Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јануари 2019
Мислења
25
Поени од реакции
11
Zdravo utrovo proveriv i OTKAZ OD VICEPREZIDENTA,.
PREPISKA 59xx/2016, intervju maj 2017, preku roditel, nikakva dopolnitwlna, nisto, se vo najdobar red, regularno intervju se ok, cekav potpis od juli 2018ta.

Dali nekoj znae dali moze da se pobunam nekade, da se revidiraat dokumentite ili molba da podnesam?

Ee Jotova .... tolku cekanje.....
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Zdravo utrovo proveriv i OTKAZ OD VICEPREZIDENTA,.
PREPISKA 59xx/2016, intervju maj 2017, preku roditel, nikakva dopolnitwlna, nisto, se vo najdobar red, regularno intervju se ok, cekav potpis od juli 2018ta.

Dali nekoj znae dali moze da se pobunam nekade, da se revidiraat dokumentite ili molba da podnesam?

Ee Jotova .... tolku cekanje.....
Zdravo cudno preku roditel da ne e greska nekoja bese na proverka od viceto.
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
25
Поени од реакции
11
Zdravo cudno preku roditel da ne e greska nekoja bese na proverka od viceto.

Ne bev na nikakva proverka. Do ovoj moment site statusi tecea dobro.
Inace, so roditelot podnesovme vo isto vreme,vo ista soba bevme na intervju i zapisaa deka mi e roditel- majka, a majka mi preku sestra vadi.

Denes kaj nea smeneto deka ima potpis a kaj mene otkaz.
Nemam nikakvo kriminalno dosie, nisto.

So da praam neznam, imas sovet?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ne bev na nikakva proverka. Do ovoj moment site statusi tecea dobro.
Inace, so roditelot podnesovme vo isto vreme,vo ista soba bevme na intervju i zapisaa deka mi e roditel- majka, a majka mi preku sestra vadi.

Denes kaj nea smeneto deka ima potpis a kaj mene otkaz.
Nemam nikakvo kriminalno dosie, nisto.

So da praam neznam, imas sovet?
Slikaj go otkazot prati go na forumot da go vidime ne mi se veruva preku roditeo da odbijat
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Ne bev na nikakva proverka. Do ovoj moment site statusi tecea dobro.
Inace, so roditelot podnesovme vo isto vreme,vo ista soba bevme na intervju i zapisaa deka mi e roditel- majka, a majka mi preku sestra vadi.

Denes kaj nea smeneto deka ima potpis a kaj mene otkaz.
Nemam nikakvo kriminalno dosie, nisto.

So da praam neznam, imas sovet?
Togas ne si preku roditel i majka ti bila vo procedura vikas kaj nea vcera potpisan
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Zdravo cudno preku roditel da ne e greska nekoja bese na proverka od viceto.
Dude, мајка ти е во процедура за пасош преку сестра ти која има бугарски? А ти аплицираш преку мајка ти која што моментално нема бугарски? Why?
п. с Немој вакви стресој од сабајле да ни прајш, напнати сме сите. Сите се надеваме. Жал ми е за твојот случај.
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Ne bev na nikakva proverka. Do ovoj moment site statusi tecea dobro.
Inace, so roditelot podnesovme vo isto vreme,vo ista soba bevme na intervju i zapisaa deka mi e roditel- majka, a majka mi preku sestra vadi.

Denes kaj nea smeneto deka ima potpis a kaj mene otkaz.
Nemam nikakvo kriminalno dosie, nisto.

So da praam neznam, imas sovet?
Sovet e da go zemi majkati pasosot i pocnuvaj na novo procedura !!!
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Ne bev na nikakva proverka. Do ovoj moment site statusi tecea dobro.
Inace, so roditelot podnesovme vo isto vreme,vo ista soba bevme na intervju i zapisaa deka mi e roditel- majka, a majka mi preku sestra vadi.

Denes kaj nea smeneto deka ima potpis a kaj mene otkaz.
Nemam nikakvo kriminalno dosie, nisto.

So da praam neznam, imas sovet?
Sakas da kazis preku majkati si podnesol a taa imala intervju vo isti den so tebe? kasa popara si naprajl, ako si preku roditel, roditelot tvoj treba da ima bugarsko drzavjanstvo veke zemeno koga apliciras a ne isto vreme so nego da pravis intervju znaci ti nemas podloga vrs sto apliciras barem vaka izgleda spored ova so si napisal, vrz koja osnova go dobi proishodot od DABC?

P.S - Pradedo/prababa>dedo/baba>tatko/majka>ti ova tie linijata so treba dase povikas dali preku stari dokumenti dali preku potvrda treba da imas dokaz deka nekoj od tvoite ima bugarsko poteklo.
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
25
Поени од реакции
11
Sakas da kazis preku majkati si podnesol a taa imala intervju vo isti den so tebe? kasa popara si naprajl, ako si preku roditel, roditelot tvoj treba da ima bugarsko drzavjanstvo veke zemeno koga apliciras a ne isto vreme so nego da pravis intervju znaci ti nemas podloga vrs sto apliciras barem vaka izgleda spored ova so si napisal, vrz koja osnova go dobi proishodot od DABC?

P.S - Pradedo/prababa>dedo/baba>tatko/majka>ti ova tie linijata so treba dase povikas dali preku stari dokumenti dali preku potvrda treba da imas dokaz deka nekoj od tvoite ima bugarsko poteklo.

Epa kako mi bese odobreno od sovetot so tie dokumenti togas, znaci na samito intervju zapusaa deka taa mi e majka i rekoa deka e vo red, inace eve go odgovorot.

Inace izvinete za stresot i jas sum pod stres :)[DOUBLEPOST=1553582321][/DOUBLEPOST]
Epa kako mi bese odobreno od sovetot so tie dokumenti togas, znaci na samito intervju zapusaa deka taa mi e majka i rekoa deka e vo red, inace eve go odgovorot.

Inace izvinete za stresot i jas sum pod stres :)

Dali imam pravo na molba, zalba nesto, mail da pisam ili nisto?
 

Attachments

Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Epa kako mi bese odobreno od sovetot so tie dokumenti togas, znaci na samito intervju zapusaa deka taa mi e majka i rekoa deka e vo red, inace eve go odgovorot.

Inace izvinete za stresot i jas sum pod stres :)
Prijatele ova veke e zavrsena rabota zemete go pasosot na majka ti i pocnuvaj odma procedura imas i pomalku dokumenti preku majka drzavjanstvoto ti e sigurno
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
25
Поени од реакции
11
Dude, мајка ти е во процедура за пасош преку сестра ти која има бугарски? А ти аплицираш преку мајка ти која што моментално нема бугарски? Why?
п. с Немој вакви стресој од сабајле да ни прајш, напнати сме сите. Сите се надеваме. Жал ми е за твојот случај.

Sestra na majka mi.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Epa kako mi bese odobreno od sovetot so tie dokumenti togas, znaci na samito intervju zapusaa deka taa mi e majka i rekoa deka e vo red, inace eve go odgovorot.

Inace izvinete za stresot i jas sum pod stres :)[DOUBLEPOST=1553582321][/DOUBLEPOST]


Dali imam pravo na molba, zalba nesto, mail da pisam ili nisto?
Kako go zede proishodot od DABC so sho dokumenti?

Pocni nanovo procedura preku majkati koga veke taa ima sea drzavjanstvo ke znaes deka ke go zemis ovaj pat.
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
160
Здраво, а што се случува со тие што беа дополнително со запирка, некоја новина, некој да се пофали нешто. Дали се има сменето статусот кај некој.
Кај мене интервју јануари 2017
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Fala pepi sega brzo i kaj tebe poso se iznaceka zaedno so mene hahah site da si docekate[DOUBLEPOST=1553533512][/DOUBLEPOST]
Toa e batka brunhilda mn pametna se pravese i nekoj dr clen na forumov poso eksperti se valda za se bidi poz i srekno
ЧЕСТИТО НЕКА ТИ Е,сега барајго авионот на пистата и не се врти назад,пикниимго на сите овде со се ј****ца кој велеа дека со ПОТВРДА не се зема,,,,пишими во ПП ако може/ш повеке детали,каде интер.правеше кога е потпишан преку кого си и сл..поз.до тебе[DOUBLEPOST=1553584610][/DOUBLEPOST]
Баш ова сакав да нотирам - со потврда се дава и таа потврда е во Закон влезена, џабе се опирате.
НА ДРОНОЈ НЕ СЕ ОБЈАСНУВА не се мачи безпотреба,,,,ТИ СИ ПОСРЕДНИК И ТОЧКА[DOUBLEPOST=1553584760][/DOUBLEPOST]
Znaci do 23.05.2017 se stignati
АЈДЕ АЈДЕ брату да пишува и за нас така,АМИН
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom