Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 октомври 2018
Мислења
12
Поени од реакции
6
Zdravo na site clenovi.[DOUBLEPOST=1540886808][/DOUBLEPOST]Bi zamolil za edna infomacija!!!??? Po rezervacija za podiganje na ukaz za kolku vreme dobivas odgovor.[DOUBLEPOST=1540886960][/DOUBLEPOST]Inaku od dokumenti imav poteklo od prv bratuced i potvrda od Strumica.Intervju vebruari 2007.poz.do site.[DOUBLEPOST=1540887014][/DOUBLEPOST]Izvinete 2017.
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
A

andrea85

Гостин
:LOL::LOL::LOL::lolzz::lolzz::lolzz:
Нашиве ако не додадат нешто не се живи.Никаде не се споменуваат Македонци по пбугарските медиуми.
Се спомнува и те како, прогуглај ги насловите...
https://www.expert.bg/Enchev:-Prodavaneto-na-bylgarsko-grazhdanstvo-e-osnoven-iztochnik-na-pari-za-VMRO-703049.html
Основен източник на пари за ВМРО е услугата по продаване на б'лгарско гражданство на македонци през две фирми за превод и легализација. ВМРО носи политическа отговорност, а Каракачанов носи персонална политическа отговорност. Положението на вицепремиер Каракачанов е под в'прос, тој трјабва да си подаде оставката и до изјаснјаване на всички обстојателства тој трјабва да б'де отстранен.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
58
Поени од реакции
30
Само со братутед одбиваат!Најдобро ти е да си извадиш потврда од Струмица со предок којшто е роден пред 1920 во село кадешто 100% од населението во тој период се изјаснувале како блгари!
Kaj mene pisuvase 80 % bugari, 10% romi i 10% turci. Dali ima sansi da me odbijat?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Kaj mene pisuvase 80 % bugari, 10% romi i 10% turci. Dali ima sansi da me odbijat?
Има шанси да те одбијат и со 100% Бугари, ништо не е сигурно. 20% Турци и Роми не е лоша статистика. Претпоставувам ќе имаше поголем проблем ако тие 20% беа Власи или Срби.
 
A

andrea85

Гостин
Има шанси да те одбијат и со 100% Бугари, ништо не е сигурно. 20% Турци и Роми не е лоша статистика. Претпоставувам ќе имаше поголем проблем ако тие 20% беа Власи или Срби.
I kaj mene potvrdata ne s esekavam, ama sekako ne bese 100% bugari, imas eisto i romi i srbi i vlasi...
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
Некој декември што бил на интервју 2017 да му се сменило во финална ?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Овие повторно со ДАБЧ.

На секои две-три години истата приказна се случува. Да, дури и птичките знаат дека има корупција на големо во истата агенција + ВМРО од Бугарија дебело профитира од истото.

Ама како и секоја измината ситуација - секое чудо за три дена. Ајде да видиме ова чудо како ќе заврши.

Само што тој дел од коалицијата на власт (делот на Обединети Патриоти) во моментов е од сите страни растргнат и со афери. Ваљда Бојко им враќа за нивни глупости...дневна политика.
 
A

andrea85

Гостин
Овие повторно со ДАБЧ.

На секои две-три години истата приказна се случува. Да, дури и птичките знаат дека има корупција на големо во истата агенција + ВМРО од Бугарија дебело профитира од истото.

Ама како и секоја измината ситуација - секое чудо за три дена. Ајде да видиме ова чудо како ќе заврши.

Само што тој дел од коалицијата на власт (делот на Обединети Патриоти) во моментов е од сите страни растргнат и со афери. Ваљда Бојко им враќа за нивни глупости...дневна политика.
Да ама секој пат пак тиа ккао нас се во загуба. ке има проверки па овака па пнака да се даваат потврдите по терк..
Ова не им враќа Бојко туку тие што не го сакаат ни Бојко!
 
Член од
19 март 2015
Мислења
107
Поени од реакции
52
ako ima nekij so broj 138/2016 konzulat bt neka kazi ak o ima promena kaj mene seuste na dopolnitelna pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom