Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 април 2018
Мислења
35
Поени од реакции
58
[DOUBLEPOST=1525334104][/DOUBLEPOST]Gospod da te pocue , no poleka verbata me napusta , bidejki moj prijatel pred nekoj den si go dobi pasosot , aplicirajki posle dve god. posle mene , bez nikakvi dokumenti ni po zlatna ni po srebrena , licno go poznavam . Ke mora da se trudime koj e problemot kaj nas vakvi slucaevi , inace sum nov na forumov no go pratam godini , ne sum protiv site da si dobijat no ova e preterano , gi nadminuva site normi na bez zakonie
So kakvi dokumenti prijatelot dobi pasos? Mora da podnesol nekakvi dokumenti?
pozdrav
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
So kakvi dokumenti prijatelot dobi pasos? Mora da podnesol nekakvi dokumenti?
pozdrav
Kaj nekoj Vanco od Ohrid poteknuval , ziveel vo Bugarija , imal svoja kancelarija, sigurno e posrednik si platil covekot a sigrno go znam deka nema poteklo , i oopppp pasosot , i ajde deli sega pravda , koja e pravdata za nas ? Milo mie za lugeto sto si zavrsuvaat rabota no nie sto dremime na dopolnitelna nee fer... pozz... i do vas
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
И нaвредите мoжaм дa ги рaзберaм нa темaвa,и меѓусебните oбвинувaњa и нaдвoр oд темaтa кoментaри лугетo се нервoзни,губaт нaдеж и у прaвo се,зaглaвени се пo тoлку гoдини неизвеснoст им пукa филмoт.Амa oвие нoви прoфили штo нaглo се oтвoријa пa живoтoт им прoпaднaл,ке се убиел, не билo фер,тие штo не им требaлo земaле a нaс другите немa дa ни дaдaт,тoј пoсредник вaдел oвoј немoжел....Дaли вooпштo немaaт ни aплицирaнo,a oтвaрaaт прoфили сaмo зa дa не резбaaт,дaли некoј си игрa мaјтaп пa чaс шири пoзитивнa пa чaс негaтивнa енергијa и се смее кoгa се ствaрa тензијa ствaрнo немoжaм дa рaзберaм.
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Нема ле мекој човек што може да му се плати за пасош да заврши раб.. Тие што чекаме на дополнителна кај бугаритее можее со пари.. Ако не бива со малце може со повеке пари.. Само дали има таков посредник ??
 
Член од
15 април 2018
Мислења
35
Поени од реакции
58
Kaj nekoj Vanco od Ohrid poteknuval , ziveel vo Bugarija , imal svoja kancelarija, sigurno e posrednik si platil covekot a sigrno go znam deka nema poteklo , i oopppp pasosot , i ajde deli sega pravda , koja e pravdata za nas ? Milo mie za lugeto sto si zavrsuvaat rabota no nie sto dremime na dopolnitelna nee fer... pozz... i do vas
Nema pravda, kako sto gi citam postovite, se mi se cini deka e edna golema lotarija ahhahah[DOUBLEPOST=1525342725][/DOUBLEPOST]
И нaвредите мoжaм дa ги рaзберaм нa темaвa,и меѓусебните oбвинувaњa и нaдвoр oд темaтa кoментaри лугетo се нервoзни,губaт нaдеж и у прaвo се,зaглaвени се пo тoлку гoдини неизвеснoст им пукa филмoт.Амa oвие нoви прoфили штo нaглo се oтвoријa пa живoтoт им прoпaднaл,ке се убиел, не билo фер,тие штo не им требaлo земaле a нaс другите немa дa ни дaдaт,тoј пoсредник вaдел oвoј немoжел....Дaли вooпштo немaaт ни aплицирaнo,a oтвaрaaт прoфили сaмo зa дa не резбaaт,дaли некoј си игрa мaјтaп пa чaс шири пoзитивнa пa чaс негaтивнa енергијa и се смее кoгa се ствaрa тензијa ствaрнo немoжaм дa рaзберaм.
Drugar, jas forumov go citam poveke od edna godina, vo procedura sum i sakam da se informiram. Otvoriv profil zosto nekogas sakam da postavam nekoe prasanje, da dadam nekoe mislenje. Ne znam sto ti precat "novite profili" sto se otvorile. Ako imas da dades nekoja informacija, nesto novo vo vrska so procedurata slobodno spodeli, site sme tuka so nekoja maka i site na kraj so posakuvame istoto.
Bidi mi pozdraven
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Нема ле мекој човек што може да му се плати за пасош да заврши раб.. Тие што чекаме на дополнителна кај бугаритее можее со пари.. Ако не бива со малце може со повеке пари.. Само дали има таков посредник ??
Jas rabotam so mito i korupcija
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Nema pravda, kako sto gi citam postovite, se mi se cini deka e edna golema lotarija ahhahah[DOUBLEPOST=1525342725][/DOUBLEPOST]
Drugar, jas forumov go citam poveke od edna godina, vo procedura sum i sakam da se informiram. Otvoriv profil zosto nekogas sakam da postavam nekoe prasanje, da dadam nekoe mislenje. Ne znam sto ti precat "novite profili" sto se otvorile. Ako imas da dades nekoja informacija, nesto novo vo vrska so procedurata slobodno spodeli, site sme tuka so nekoja maka i site na kraj so posakuvame istoto.
Bidi mi pozdraven
Сo среќa некa ти е и сo леснo.Штo пoскoрo дa си дoчекaш
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Denes mi se smeni statusot od cekanje na potpis od viceprezident vo: proverka od viceprezidenta. I sega sto znaci toa? Treba pak dopolnitelni dokumenti? Sto znaci taa proverka?
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
So uverenie od bkks samo. I na drugar sto e nekolku broevi pree mene ima bkks i kniska od vojnik od pra dedo mu isto denes na proverka od viceprezident.
Znaes li sto znaci toa?
Сега знам дека може да чекаш како што јас киснам 10 месеци со овој статус или да добиеш указ за 3 месеци или да те одбијат.
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Сега знам дека може да чекаш како што јас киснам 10 месеци со овој статус или да добиеш указ за 3 месеци или да те одбијат.
haha WOW cekav 3 meseci so odobrena molba od sovetot po drzavjanstvi za sega da cekam uste 3 ili 10 meseci za proverka od viceprezidenta i na kraj da me odbijat hah se nadevam ne sum tolkav baksuz
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
haha WOW cekav 3 meseci so odobrena molba od sovetot po drzavjanstvi za sega da cekam uste 3 ili 10 meseci za proverka od viceprezidenta i na kraj da me odbijat hah se nadevam ne sum tolkav baksuz
И јас лани од април до јуни бев со одобрена молба од комисијата за гражданство т.е. положитeлно и ме бапнаа на проверка от вице, им однесов и оригинал л.к. од бугарско кралство од прадедо ми, па никакви промени до ден денес.. Инаку да, се е до среќата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom