Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.03.2018

So pasosh od chichko i dokument od Strumica, ima li nekakva nadesh za mene ?
Kade site tamu I ti,ne si sam ne se sekiraj ne ima desetici iljadi, a nadezta posledna umira,sto mozime da pravime,ako imas drugi dokumenti nosi ako ne ke si cekame da I'm se smeni pak politikata osven ako ne odbijat.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35
Ne, intervju zakazuvaat na site. stite imaat pravo da apliciraat. Tuku objasni ti kako go dokaza toa poteklo kakva e tvojata vrska preku koja se povrzuvas?
e TUKA SE SLAGAM[DOUBLEPOST=1512239198][/DOUBLEPOST]So
Другари знаете дека не мудрувам многу на форумов,затоа еден совет од мене. За тие што допрва треба да носат дополнителни и што треба да одат на интервју. Документи носете оргинал само а итервјуто не го сметајте за заебанција оти замене покрај оргиналните документи мислам дека интервјуто беше пресуден фактор бидејќи зборував 80% на бугарски и дека имав предходно одено преку 200 пати за Софија и превртено доста пари преку нивните банки. Затоа не слушајте многу КАМИОНЏИИ,ГАТАЧИ,ЈАСНОВИДЦИ И ДРУГИ што го трујат форумов. Фала и поздрав.
E pa drugar ti si odel 200 pati a jas ke izodam 3 pati i pak ke zemam pred tebe[DOUBLEPOST=1512239407][/DOUBLEPOST]
e TUKA SE SLAGAM[DOUBLEPOST=1512239198][/DOUBLEPOST]So

E pa drugar ti si odel 200 pati a jas ke izodam 3 pati i pak ke zemam pred tebe
E pa za da zastedite 200 evra ce strapata po sofija celo vreme i ce barate posle koj dokument od kad se vade koj notar kade e pa posle sosto sum na dopolnitelna pa ovo ono ne e bitno koj posrednike si ima coveci za toa so si ja brkat rabotata
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
http://www.justice.government.bg/25/2503/
Тие со сме на ова листа шо документ треба да доставиме, имав аплицирано со бг лична карта од прабаба и прадедо прво колено.
Ќе ве молам за совет, фала !

Sent from my HUAWEI MLA-L11 using Tapatalk
bas sea toa go gledav i nemav pojma deka ima pak vakvi listi sreka mene i bracet mi ne nema na listata jas sum promasen samo za eden broj tipot koj e bil posle mene e pisan na listata kolku sto procitav baraat da dostavis dokumenti za poteklo(proizhod) a jas imam od klubot od sr dokument i plus od cicko mi (na tatkomi prv bratuced)dok a bracet mi od vujko mu dok
 
Член од
11 мај 2017
Мислења
32
Поени од реакции
53
ДАБЧ информација ? До која дата стасаа со потписи ? Некој ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom