Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Здраво на сите. Заинтересиран сум за бугарски пасош па гледав на интернет поточно на реклама5 луѓе кои посредуваат за вадење пасош и сите документи кои се потребни па и документ за потекло.Па ме интересира некој дали имал искуство како поминал,дали добил пасош и за колку време го добил.Поздрав
 
Член од
3 септември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
7
Минатата недела промена кај двајца пријатели указ еден со документи од брат интервју почеток на 2017та и кај друг со изводи само не знам кога интервју...а денес кај другар отказ од 2014та документ од внук или вујко мислам...а јас и другар киснеме на дополнителна...јас документ од брат он од сестра на интервју ист ден април 2016 и на дополнителна од јули 2017.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Isto i jas intervju 2016 dojde do dopolnitelna i tuka stoi recisi godina .Neznam dali ima promeni kaj tie na dopolnitelna so se .Ako ima bar da se nadevame[DOUBLEPOST=1537199356][/DOUBLEPOST]
So svoi oci vidov pasosi za koj znam , so kakva dokumentacija se apliciralo , ovde nesto smrdi nikoj nemoze da me ubedi poveke deka so roditel, so babi dedovci , sigurno zemaat , e nemoze tie za godina dena da zemat a vo stvarnost vo race im se pasosite a nie sto sme na dopolnitelna proverka , so najvrodostojni da cekame poveke od 3 godini...... razocaran sum zasto nema ni praven lek niti kade covek da se obrati[DOUBLEPOST=1536764882][/DOUBLEPOST]Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,
Isto i ksj mene e taka 2016 intervju i do tuka stigna i niso
 
Последно уредено:
Член од
6 август 2018
Мислења
36
Поени од реакции
12
@Tonipp uste ova da te optivam, izvod moj legaliziran, preveden ce mi trebit i za ko ce se vadit egn broj vo opstina ili samo ko ce se odit za slikanje za pasos?
Uste tri pati opitaj :)
Podobro nosi mene ne mi pobara ama pisi si na lis od majka tatko brat sestra mazena deca koga se rodeni mnogu bitno 30 leva na kasa I za edna nedela go zemas jas odam cetvrtok da go zemam egn I da se slikam
 
Член од
2 јануари 2018
Мислења
51
Поени од реакции
62
Пo oвa штo читaм нa фoрумoв нештo не мрдaт рaбoтaвa. Јaс сум уште нa зaдoлжителнo интервју јaнуaр 2018. Дaлo знaе некoј уште кoлку леб требa дa јaдaм зa дa зaвршaм дo бг еу пaспoрт
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Vo bitolski konzulat 15evra obicen izvod edna nedela se ceka ako sakas odma 30
Ok fala za odgovorot, samo da prasam treba li da zakazes na telefon za legalizacija ili moze direktno bez zakazuvanje da se odi vo konzulat i treba li prethodno da bide preveden izvodot ili tie tamu sreduvaat vo konzulat i dali moze negde vo Sofija da se napravi legalizacijata ako znaes?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Da te prasam Brunhilda ti gi znaes rabotive podobro isto taka, moze li negde vo Sofija da se legalizira izvod za da mozes da odis da vadis licna karta/pasos vo policija.
Inaku so sreka neka e.
Фала и на твоја глава :). Иначе не ти треба повеќе легализација, само заверка на нотар. Тоа и преведувачите во Софија го прават и кошта 6 лева.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Фала и на твоја глава :). Иначе не ти треба повеќе легализација, само заверка на нотар. Тоа и преведувачите во Софија го прават и кошта 6 лева.
Fala i tebe, znaci go nosis izvodot(obicen) na zaverka na notar vo Sofija i pretpostavuvam lesno se naoga notar i kako so gledam ti ke go pravis toa vo Sofija koga ke odis po egn i posle slikanje vo policija pa pisi go iskustvoto?
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Fala i tebe, znaci go nosis izvodot(obicen) na zaverka na notar vo Sofija i pretpostavuvam lesno se naoga notar i kako so gledam ti ke go pravis toa vo Sofija koga ke odis po egn i posle slikanje vo policija pa pisi go iskustvoto?
Не не. Прво превод после заверка на нотар, нотарот го заверува потписот на преведувачот значи он ќе ти го среди тоа (агенцијата или преведувачот).
Јас све завршив, уште да си ги подигнам документите. Прочитај мои постари постови, ја објаснав цела процедура од подигнување на државјанство, ЕГН до сликање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom