Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Честито!
Да не барам од предходните страни, шо бројче си одприлика? Колку време чекаше за указ? Фала.[DOUBLEPOST=1543512948][/DOUBLEPOST]
Лупав а?
Ајмо хејтери[DOUBLEPOST=1543509589][/DOUBLEPOST]
Се е блокирано
Единствено нешто шо е блокирано е главата твоја. Ти во бугарското министерство да не работиш?
Само да се мрчело нешто. Не гледате дека мора одчет да даваат во медиуми?
Чим се одглавивме од дополнителна, сега прав ни е патот.
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Честито!
Да не барам од предходните страни, шо бројче си одприлика? Колку време чекаше за указ? Фала.[DOUBLEPOST=1543512948][/DOUBLEPOST]
Единствено нешто шо е блокирано е главата твоја. Ти во бугарското министерство да не работиш?
Само да се мрчело нешто. Не гледате дека мора одчет да даваат во медиуми?
Чим се одглавивме од дополнителна, сега прав ни е патот.
Блокиран ти е мозокот што се заебаваш
Оди во Софија види
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Лупав а?
Ајмо хејтери[DOUBLEPOST=1543509589][/DOUBLEPOST]
Се е блокирано
Тогаш нека не одбијат, а не да не држат со исти статуси со години. Па да си повлечиме документите...
За џабе ли им дадов оригинал документ?!
Се заради нивни грешки. Биле, се, и ќе бидат корумпирани....[DOUBLEPOST=1543514660][/DOUBLEPOST]
Тогаш нека не одбијат, а не да не држат со исти статуси со години. Па да си повлечиме документите...
За џабе ли им дадов оригинал документ?!
Се заради нивни грешки. Биле, се, и ќе бидат корумпирани....
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
29
Поени од реакции
51
Блокиран ти е мозокот што се заебаваш
Оди во Софија види
Не мора човек да оди во Софија!! Доволно е да се погледнат коментарите на форумов за да се знае дека преписките во процедура си течат во смисла менување статуси, издавање укази...Точно е само дека е блокирано издавањето на произходи оти нели ДАБЧ моментално е затворена
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Ne sum kontradiktoren nego sosema iskren bez lagi i prevari, tatko bugarin koj ostanal i se ozenil tuka vo mk. roden ,skoluvan , vojnik bugarin, i celo negovo pokolenie .....ako pisuvam treba sel referat , Koga aplicirav gi odnesov site originali da dokazam poteklo vo konzulat , gi razgledaa i mi gi vratija , celata procedura si odese kako treba .....posle toa se najdov vo protokolot so brojceto kade treba da se odnesat originalite , gi odnesov direkno vo ministerstvo vo Sofija ..... treba uste objasnuvanje !? ima matni raboti nemozite nikoj da me ubedite ama uporen sum ke cekam Evevi eden dobar primer deka nee taka kako sto treba pozdrav
Требало директно во Софија да одиш не ти треба происход само фотпкопија од лична карта на татко ти и одиш директно у министерство за правда .Добиваш датум за интервју и така натаму.Барем јас би напра
Ne sum kontradiktoren nego sosema iskren bez lagi i prevari, tatko bugarin koj ostanal i se ozenil tuka vo mk. roden ,skoluvan , vojnik bugarin, i celo negovo pokolenie .....ako pisuvam treba sel referat , Koga aplicirav gi odnesov site originali da dokazam poteklo vo konzulat , gi razgledaa i mi gi vratija , celata procedura si odese kako treba .....posle toa se najdov vo protokolot so brojceto kade treba da se odnesat originalite , gi odnesov direkno vo ministerstvo vo Sofija ..... treba uste objasnuvanje !? ima matni raboti nemozite nikoj da me ubedite ama uporen sum ke cekam Evevi eden dobar primer deka nee taka kako sto treba pozdrav
Greska imas sto preku konzulat si odel.Treba fotokopija od licna karta na tatko ti i direktno u minister pravda sofija.Pa intervju pa.....Zatoa ne mi bese jasno.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
58
Поени од реакции
42
Vrska nema profesija ti mozes da im kazes na niv deka neznam kakva ne profesija imas ni ti barat dokaz kaj rabotis ni sto si zavrsil nikakva potvrda ne ti bara za rabota ili obrazovanie, ona sto bara e i potekloto,....drugar moj so gips raboti zema pasos intervju bese 2017god. povekje e srekja kako ke ja fatis godinata dali resile da stavat na dopolnitelna ili da davaat so bilo kakov dokument.
So deckoto/devojkata sme necela nedela razlika so intervjuata, ako sledish prethodno ke primetish deka tie sho se na intervju vo 2017 (pogotovo esenskiot period) del se na polozitelno, pomal del na dopolnitelna. Za kakva godina zboruvash? Kolku za ilustracija, so mene toj den na intervju bea ushte 5 mina i site bevme preku ist posrednik so isti dokumenti (dedo roden vo bugarsko selo pred 1920) za najmalku dvajca od niv znam deka se na dopolnitelna od koi edniot imash ekstra original svidetelstvo od dedoto koj mu uchel vo bugarska shkola so bugarski pechat zavereno.
Zakluchok: Pokraj profesijata, golema uloga za dobivanjeto na pasosh igraat i vozrasta kako i podatocite izneseni vo tekot na samoto intervju.
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
abe ne tropajte gluposti bilo do intervju bilo do obrazovanie aj ne serite gluposti PREKU BRAT SESTRA MAJKA TATKO BABA I DEDO PRADEDO PRABABA I STARI DOKUMENTI KRSTALNO SVEDETELSTVO VOENA KNISKA 100% DOBIVAS .. a ostanatite neka mu ja mislat 50-50 e za niv nekogas gi pustat so povrdni nekogas ne toa e FAKT a ne mislenje
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom