Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
da!!![DOUBLEPOST=1548234841][/DOUBLEPOST]i na sestrami,i dvajcata so original voena kniska i licna karta od nasiot dedo.Strasna rabota
Лелееееее.......
Незнам што да кажам,се изначека ,во што беше проблемот ?????
Имаше нешто со презимињата разлики????[DOUBLEPOST=1548235079][/DOUBLEPOST]Имаше случај со @fatigoova ,ако сака нека сподели со тебе на кој начин го реши тој проблем.И него го одбија ,па потоа на некој начин го вратија незнам како.......Според тоа што тој го пишуваше овде,ако е така.....
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
sega neznam dali mozam da si gi podignam dikumentite koga vekje e zavrseno so mojata procedura,znae li nekoj kako ide taa rabota!
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
Дали е ова нормално??
Поднесено 2015 документ крстеница од дедо , интервју март 2016 , на дополнителна со запирка година ипол , пред месец дена вратен на финална и еве денеска пак вратен на дополнителна до запирка??
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Лелееееее.......
Незнам што да кажам,се изначека ,во што беше проблемот ?????
Имаше нешто со презимињата разлики????[DOUBLEPOST=1548235079][/DOUBLEPOST]Имаше случај со @fatigoova ,ако сака нека сподели со тебе на кој начин го реши тој проблем.И него го одбија ,па потоа на некој начин го вратија незнам како.......Според тоа што тој го пишуваше овде,ако е така.....
Што е работата?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
rabotata e sto od deneska mi pisuva deka sovetot ne e uvazil molbata,demek nemalo podatoci za star bugarin a apliciram so bugarska voena kniska,i imam ja dostaveno vo ministerstvoto za pravda (originalot)!
Да не имаше разлики во место име презиме или дати?
 
Член од
17 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Dali ima nekoj sto bil na intervju noemvri 2018 vo konzulat,dali se stignati broevite sto treba da si gi podigneme, mi bese kazano da se javam januari, se javiv okolu 10,mi rekoa da se javam na krajot na mesecot,kojznae kolku ke go cekame i toj broj.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Дали е ова нормално??
Поднесено 2015 документ крстеница од дедо , интервју март 2016 , на дополнителна со запирка година ипол , пред месец дена вратен на финална и еве денеска пак вратен на дополнителна до запирка??
Да не е некоја грешка?
Провери повторно подоцна.
Неможе двапати на дополнителна !!!!
Веќе не се знае што може а што не,бог да чува!!!!
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
da,ama so dokument od maticnoto go resiv toa i mi gi prifatija dokumentite vo bg ambasada vo sk.Sam si ja brkav rabotata preku ambasadata
Ова е постот од @fatigoova за тоа како го решил неговиот проблем.
Имам кажано порано, едно 20 пати, кога ми излезе происходот имав најдено во меѓувреме војна книшка од прадедо со сите информации. Чекав да ме стават на дополнителна па да ја поднесам. Наместо тоа ме прекинаа, поднесов молба и ги доставив новите документи, и се повикав на нив, така ми рекоа во Софија, така направив, плус дадов нови изводи, да направам линија, од трново, некакво уверение, од кај нас од државен архив најдов кога се извршени промените и со дати, број на книга, отидов во матично, од таму уверение за,сите заведени промени, го преведив на бугарски, зедов и изјава на нотар со двајца сведоци, и се топтан однесов директно кај што треба. Ми дадоа ново бројче за една недела, потоа еве по 2,5 недели ми се смена овој статус.

Ни врски, ни посредник, ни подмачкав, ни муабет во 4 очи, ништо, правев она што ми велеа, беа љубезни и јас бев културен
[DOUBLEPOST=1548240903][/DOUBLEPOST]Може ќе ти помогне....
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
Да не е некоја грешка?
Провери повторно подоцна.
Неможе двапати на дополнителна !!!!
Веќе не се знае што може а што не,бог да чува!!!!
Дај боже да е грешка , им пишав емаил, ке проверувам во текот на денот дали ке се смени , ова е лудница ако пак седам на дополнителна година ипол..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom