Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
И јас лани од април до јуни бев со одобрена молба од комисијата за гражданство т.е. положитeлно и ме бапнаа на проверка от вице, им однесов и оригинал л.к. од бугарско кралство од прадедо ми, па никакви промени до ден денес.. Инаку да, се е до среќата.
znaci treba da odnesam dopolnitelni dokumenti i jas?
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
znaci treba da odnesam dopolnitelni dokumenti i jas?
И јас бев у небрано, знам како ти е сега. Инаку некој ќе ти каже однеси, некој не...сепак е твоја желба, ама ако им носиш нека биде оригинал документ со кој ќе докажеш взходјашт потекло.
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
И јас бев у небрано, знам како ти е сега. Инаку некој ќе ти каже однеси, некој не...сепак е твоја желба, ама ако им носиш нека биде оригинал документ со кој ќе докажеш взходјашт потекло.
Kade se nosat tie dokumenti?
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
27
Поени од реакции
15
Vo direkcijata na viceprezident prasaj kade da go najdes toa pismo za da vidis zosto ti e otkazano da ti bide potpisan ukazot[DOUBLEPOST=1525276197][/DOUBLEPOST]+359 2 9239333
ova e nekoja centrala tamu prasaj
I na brat mi mu go napisa istoto denes-Отказ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо рег.
Sega prasanjeto mi e, celosno e odbien ili ima prostor za frlanje uste pari bezveza :)
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Isto i kaj mene.... na proverka od vice od denes.... od 1 fevruari bev na polozitelno. Preku konzulat Bitola, brojce 12***/2016. Zaedno odime celo vreme so uste 4 prijalteli i na niv im e promenet statusot vo proverka od vicepresident denes. Kraj nema ovaa cekanjeto u pm. :pistoldz::tapp: Sega ili ke potpise gospodjata ili ke go jademe.:pusigo: Ostanuva samo ovaa :semolam: :cuc:. :popce:
 

Attachments

Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Некој да сподели информација за тоа до кое бројче се стигнати со промена на статус по интервју од образована во финална?. Кај мене Интервју 12.12.2017 уште ми стои Образувана преписка N:14ххх/2017/12.12.2017 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
I na brat mi mu go napisa istoto denes-Отказ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо рег.
Sega prasanjeto mi e, celosno e odbien ili ima prostor za frlanje uste pari bezveza :)
Со што документи беше и од кој дадум на интерју и каде?
Инаку ако е веќе одбиен нема враќање назад,процедура одпочеток.....
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
I na brat mi mu go napisa istoto denes-Отказ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо рег.
Sega prasanjeto mi e, celosno e odbien ili ima prostor za frlanje uste pari bezveza :)
so kakvi dokumenti e brat ti?[DOUBLEPOST=1525350161][/DOUBLEPOST]
шалтер број 3, во министерството за правда
Tamu veke imam dadeno ednad dopolnitelni dokumenti se original
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
27
Поени од реакции
15
Со што документи беше и од кој дадум на интерју и каде?
Инаку ако е веќе одбиен нема враќање назад,процедура одпочеток.....
Znaci vo prevod, toa sto go pisuva, znaci deka e celosno odbien?
pa jebi ga, ke sadime tutun[DOUBLEPOST=1525350547][/DOUBLEPOST]
Znaci vo prevod, toa sto go pisuva, znaci deka e celosno odbien?
pa jebi ga, ke sadime tutun
Preku prva bratucetka se dokumentite, bese na kraj nekade na 2016 na intervju, mislam noemvri
 
Последно уредено:
Член од
24 септември 2011
Мислења
27
Поени од реакции
15
na proverka od viceprezidenta bil?
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
vaka mu pisuvase do vcera,
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
vaka mu pisuvase do vcera,
Брат ти е доказ дека сите што ги ставија на положително до пред месец дена нема да поминат кај вицепрезидентот ако немат по златна линија потекло, а посреднициве пак нека лаат тука.
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Nekoj upaten Sega Ve citam,
Koja e razlikata pomegu OTKAZ ?
I ne e uvazil molbata njema kategoricni dani?
Blagodaram

Sent from my S8 using Tapatalk

Prviov slucai so OTKAZ znaci sovetot e uvazil molbata I ja dal na potpis kaj viceprecidentot I toj ne ja uvazil I mu dal OTKAZ , mnogu cudno kako moze da se dava OTKAZ koga nema dobieno graganstvo, a vo vtoriov slucaj sovetot ne e uvazil I ne prodolzila molbata do vicepresidentot, ova po moe bi trebalo da e:)))
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Kazuvav I jas deka ke bide taa najgolem problem ...si kaza taa vo intervjuto ubavo i ne izlaza.vo ovaa situacija nema poveke sto da pravime....ke cekame iako izgleda e sve zaludno.lugje barajte si drugi alternative ucite jazik ,na primer germanski I pokusajte so viza.covek netreba da se otkazuva I mora da se bega od od ovaa vukojebina.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom