Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Pocna postapka povtorno vo pravosudie so stariot proishod od DABC ili podnese pak za duplikat proishod vo DABC, Kaj pocina procedura? Ili e prodolzi molbata koja bese neuvazena? !??? Bidi konkreten I jasen.

Sent from my Xtouch using Tapatalk
Ај од почеток
Прекината постапка, отидов во правосудие со пријател, таму поднесов молба во која се повикувам на нов документ, со извадени изводи и умреници, значи правам врска на основа на стар документ, кој да напоменам дотогаш го немав поднесено. Го поднесов и происходот, изјава на нотар, и врз основа на воена книшка, документ од архив, значи да повторам изводи и умреници за врска, оригинална војна книшка дотогаш неподнесена, документ од трново, изјава од сведоци за секој случај, происход кој го имав пред да ме прекинат добиен од предходно поднесените документи... значи ништо не оставив на случајот... сега не знам што друго да ти кажам
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Твoјoт случaј е кaкo сaмoубиствo oд зaседa,пoлн си сo зaвери и тaјни дoгoвoри нa меѓудржaвнo нивo a не си кaдaрен еден пaсoш дa извaдиш.Кaкo мoже чoвек сo тaкви пoзнaвaњa нa кaјгaнa фoрум дa вaди пaсoш? Мнoгу кoнтрaдиктoрен шизик си.Немa везе сo сречa некa ти е
Фала микља ама имаш гледано шпионски или хорор филм???


Што е заедничко???


Прв се бори црнецот и прв гини
 
Член од
24 ноември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
80
Земаја повеќе не.изгледа заврши времето со чичко,тетка,вујко и брачеди.и јас сум по таа основа преку прв братучед ама ако тешко многу
Jasum so potvrda od Strumica i sum na dopolnitelna .Zasega samo vtor bratuced koj zivee mnogu godini vo Bg .[DOUBLEPOST=1511127456][/DOUBLEPOST]
Jasum so potvrda od Strumica i sum na dopolnitelna .Zasega samo vtor bratuced koj zivee mnogu godini vo Bg .
DO KADESI SO PRV BRATUCED?
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Jasum so potvrda od Strumica i sum na dopolnitelna .Zasega samo vtor bratuced koj zivee mnogu godini vo Bg .[DOUBLEPOST=1511127456][/DOUBLEPOST]
DO KADESI SO PRV BRATUCED?
Од почеток на процедура другата недела ке правам точно две години.а сега сум моментално веке 9месец на задолжитена
 
Член од
27 август 2017
Мислења
27
Поени од реакции
13
Во четврток Бојко доага во струмица ке се потпишуват 10 нови договори така е најавено
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Pepibe a be i za 200evra posreduvase eden posrednik
да не само трчајлажи,да вреди!![DOUBLEPOST=1511143100][/DOUBLEPOST]МОЈ ПРЕДЛОГ,доколку некој е проијател овде со МЛАДЕНОВ етему одлична можност/прилика да реагира за потврдите (БККС) за државјанства,нека го потсети некој барем преку порака.. П.П...
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35
gledam zborite za pari koj kolku dal... jas sum so pominato intervju preku posrednik i sum dala 300€ do sega... sto znam ne e tesko sam da si brkas ama do sega za nisto ne sum se zamarala... samo sum se pojavuvala kaj kje mi kaze i me cekal so spremni dokumenti...
A kolku vreme ima pomina od podavanje na dokumenti do sega ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom