Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Advokat vo sofija moj prijatel mi go kaza ova sekoj sto nema star dokument momentapno nemozi da dobie drzavjanstvo.. Dokolku sega aplicirasas so star dokument za 6 meseci imas pasos
 
Член од
7 февруари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
5
Advokat vo sofija moj prijatel mi go kaza ova sekoj sto nema star dokument momentapno nemozi da dobie drzavjanstvo.. Dokolku sega aplicirasas so star dokument za 6 meseci imas pasos
Voena kniska i svedetelstvo nemam samo umrenici od pradedo i dedo toa mi e edinstvena nadez deka ovaj pat ke bidi vo red a inace i jas znam za taa informacija deka za 6 meseci ke se dobiva pasos ama neznam dali e sigurno nisto ne e potvrdeno
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958

Attachments

Член од
25 ноември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
5
Предходната недела тројца мои пријатели се одбиени во министерствто со однесени потврди од здружение а јас во дабч со прв братучед. И не се единствени верувале или не тоа е ваше јас лично познавам дваесетина луѓе кои се одбиени последниве два три месеци од советот кои аплицирале преку роднини и потврди. А искрено не познавам некој кој последнава година земал указ со потврда или братучед чичко тетка вујко. А тука се гледа дека има многу посредници кои пуштаат мамки за оние кои се неинформирани. Позз и информирајте се.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom