Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
kade prati mail ti vratija li odma ?
mailto:a_landzhev@justice.government.bg

Денеска пратив во 2 и 45 мислам беше, по нивно 3 и 45 така да не верував дека одма ќе ми вратат во секој случај, па се надевам дека нареднава недела ќе добијам одговор.
 

maac

evil scientist
Член од
10 март 2010
Мислења
134
Поени од реакции
61
Денеска промена на статус кај мене од дополнителна на финалнана бројче 53**/2014 интервју Скопје амбасада февруари 2014, на дополнителна септември 2015, од документи лична карта од пра пра дедо и потврда од Струмица.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Денеска промена на статус кај мене од дополнителна на финалнана бројче 53**/2014 интервју Скопје амбасада февруари 2014, на дополнителна септември 2015, од документи лична карта од пра пра дедо и потврда од Струмица.
Аман бе пријател,скоро 3 години на дополнителна,со среќа заслужи да ти дадат
 
Член од
7 август 2017
Мислења
109
Поени од реакции
134
Денеска промена на статус кај мене од дополнителна на финалнана бројче 53**/2014 интервју Скопје амбасада февруари 2014, на дополнителна септември 2015, од документи лична карта од пра пра дедо и потврда од Струмица.
Sledno kaj mene ocekuvam promena 59... Ke bidete obavesteni
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
40
Поени од реакции
37
Не не...На дополнителна сме заедно со другарот од лани од Јули...ист ден на интервју се исто...некна на ФБ тој објави линк со книга од војници и пиша на постот дека е за тие што се со потекло од братучед...но сепак јас прашав за мене...и ми кажа дека нема потреба за мене...бидејки сум бил со потекло од брат.
Daj druze sherni ja ta knigata linkot za vojnici sho sluzele sho ja postiral posrednikot na facebook. Mozi na nekoj ke mu bidi od korist . Pozdrav ubav den
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
И сега никој не знае колку време му треба да стигне указ во битола, од кога е објавено дека е пратен
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Некој да не знае до кај се со промените од задолжителна во финална? Интервју 12.12.2017 уште задолжителна
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Не не...На дополнителна сме заедно со другарот од лани од Јули...ист ден на интервју се исто...некна на ФБ тој објави линк со книга од војници и пиша на постот дека е за тие што се со потекло од братучед...но сепак јас прашав за мене...и ми кажа дека нема потреба за мене...бидејки сум бил со потекло од брат.
ako mozes daj link so knigata od vojnicite i kako vtoro ako imas pradedo sto bil bugarski vojnik da ne se mavas levo desno nego zemi izvadi si dokazi potvrdi dokumenti deka sluzel kako bugarski vojnik i licno predaj si gi dokumentite vo pravosudieto batali posrednikot toj nema da ti gi dostavi parite vo djeb ke gi stavi dokumentite v korpa bar mene vaka mi napravi posrednikot toa ti e posledna sansa za da zemes pasos ako citas po forumov gledas deka nekoi ne im izdavaat ukazi ako se so brat sestra proizhod pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom