Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Da spodelam nesto denes sum se uveril deka postojat vrski i potkupuvanja.
Decki ne e bitno koj i sto za intervju zakazale posle mene dobile data za intervju pred mene i veke imaat ukaz isprateno do konzulat vo SK. Zamisli preku konzulat celata postapka i tie veke imaat ukaz sto i kako ne mi e jasno no......
Pa dali ti rekoja deka platile nesto ili ti pretpostavuvas
 
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Pa dali ti rekoja deka platile nesto ili ti pretpostavuvas
Не е будала некој да каже дали платил дали не. Нормално дека постојат поткупувања, јас со свои очи видов во кознулатот во Битола, еден куп поклончичи и пликоа за конзулот или за кој и да беа :cautious:
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Не е будала некој да каже дали платил дали не. Нормално дека постојат поткупувања, јас со свои очи видов во кознулатот во Битола, еден куп поклончичи и пликоа за конзулот или за кој и да беа :cautious:
Не мора да значи дека платиле. Кога поднесе брат ми во Битола, го направи тоа по наговестување дека таму се доста експедитивни дипломатската пошта им е на две недели, и дека имаат помал број апликанти за разлика од Скопје. Покрај тоа се се снима тоа е дипломатско преставништво, кој влегол што влегол, што внрсол изнесол. Ако има поткуп нема сигурно таму да го однесат.... Плус овие источно од Вардар директно одат во Софија. Јас поднесов Софија три месеци по брат ми, па тука сме со состојбата. Значи нема везе... а може и да има
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Pa dali ti rekoja deka platile nesto ili ti pretpostavuvas
Pretpostavuvam ne prasav direkno no po izrazot na liceto ona smeskanje i zgora na toa vidov po datata na podnesuvanj na dokumenti deka e posle mene se raboti za 2 mesec tie se 4 mesec kako moze data za intervju da dobie pred mojata i veke ima ukaz mojata e 2xxx 2016 a taa e 4xxx 2016.
Se ovaa kazuva deka sepak ima nekoj kanali i toa preku konzulat
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Pretpostavuvam ne prasav direkno no po izrazot na liceto ona smeskanje i zgora na toa vidov po datata na podnesuvanj na dokumenti deka e posle mene se raboti za 2 mesec tie se 4 mesec kako moze data za intervju da dobie pred mojata i veke ima ukaz mojata e 2xxx 2016 a taa e 4xxx 2016.
Se ovaa kazuva deka sepak ima nekoj kanali i toa preku konzulat
Sekogas imalo potkup, koga covek si ima maka I ke plati za da svrsi rabota, no problemot e neznaeme komu da platime, toa ti e, si cekame godini I nezavrsuvame rabota a tie sto znaat komu da mu platat brzo si zavrsuvaat rabota
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: vkv
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Pa jas pred da ja pocnam procedurata prasav nekolku luge site bea so odgovor deka od cistkata koja ja pravele od dabc do MP ispozatvorile mnogu luge i deka nema nikakvi sansi za takvo nesto i vo sto na nekoj nacin bev ubeden vo toa no ne sum bil vo pravo.
No sto e toa da si gledam jas svojata rabota i za ova se mislev dali da go spodelam no sakav da znaat i drugite deka imalo ima i ke ima potkupuvanja.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
32
Поени од реакции
38
Zdravo decki imam star dokument dokaz deka mozam da izvadam bugarsko drzavjanstvo e sega koga ke go odnesam dokumentot dali potoa mozam pak da si go zemam nazad ili ostanuva za niv. pozz
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
20
Sakam da prasam kolku kosta sega procedurata za pasos komplet preku posrednik ako moze da mi kaze nekoj potocno vaka ???
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Sakam da prasam kolku kosta sega procedurata za pasos komplet preku posrednik ako moze da mi kaze nekoj potocno vaka ???
Зависи кој и како ќе те процени. Од 500€ до 750€. Досега што имам прашано и од луѓе најмногу што има платено е 1000€ до земање all inclusive. Сам ако ја бркаш не повеќе од 300€. Прашај повеќе посредници[DOUBLEPOST=1519026613][/DOUBLEPOST]
Zdravo decki imam star dokument dokaz deka mozam da izvadam bugarsko drzavjanstvo e sega koga ke go odnesam dokumentot dali potoa mozam pak da si go zemam nazad ili ostanuva za niv. pozz
Си го земаш
 

E2E

Член од
11 март 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
Дечки што се случи со тие на дополнителна што беа со рок до февруари? Има некој инфо
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom