Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Да но, од кого е отказот од советот по гражданство или од вицепрезидентот, т.е дали чекаше потпис од вицепрезидента па доби отказ или доби отказ директно од советот по гражданство?
Ti ima napisano nazad,od sovetot po grazdanstvo e odbien I toa so najjaki stari dokumenti sto mozi,sega znaci ne samo sto Jotova ne potpisuva tuku I odbivaat.
 
Член од
22 октомври 2015
Мислења
12
Поени од реакции
29
Дечки денес промена на статус, од финална на" Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија "
Преку амбасада скопје,интервју ноември 2015,на дополнителна со запирка бев некаде околу до пред 1ипол месец, документи од чичко, дополнителни документи потврда од здружение струмица
 
Член од
1 октомври 2017
Мислења
21
Поени од реакции
16
Zdravo decki..ve molam kazete mi ako znaete kolku vreme odi ova.Jas i zhena mi cekavne uste potpis od V.Prezidenta..e sega kaj zhena mi smena vo Proverka od V.prezidenta...Kolku vreme stoj ovaj status so proverkava..nekoj dali ima vakvo iskustvo...kazete mi ako znaete pozz
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Zdravo decki..ve molam kazete mi ako znaete kolku vreme odi ova.Jas i zhena mi cekavne uste potpis od V.Prezidenta..e sega kaj zhena mi smena vo Proverka od V.prezidenta...Kolku vreme stoj ovaj status so proverkava..nekoj dali ima vakvo iskustvo...kazete mi ako znaete pozz
Имаш еден куп такви статуси досега. Колку ке чекаш, никој нема да ти каже, затоа што е мистерија !
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
Krilca sramota e sto posle tolku godini cekanje I so takvi dokumenti te odbija,dali razlikata vo imeto I prezimeto od dedoti bese mala ili bese pogolema?
znaci vaka jas koga podnasav za poteklo mi rekoja deka mora da sredis so prezimeto pa posle da odidam da podnesam.Posle nekoe vreme maka.maciv dodeka da go sredam toa i na kraj se sredi rabotata vo maticnoto so uverenie.Potekloto go dobiv vrz osnova na voenata kniska i celata postapka tecese taka kako sto pisuvav vo moite postovi.Vo dekemvri 2015 bev na intervju pa site mozni zastoi me fatija i se do denes![DOUBLEPOST=1548253809][/DOUBLEPOST]od so
Да но, од кого е отказот од советот по гражданство или од вицепрезидентот, т.е дали чекаше потпис од вицепрезидента па доби отказ или доби отказ директно од советот по гражданство?
Да но, од кого е отказот од советот по гражданство или од вицепрезидентот, т.е дали чекаше потпис од вицепрезидента па доби отказ или доби отказ директно од советот по гражданство?
od sovetot po grazdanstvo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom