Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 мај 2018
Мислења
47
Поени од реакции
38
jas sum vo prvite staven na dopolnitelna od 2016,25 prepiski ima pred mene!!
Јас сум 86**/2015 број на молба, на дополнителна сум уште, пред мене според протиколот има околу седумдесетина. Кога ќе има промена ќе напишам
 

E2E

Член од
11 март 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
Јас сум 86**/2015 број на молба, на дополнителна сум уште, пред мене според протиколот има околу седумдесетина. Кога ќе има промена ќе напишам
И јас сум на дополнителна ама не сум во протокот. Интервју октомври 2016. Која е разлика за тие што се во протоколот и тие шо не се...???
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
jas sum vo prvite staven na dopolnitelna od 2016,25 prepiski ima pred mene!!
Koga bese na intrervju i vo sofija li bese?[DOUBLEPOST=1538045154][/DOUBLEPOST]
И јас сум на дополнителна ама не сум во протокот. Интервју октомври 2016. Која е разлика за тие што се во протоколот и тие шо не се...???
Kaj gledas za protokolot pusti link
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Не ти ја имаат ни разгледано потврдата што ја имаш однесено,срамота уништуваат човечки животи од мрза и неработење
Кога документите ќе отидат кај вицепрезидентот, џабе ти е се. Замисли каков хаос ќе настане, ако секој еден што однесе документ, откако предметот му отишол кај Јотова, тој документ да треба да го носат кај неа, па да му го бараат предметот, па она да го разгледува тоа од здружението. Некои работи се едноставно невозможни. Жално што е одбиено лицето, ама и ние треба самите да си бидеме поажурни, зашто сепак тоа е наш проблем и ние сме тие кои треба да мислиме на време да однесеме документи.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Кога документите ќе отидат кај вицепрезидентот, џабе ти е се. Замисли каков хаос ќе настане, ако секој еден што однесе документ, откако предметот му отишол кај Јотова, тој документ да треба да го носат кај неа, па да му го бараат предметот, па она да го разгледува тоа од здружението. Некои работи се едноставно невозможни. Жално што е одбиено лицето, ама и ние треба самите да си бидеме поажурни, зашто сепак тоа е наш проблем и ние сме тие кои треба да мислиме на време да однесеме документи.
Да, највероватно тоа е десено,барем нека им кажат на луѓево дека по пренесување на досието кај вицепрезидентот да не носат дополнителни документи и да не им ги примаат,џабе да не си прават трошоци.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
29
Денес потпишан указ број. 134/2018 потекло преку прадедо роден пред 1920 година и потврда од струмица. Сите што чекаат само со потврда да не се плашат ако имаш чисто досие и комплетирани документи сигурно ке земете. Поз
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
jas sum vo protokolot na dopolnitelna so zapirka,se javiv vo ambasadata prvo mi rekoa deka toa bilo na koja proverka od bezbednosen aspekt,pa posle nekolku meseci pak se javiv i mi rekoa da ja odnesam voenata kniska originalot vrz osnova na koj sum go dobil proishodot i taka napraviv ja dostaviv.Taka mi rekoa od ambasadata!
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
47
Поени од реакции
55
Денес потпишан указ број. 134/2018 потекло преку прадедо роден пред 1920 година и потврда од струмица. Сите што чекаат само со потврда да не се плашат ако имаш чисто досие и комплетирани документи сигурно ке земете. Поз
Koga bese na intervju ?koga bese na polozitelno?kolku vreme aj objasni nesto
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
23
Поени од реакции
12
i mene me nema vo protokolot sto znaci deka tie sto se vo protokol imaat prednost ili
i jas sum na dopolnitelna so zapirka dostaviv original dokument koj prethodno mi bese dostaven no koga bev na intervju mi go vratija nazad koga me stavija na doplolnitelna istiot dokument go dostaviv i seushte nema promena da se nadevame deka ce bidi se kako so treba
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
58
Поени од реакции
30
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,

Me ima i vo protokolot so broj 98**/2015 . Intervju mart 2016. Nema promena veke poveke od godina dena. Koja e razlikata dali te ima ili te nema vo protokolot. I dali nekoj koj prethodno bese na protokol veke pomina?Koi se na crnata lista?? :) Ehhhh.....:shook:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom