Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Петaр Кoлев вo пoлитикa? Кaде вo Бг или Мк?
Vo mkd[DOUBLEPOST=1511175436][/DOUBLEPOST]
Site stanale bugari radi pasosi. Da ne stanale od toa sto im se licni bugarite?
Ne znam dali licni ili ne
Ama mur si e mur[DOUBLEPOST=1511176155][/DOUBLEPOST]Сега ќе се преброиме колку сме и дали не има а не само пасоши да бараме.. ..ако нема 100 000 гласа оваа партија кур пасоши така да си знаеме
 
Последно уредено:
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
Му имаат ли потпишано указ од 2014 на некој во скоро време?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Vo mkd[DOUBLEPOST=1511175436][/DOUBLEPOST]
Ne znam dali licni ili ne
Ama mur si e mur[DOUBLEPOST=1511176155][/DOUBLEPOST]Сега ќе се преброиме колку сме и дали не има а не само пасоши да бараме.. ..ако нема 100 000 гласа оваа партија кур пасоши така да си знаеме
Ne,obratno, ako nemame nie pasos vraka kur glasoj ke videt,taka tie da si znaet.:kuracc:
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Едно ме интересира, никој нема одговорено до сега зошто за удостоверение во ДАБЧ се чека една година? Многу се фалат дека имаат луѓе во Софија особено во ДАБЧ, нели ВМРО се сите таму.
Дали кочат поради:
- се жалеја во парламент и каде ли не дека не можат да постигнат од работа и им требаат повеќе вработени па затоа кочат?
- да ги заштитат тие што ги враќаат на дополнителна од МП т.е. да не се брукаат и си купуваат време со надеж дека МП ќе го сменат курсот?
- не можат да издаваат удостоверенија кои не се во согласност со законот и пак купуваат време, а на тие што се со оригинални документи им издаваат побрзо?
Дали некој со оригинален документ земал удостоверение од ДАБЧ за помалку од 5 месеци годинава?
 
Член од
27 јуни 2016
Мислења
16
Поени од реакции
9
Луѓе имам прашање

Јас сум уште од таа фамозната 2013та, бев на крај со чекање потпис од вицепрезидента, заедно со многу луѓе ме вратија назад на Дополнителна Проверка од Вицепрезидента и така си стои од Март месец лани. Цело време слушам дека луѓе враќале, дека одбивале, а што читам на форумов се' си изгледа ко да си тече по нормален пат. Што се случува?
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
21
Поени од реакции
41
Здраво на сите!!Дали може некој да ми каже што значи оваа промена? По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Здраво на сите!!Дали може некој да ми каже што значи оваа промена: По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Po ovoj status ili ke ti odobrat ili ke te odbijat ili na dopolnitelna ke te stavat

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
82
Поени од реакции
50
Kако иде постапката преку амбасада од подигање на указ , пријава на адреса егн..до пасош ,на сопругата и е излезен указот преку родител е од јан.2016
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
55
Поени од реакции
20
Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи Повторно Ви уведомјаваме, че приложените документи к'м преписката са в'в вид на ксерокопие. В срок до 07.09.2017 г. следва да отстраните посочената нередовност и да представите документите в оригинал..
Vaka mi stoi statusot vece 4 meseci iako posrednikot bil tamo I prasal mu rekle deka e tehnicka greska ama nisto ne e smeneto, a prethodno mi pisuvase deka sum na finalno razgleduvanje, da ne znae nekoj broj od ministerstvoto za pravosudie da se javam tamo direktno da prasam
 
Член од
20 август 2016
Мислења
36
Поени од реакции
12
Kако иде постапката преку амбасада од подигање на указ , пријава на адреса егн..до пасош ,на сопругата и е излезен указот преку родител е од јан.2016
Intervjuto i bese vo januari? Vo sofija? Cestitki so zdravje da si go koristi!
 
D

Drexel

Гостин
Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи Повторно Ви уведомјаваме, че приложените документи к'м преписката са в'в вид на ксерокопие. В срок до 07.09.2017 г. следва да отстраните посочената нередовност и да представите документите в оригинал..
Vaka mi stoi statusot vece 4 meseci iako posrednikot bil tamo I prasal mu rekle deka e tehnicka greska ama nisto ne e smeneto, a prethodno mi pisuvase deka sum na finalno razgleduvanje, da ne znae nekoj broj od ministerstvoto za pravosudie da se javam tamo direktno da prasam
Евее ваков статус не сум видел до сега, Ти бараат да им го дадеш оригиналниот документ со кој аплицираш а не заверена копија, со каков документ си
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
55
Поени од реакции
20
Евее ваков статус не сум видел до сега, Ти бараат да им го дадеш оригиналниот документ со кој аплицираш а не заверена копија, со каков документ си
Jas imav I dopolnitelni dokumenti odneseno rodninski vrski I potvrda od BKKS in a posrednikot mu kazale tehnicka greska deka e ama eve vece 4 meseci taka mi e statusot
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom