Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Другари и јас сум со истиот документ за потекло крштеница од баба.Сакам да ве прашам кога бевте на интервју и за колку време ви се смени почетниот статус после интервјуто.Ви благодарам многу
Za 5 dena mene mi se smeni od obrazova se vo zadolzitelna postapka ovoj mesec bev na intervju
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Јас сум на положително од 28 ноември исто како тебе со крштеница од баба. Што ќе биде и дали има застој којзнае, се надевам дека таму до Мај дека ќе ми потпише.
Iskreno ne veruvam deka sega ke ima zastoj zasto cim sme dojdeni do potpis polesno i pobrzo ide, a tie sto so meseci cekaat potpis... tie ti se brat so potvrdi so se, inace se ceka kolku so znam 2-4 meseci za potpis, eve denes vtor mesec fakjam, zdravje do mart april da mi potpise ke bidam mnogu sreken
Dosega so krstenica na nikoj ne pravele problem taka da ne se sekiraj. Jas mojata ja odnesov uste vo maj 2017 odma otkoa me stavija na dopolnitelna. Aj do leto da zemame i nie drzavjanstvo, se iznacekavme
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Iskreno ne veruvam deka sega ke ima zastoj zasto cim sme dojdeni do potpis polesno i pobrzo ide, a tie sto so meseci cekaat potpis... tie ti se brat so potvrdi so se, inace se ceka kolku so znam 2-4 meseci za potpis, eve denes vtor mesec fakjam, zdravje do mart april da mi potpise ke bidam mnogu sreken
Dosega so krstenica na nikoj ne pravele problem taka da ne se sekiraj. Jas mojata ja odnesov uste vo maj 2017 odma otkoa me stavija na dopolnitelna. Aj do leto da zemame i nie drzavjanstvo, se iznacekavme
Ne e tocno na forumot ima lica so stari dokumenti koi cekaat poveke od 8 meseci, neka me demantira nekoj ako gresam
 
Член од
9 јуни 2018
Мислења
43
Поени од реакции
38
Iskreno ne veruvam deka sega ke ima zastoj zasto cim sme dojdeni do potpis polesno i pobrzo ide, a tie sto so meseci cekaat potpis... tie ti se brat so potvrdi so se, inace se ceka kolku so znam 2-4 meseci za potpis, eve denes vtor mesec fakjam, zdravje do mart april da mi potpise ke bidam mnogu sreken
Dosega so krstenica na nikoj ne pravele problem taka da ne se sekiraj. Jas mojata ja odnesov uste vo maj 2017 odma otkoa me stavija na dopolnitelna. Aj do leto da zemame i nie drzavjanstvo, se iznacekavme
јас сум со крштениче и лична карта од дедо. Чекам потпис од август. Значи сите чекаме, дај боже да потпиши на сите :cool:
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Другари и јас сум со истиот документ за потекло крштеница од баба.Сакам да ве прашам кога бевте на интервју и за колку време ви се смени почетниот статус после интервјуто.Ви благодарам многу
Интервју Јули 2017 скопје, внесен во систем почеток на ноември 2017, крај на октомври 2018 финална, крај на ноември 2018 положително. Сега влегувам во 3 месец чекање потпис. Го предадов оригиналот од крштеницата на интервјуто па изгледа затоа не бев на дополнителна.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
130
Mora da pocne da potpisuva tava drvo virano. I jas mislam deka e krajno vreme da pocne da gi potpisuva ili odbiva, na site ni e skisnato, barem ke znaeme na sto sme.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Mora da pocne da potpisuva tava drvo virano. I jas mislam deka e krajno vreme da pocne da gi potpisuva ili odbiva, na site ni e skisnato, barem ke znaeme na sto sme.
Друже, со ваков вокабулар, јас не знам зошто не ти го одземат и тоа што го имаш. :popce:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.648
Поени од реакции
27.969
Посредниците земаат по 500/600/800 евра за процедура до пасош, и ако излезе после уште 200/300 евра.[DOUBLEPOST=1549452211][/DOUBLEPOST]

"Која бре друга држава у свет ке ти дозволи за 30€ да аплицираш и можност да земеш државјанство?Која? "..."Одете у Француски културен клуб зачленете се и после пробајте Француско државјанство да земете,на клоци ке ве кренат"

Епа затоа што никоја држава тоа не го прави, нема да го прави ниту бугарија.
Важи.
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
26.10.2016 интервју, девојка ми беше со док од сестра на дополнително со запирка, јас со крштеница и венчаница од прабаба и прадедо, со рок до 08.04.2018, промена денеска во финална.

Дополнително од ноември 2017 до денеска, доставени дополнителни негде 10ти 01.2018.

Јас доставив изводи до предците и оригинал венчаница и потврда од кај лазо БККС, а девојка ми извади потврда за родствени врски од Благоевград, плус потврда од БККС.

Нека бидне веќе.. ;)

Поздрав и спокојно !
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
tava kandilo na majkati da I go stavas na glavata
Фрустрации и трауми од детство не се лечат на форум, има посебни установи.
Во ситуација на имање ум а немање разум, како твојата, и швајцарски/германски пасош да ти дадат нема да стигнеш далеку во животот.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
130
Фрустрации и трауми од детство не се лечат на форум, има посебни установи.
Во ситуација на имање ум а немање разум, како твојата, и швајцарски/германски пасош да ти дадат нема да стигнеш далеку во животот.
haha so izigruvas pameten tuka glupak :D :D iskoliri malku nema da I dojde loso de so tolku L:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom