Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
D

djgoram

Гостин
Илијана Јотова.

Бар знајте го вистинското име на лицето од кое што чекате Указ. Потпретседател ви е!

:facepalm:
Да се пошегувам малку, а подпредседателка не ми е сеуште ама се надевам за скоро


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 август 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo,
intervjuto mi bese 06.2016 vo Skopje. Pred nekoj den izdaden e ukazot I e tuka vo ambasada, utre ke odam da go podignam bidejki deneska "imale mnogu rabota i ne mozat da go isprintaat". Inace sum po nasledstvo od roditel a documentite mi gi posredi Kamelija sto e karsi ambasadata.
E sega imam edno prasanje, dali moze da go podignam ukazot vo Bugarska Ambasada vo Skopje, da ostavam sluzbena adresa i potoa za pasos i licna karta da odam vo Sofija? Dali moze nekako da se ubrza postapkata za izdavanje na EGN bidejki vaka preku Ambasada so pasos se ceka okolu 6 do 7 meseci.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Zdravo,
intervjuto mi bese 06.2016 vo Skopje. Pred nekoj den izdaden e ukazot I e tuka vo ambasada, utre ke odam da go podignam bidejki deneska "imale mnogu rabota i ne mozat da go isprintaat". Inace sum po nasledstvo od roditel a documentite mi gi posredi Kamelija sto e karsi ambasadata.
E sega imam edno prasanje, dali moze da go podignam ukazot vo Bugarska Ambasada vo Skopje, da ostavam sluzbena adresa i potoa za pasos i licna karta da odam vo Sofija? Dali moze nekako da se ubrza postapkata za izdavanje na EGN bidejki vaka preku Ambasada so pasos se ceka okolu 6 do 7 meseci.
честито,колку ти зеде за процедурата.поз,среќно
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Zdravo,
intervjuto mi bese 06.2016 vo Skopje. Pred nekoj den izdaden e ukazot I e tuka vo ambasada, utre ke odam da go podignam bidejki deneska "imale mnogu rabota i ne mozat da go isprintaat". Inace sum po nasledstvo od roditel a documentite mi gi posredi Kamelija sto e karsi ambasadata.
E sega imam edno prasanje, dali moze da go podignam ukazot vo Bugarska Ambasada vo Skopje, da ostavam sluzbena adresa i potoa za pasos i licna karta da odam vo Sofija? Dali moze nekako da se ubrza postapkata za izdavanje na EGN bidejki vaka preku Ambasada so pasos se ceka okolu 6 do 7 meseci.
Прво.честитки
Второ, колку време чекаше да ти го пратат во амбасада, прашувам затоа подигање чекаме од јуни во конзулатот во Битола и сеуште немало стигнато
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Прво.честитки
Второ, колку време чекаше да ти го пратат во амбасада, прашувам затоа подигање чекаме од јуни во конзулатот во Битола и сеуште немало стигнато
Мислам дека електронски ги добиваат, бидејќи и во Софија го вадат електронски.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Мислам дека електронски ги добиваат, бидејќи и во Софија го вадат електронски.
Гледај што е заебанцијата, мојот указ го подигнав во Софија, се ок.
На братот, му го потпишаа јуни, и го испратија во конзулат во Битола. Уште не е стигнат, требаше да одиме минатата недела во Софија, да провери дали може од таму да се земи. Од конзулат му велат можеби ќе дојде наредниот петок, а во среда правиме муабет. Еве и петокот помина и друга среда дојде, три месеци указот не го дадоа
 
Член од
9 август 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
честито,колку ти зеде за
Прво.честитки
Второ, колку време чекаше да ти го пратат во амбасада, прашувам затоа подигање чекаме од јуни во конзулатот во Битола и сеуште немало стигнато
koga se smeni statusot deka e praten ukazov vo ambasada samo se javiv vo ambasada da prasam dali e pristignat. Inace statusot se smeni deka e praten sega vo nedela.

Sepak nema odgovor na prasanjeto dali moze od Skopje potoa da se prefrli vo Sofija za da se ubrza procedurata.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom