Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 март 2019
Мислења
7
Поени од реакции
57
АЈДЕ АЈДЕ ПОЧЕТОК НА ЈУНИ СУМ,МАЈ ГЛЕДАМ ГО ИСЧИСТИЈА,,ЧЕКАМ....СО ГОСПОД НАПРЕД,,АМИН[DOUBLEPOST=1553818829][/DOUBLEPOST]
ЧЕСТИТКИ колку те кошташе
Fala sa docekate site. Sose pat I malo pocastuvanje okolu 200 evra
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
170
Поени од реакции
82
Kako ode novata procedura i ke moze li da se aplicira samo so potvrda
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
20
Поени од реакции
40
Dobro utro na site, nekoj po upaten ako moze da mi objasni. Pasosot mi e vo procedura momentalno na proverka od vice I e zapocnat so moeto mominsko prezime e sea ako se registriram I go zemem prezimeto na maz mi ke ima li nekakov problem I so treba da se napravi. Fala odnapred.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
46
Поени од реакции
57
Dobro utro na site, nekoj po upaten ako moze da mi objasni. Pasosot mi e vo procedura momentalno na proverka od vice I e zapocnat so moeto mominsko prezime e sea ako se registriram I go zemem prezimeto na maz mi ke ima li nekakov problem I so treba da se napravi. Fala odnapred.
Imav takov slucaj vo familija ke ti trebainternacionalen izvod nov so novoto prezime internacionalna vencanica i nema nikakov problem treba da gi dostavis mozes po posta ama najkasno do pred da dojde ukazot na potpis za da ne plakas posle dopolnitelno za promena na licni podatoci
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Sakam da prasham nekoj po informiran ako znae da mi kazhe, prv pat koga podnesuvav dokumenti preku dedo 1920 godina roden ne se sekjavam so koe prezime sum vnesol posmrten list od nego poshto vo knigive kaj nas go pishs so 2 preziminja, posle toa dostvaviv dokumenti za da ne me prtnat i i preku prababa i na vtoriot posmrten list go pisha so "drugo" ili isto prezime ko prviot, dali dokolku e razlicno prezimevo ke imam nekoj problem fala odnapred..
Tie gledaat mnogu na iminja i prezimijna no ti ocigledno si so potvrda od zdruzenie i toa dve imas odneseno pa vo taa potvrda povrzana so prababati ako nejzinoto ime prezime dobro se povrzuva so tvoeto,se gleda deka ti e prababa se e vo red,trebalo pred da gi predades dokumentite da gi proveris,onie od maticno se budali,duri vo knigite se da e dobro napisano tie nepismeni mozat da ti izgresat se,mene licno moeto ime mi go imaa gresno napisano pa vidov navreme i odnovo vagav izvod,sega ne mozis nisto da pravis osven da cekas
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
81
Поени од реакции
80
Zdravo, dali nekoj znae do kade se stugnati proishodite i nekoj da ima zemeno proishod vo poslednite mesec dena i dokolku ima takvi koga ima podneseno dokumenti ?
 
Член од
16 април 2018
Мислења
15
Поени од реакции
31
Дали може во ист ден да се подигне указ од Софија и да се поднесе барање за регистрација на адреса и егн во Благоевград, доколку некој има вакво искуство ве молам да се сподели информација
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Дали може во ист ден да се подигне указ од Софија и да се поднесе барање за регистрација на адреса и егн во Благоевград, доколку некој има вакво искуство ве молам да се сподели информација
Zavisi od tebe,kolku brzo vozis,hahaha,bi trebalo da moze,zakazi rano vo 9 da go podignes ukazot,posle vozis Blagoevgrad odis opstina i podavas barajne,vidi do kolku raboti opstinata,ima vreme.
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
15
Decki do kaj se stignati od zadolzitelna na finalna faza ?? dali ima nekoj februar 2018 intervju na finalna ?
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Од 18-ти Декември 2018-та навака..
So vakvo tempo ako se odvivaat rabotite, bi trebalo da se ima ukaz za nas pochetokot na letoto, bidejki 2016 mnogu prepiski se Ukraina i Moldavija, a pomalku se od Makedonija i skoro site se potpishani i drugi so otkazi t.e ne e najdeno poteklo.
Na kraj sme nie shto sme polozitelno shto sme 2016.
 
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
Tie gledaat mnogu na iminja i prezimijna no ti ocigledno si so potvrda od zdruzenie i toa dve imas odneseno pa vo taa potvrda povrzana so prababati ako nejzinoto ime prezime dobro se povrzuva so tvoeto,se gleda deka ti e prababa se e vo red,trebalo pred da gi predades dokumentite da gi proveris,onie od maticno se budali,duri vo knigite se da e dobro napisano tie nepismeni mozat da ti izgresat se,mene licno moeto ime mi go imaa gresno napisano pa vidov navreme i odnovo vagav izvod,sega ne mozis nisto da pravis osven da cekas
Fala ti na informacijata
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom