Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 ноември 2013
Мислења
90
Поени од реакции
135
zdravo na site mozeli nekoj ke ve molam da dade link od nekoj bugarski voen arhiv za vtora svetska vojna da go pronajdam dedomi toj bil ucesnik.Pred izvesno vreme nekoj stavi link ali od prva svetska vojna jas vleguvam tamu na stranata ali nikako da se snajdam toj sto go bese stavil linkot od prvata svetska vojna gi ima site po ime i prezime prasanje mi e dali ima takov i za vtorata svetska vojna blagodaram
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
35
Поени од реакции
42
Veke 11ti mesec na zadolzitelna, dali znae nekoj kolku se ceka za promena vo finalna vo posledno?
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
28
Поени од реакции
8
zdravo na site mozeli nekoj ke ve molam da dade link od nekoj bugarski voen arhiv za vtora svetska vojna da go pronajdam dedomi toj bil ucesnik.Pred izvesno vreme nekoj stavi link ali od prva svetska vojna jas vleguvam tamu na stranata ali nikako da se snajdam toj sto go bese stavil linkot od prvata svetska vojna gi ima site po ime i prezime prasanje mi e dali ima takov i za vtorata svetska vojna blagodaram
Daj toj od 1svetska vojna linkot
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
zdravo na site mozeli nekoj ke ve molam da dade link od nekoj bugarski voen arhiv za vtora svetska vojna da go pronajdam dedomi toj bil ucesnik.Pred izvesno vreme nekoj stavi link ali od prva svetska vojna jas vleguvam tamu na stranata ali nikako da se snajdam toj sto go bese stavil linkot od prvata svetska vojna gi ima site po ime i prezime prasanje mi e dali ima takov i za vtorata svetska vojna blagodaram
Jas go postirah linko ama za 2 svetska vojna nema
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Veke 11ti mesec na zadolzitelna, dali znae nekoj kolku se ceka za promena vo finalna vo posledno?
Никој неможе да ни каже кога би требало да има промена,ако порано важеше за 10 месеци промена во финална,сега веќе се е сменето.
Јас сум веќе 12 полни месеци на задолжителна,а има и со повеќе месеци што чекаат .....
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
sovetot po grazdanstvo ne e uvazil molbata,nema kategorecni dani za vjhodjast blgarin,4 godini cekanje!!!!!
Дали беше на проверка од вицепрезидента или чекаше потпис и директно отказ?

Проверка от Вицепрезидента на Република Б'лгарија ----->deneska mi se smeni od izdavane na ukaz. Cekav 15( 2016 intervju) so dokumenti od sestra brojce 116**
Колку време чекаше од издавање на указ до овој статус? Дали беше на дополнителна проверка?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Проверка от Вицепрезидента на Република Б'лгарија ----->deneska mi se smeni od izdavane na ukaz. Cekav 15( 2016 intervju) so dokumenti od sestra brojce 116**
Со нозе да не ги пишувате постовиве? Не сме ти во мозокот за да разбереме што значи "Cekav 15".
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
po vtor pat ne stavija na finalen pregled i deneska otkaz
Да но, од кого е отказот од советот по гражданство или од вицепрезидентот, т.е дали чекаше потпис од вицепрезидента па доби отказ или доби отказ директно од советот по гражданство?
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Na dobro nema nikoj site negativno da nema nekoj da se pofali so ukaz potpisan .Na mene mi stoi oti zavrsi izdavanjeto na bg drzavjanstva.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom