Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2017
Мислења
16
Поени од реакции
15
Dali znae nekoj tocna adresa kade treba da odam za da se slikam za pasos vo sofija. Fala
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Од кој датум ти стои оваа порака? Јас бев декември 2017 на интервју и уште ми стои Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Па рано ти е. Мене 10 месеци ми стоеше тој статус.
 
Член од
20 јули 2018
Мислења
44
Поени од реакции
27
Дали си преку амбасада, ако си бројчето на преписка не на молба се пишува во долното поле. Овој статус значи дека е подигнат указ.
Ne sum preku amabasada...tuku preky posrednik...vo gornoto pole mi pisuva deka treba da odnesam dopolnitelni dokumenti...gi dadov na posrednikot no nemozam da mu veruvam sakam da doznaam Dali se dostaveni no kako ?
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Zrdavo da prasam drzavljanstvo moze da se podigni od Sofia akoa si preku kozulat ili mora preku kozulat ,i ako mora kolku vreme patuva ili nekoj rece nesto eletronski go prakale a vo Sofia da si go podignes orginalot . Ako znae nekoj neka pisi pozz
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
Да не знае некој до каде е издавањето на происходите во ДАБЧ?
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
пријател треба да сватиш една работа,очи имаш гледаш фала богу,вести,интернет статистики гледаш сигурно имаш,,многупати,,,,,,,,,,,,,,КОНГО,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Е ПРЕД НАС,,,,,,,,,,,,,,,,,,една дупка на југ...........ПОЛОША земја нема во светот од ОВААА како и да и е името,решете го веке еднаш,,,,,,,,,каде и да отидеш е подобро од овде...патем прашањево ти е навистина ГЛУПАВО,,,,,без навреда...........[DOUBLEPOST=1532827367][/DOUBLEPOST]
пак не те разбирам,,плус зошто изводи от баба и мајка,,обично одат прадедо,дедо,татко па потврда (от некој клуб) или имаш и некаков стар документ!?финална проверка или финален преглед??
BATKA IZVODI NA RODENI BABA MAJKA TATKO I MOI I POTRVDA ZA POTEKLO OD ZDRUZENIE NA KOLEV TOA E SE CEKA 10 IPOL MESECI ME STAVIA NA FINALNA 8 APRIL 3 MESECI CEKAV NA FINALNA SEGA OD 6 JULI SUM NA POLOZITELNO
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Jas prasav deka sum preku konzulat dali mozi da si go podignam ukazot vo sofia ?
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Dali znae nekoj tocna adresa kade treba da odam za da se slikam za pasos vo sofija. Fala
( Slikanjeto e vo Opstina Slatina bul. Shipcenski prohod 67.)[DOUBLEPOST=1532896282][/DOUBLEPOST]
Dali znae nekoj tocna adresa kade treba da odam za da se slikam za pasos vo sofija. Fala
NTEF
Eve tocno i na mapa kade e vlezot
Софија, бул. Шипченски проход 67Б, 1574 g.k. Hristo Smirnenski, Sofia, Bulgaria
+359 2 973 3816

https://goo.gl/maps/MvFM6t3bxUF2
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom