Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2018
Мислења
22
Поени од реакции
51
Здраво! 2-3 години бев на дополнителна. Пред месец-два ме ставија на финална. Од пред 2-3 дена ми стигна статус положително и треба да се издаде указ. Колкав процент од почеток на процедура до добивање на пасош ми е исполнет заклучно последниот статус? Интервју 2014, документи од прв братучед
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво! 2-3 години бев на дополнителна. Пред месец-два ме ставија на финална. Од пред 2-3 дена ми стигна статус положително и треба да се издаде указ. Колкав процент од почеток на процедура до добивање на пасош ми е исполнет заклучно последниот статус? Интервју 2014, документи од прв братучед
Па за околу 3 месеци ќе знаеш дали ќе ти потпишат или ќе те одбијат,за жал слушам одбиваат преку братучеди и луѓе носат потврди од здруженија
 
Член од
21 мај 2017
Мислења
101
Поени од реакции
49
Decki pozdrav,

Eve denes konecno dobiv ukaz!
Podneseni dokumenti od sestra, na intervju kazano deka i majkami ima bg drzavjansvo. Intervju bev kraj na januar 2017, polozitelno kaj na april 2018, i ne bev na proverka kaj viceto! Od intervju skoro 18 meseci pominaa do dobivanje na ukazaot. Na site vi posakuvam da si docekate!!!!!
Koj broj e Ukazot?
 
Член од
15 март 2018
Мислења
22
Поени од реакции
51
Па за околу 3 месеци ќе знаеш дали ќе ти потпишат или ќе те одбијат,за жал слушам одбиваат преку братучеди и луѓе носат потврди од здруженија
Однесов документи од клуб од струмица за дедо роден пред 1920 во 100% бугарско село. Тоа пред 2-3 недели. Ми рекоа дека само со прв братучед, вујко или чичко одбивале на проверка кај вицепрезидент. Сега незнам јас дали сум на проверка или не.
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
POSLE INTERVJU KOLKU TERA CELAVA RABOTA JAS PRAVEV INTERVJU VO JUNI
 
Член од
5 јуни 2016
Мислења
24
Поени од реакции
47
Jas bev 15.04.2016 na intervju Bitola ukazot si go zedov na 02.05.2018 i podnesov dokumenti za adresa
Dali dokumenti za adresa podnese vo konzulatot vo BT? Jas go zedov ukazot vo april i seuste ne e stignato pismo od ministerstvoto vo opstinata kade ja navedov adresata. Neznam zosto se zaglaveni tolku.....
Dali ima i nekoj drug so vakov slucaj?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Dali dokumenti za adresa podnese vo konzulatot vo BT? Jas go zedov ukazot vo april i seuste ne e stignato pismo od ministerstvoto vo opstinata kade ja navedov adresata. Neznam zosto se zaglaveni tolku.....
Dali ima i nekoj drug so vakov slucaj?
Иако јас го зедов указот од Софија, мошне брзо. Мојот брат треба да го подигне од Битола, веќе втор месец не е стигнат. Прашува секој петок
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom