Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 октомври 2016
Мислења
42
Поени од реакции
61
Иако јас го зедов указот од Софија, мошне брзо. Мојот брат треба да го подигне од Битола, веќе втор месец не е стигнат. Прашува секој петок
Ukazite vo bitola stignuvat direkno preku email neka si pojdi direkno tamu ke si go zemi odi kaj mene ke vidis kako e stignat najdolu pisuva na ukazot
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Vo forumot sum nova ke ve zamolam ako nekoj ima nekakvi informacii do kade se od 2017. Bev na intervju 2017 2ri mesec i veke 5 meseci mi e ovoj status
Најверојатно за месец-два ќе имаш промена на статус(положитено/дополнително/отказ)!
Дали беше на интервју во Софија и со какви документи си?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
I jas sum od 18 5 2017 na intervju vejke od 6 juli sum na polozotelno pa sega ke cekame
со што док.и каде?јас сум јуни 2017 интервју Софија со потврда БККС..[DOUBLEPOST=1532734668][/DOUBLEPOST]
Vo forumot sum nova ke ve zamolam ako nekoj ima nekakvi informacii do kade se od 2017. Bev na intervju 2017 2ri mesec i veke 5 meseci mi e ovoj status
мене овој статус ми стоеше 12/13 месеци
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Оди секој петок, но девојката што ја брка работата му вели дека не е стигнат
Мислам дека сега им се одмори по конзулатите.Мене така ме шетаа за происходот цело лето, па дури во септември ме кажаа дека е стигнат. Нека им звони на телефон нема што да се малтретира да оди.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ја отворив оваа тема поради повеќето пораки со слични прашања, мислам дека е потребна и за апликантите и за оние кои добиле државјанство

https://forum.kajgana.com/threads/Бегство-од-Македонија.93931/[DOUBLEPOST=1532760690][/DOUBLEPOST]Ја отворив оваа тема поради повеќето пораки со слични прашања, мислам дека е потребна и за апликантите и за оние кои добиле државјанство

https://forum.kajgana.com/threads/Бегство-од-Македонија.93931/
 

D45

Член од
27 јули 2018
Мислења
5
Поени од реакции
4
Најверојатно за месец-два ќе имаш промена на статус(положитено/дополнително/отказ)!
Дали беше на интервју во Софија и со какви документи си?
Vo Sofija na intervju so dokumenti od roditel
 
Член од
26 јули 2018
Мислења
18
Поени од реакции
2
Zdr na site, sakam da pasham za bugarski pasosh za da podnesam shto dokumenti mi trebaat? Sakam da odam preku prv bratuchet ama gledam tuka nekoi pishaat deka ne moze preku bratuchet tochno li e ili samo shpekulacii aj neka mi odgovori nekoj shto I'ma poveke poznavanje
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
со што док.и каде?јас сум јуни 2017 интервју Софија со потврда БККС..[DOUBLEPOST=1532734668][/DOUBLEPOST]
мене овој статус ми стоеше 12/13 месеци
[DOUBLEPOST=1532790329][/DOUBLEPOST]Izvodi od baba majka tatko i potvrda od petar kolev klubot 18 5 2017 na intervju 3 mesci na finalna sega vejke sum na polozotelno
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Ја отворив оваа тема поради повеќето пораки со слични прашања, мислам дека е потребна и за апликантите и за оние кои добиле државјанство

https://forum.kajgana.com/threads/Бегство-од-Македонија.93931/[DOUBLEPOST=1532760690][/DOUBLEPOST]Ја отворив оваа тема поради повеќето пораки со слични прашања, мислам дека е потребна и за апликантите и за оние кои добиле државјанство

https://forum.kajgana.com/threads/Бегство-од-Македонија.93931/
пријател треба да сватиш една работа,очи имаш гледаш фала богу,вести,интернет статистики гледаш сигурно имаш,,многупати,,,,,,,,,,,,,,КОНГО,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Е ПРЕД НАС,,,,,,,,,,,,,,,,,,една дупка на југ...........ПОЛОША земја нема во светот од ОВААА како и да и е името,решете го веке еднаш,,,,,,,,,каде и да отидеш е подобро од овде...патем прашањево ти е навистина ГЛУПАВО,,,,,без навреда...........[DOUBLEPOST=1532827367][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1532790329][/DOUBLEPOST]Izvodi od baba majka tatko i potvrda od petar kolev klubot 18 5 2017 na intervju 3 mesci na finalna sega vejke sum na polozotelno
пак не те разбирам,,плус зошто изводи от баба и мајка,,обично одат прадедо,дедо,татко па потврда (от некој клуб) или имаш и некаков стар документ!?финална проверка или финален преглед??
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Vo forumot sum nova ke ve zamolam ako nekoj ima nekakvi informacii do kade se od 2017. Bev na intervju 2017 2ri mesec i veke 5 meseci mi e ovoj status
Од кој датум ти стои оваа порака? Јас бев декември 2017 на интервју и уште ми стои Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Sto znaci ova...brojceto go pisav dole vo prepiska...inaku sum 2015 godina...neznam dali posrednikot gi odnel dopolnitelnite dokumenti...
Дали си преку амбасада, ако си бројчето на преписка не на молба се пишува во долното поле. Овој статус значи дека е подигнат указ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom