidite strplivi se ke bide,ovde ima clenovi sto cekaat i nad 5-6 godini a vie samo kukate,ima uste 3 dena nedelava ke ima i potpisi a i da nema nisto nemozime da pravime osven da cekame,aj malce optimizam.
Vaka cekajki so optimizam nekoj i penzija ke si doceka...
 
Член од
26 март 2019
Мислења
3
Поени од реакции
27
Dali nekoj znae zosto pri proverka mi go pojavi ova
Ednash i mene taka mi davashe cel den se dodeka ne svativ deka tabot mi e otvoren nekolku dena po red i na istiot gi vnesuvam brojot i pinot. Iskluci go tabot i od novo vkluchi go sajtot. Probaj i od dr telefon ili kompjuter ako ne saka. Se sluchuva i ako greshka neshto vneseh.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Молба . 18.01.2016
Интервју. 26.10.201
На дополнителна. 11.2017
Со рок за доставување документи до 23.03.2018
28.01.2019 финална
27.02.2019положителна
И еве се уште чекам...дали има некој со слична постапка да пиши ...
Бр 81*/2016
Isto sum i jas, bas istite dati na intervju, dopolnitelna, finalna, polozitelno, uste cekam potpis.
 
Член од
13 март 2019
Мислења
41
Поени од реакции
44
Ednash i mene taka mi davashe cel den se dodeka ne svativ deka tabot mi e otvoren nekolku dena po red i na istiot gi vnesuvam brojot i pinot. Iskluci go tabot i od novo vkluchi go sajtot. Probaj i od dr telefon ili kompjuter ako ne saka. Se sluchuva i ako greshka neshto vneseh.
Ednash i mene taka mi davashe cel den se dodeka ne svativ deka tabot mi e otvoren nekolku dena po red i na istiot gi vnesuvam brojot i pinot. Iskluci go tabot i od novo vkluchi go sajtot. Probaj i od dr telefon ili kompjuter ako ne saka. Se sluchuva i ako greshka neshto vneseh.
Ja sum beeter.
intervju juni 2014,
na dopolnitelna od oktomvri 2015 do avgust 2018 ,
I od oktomvri uste sum na polozitelno ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom