Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
27
Ако е на пра дедо/баба - баба/дедо - тато/мама, плус во народност гледам дека пишува Блгарин, затоа можеш слободно да почнеш процедура и да чекаш позитивен одговор.
Веќе сум три месеци на финална
 
Член од
2 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
27
Со исти документи сум јас од мај на финална. Ама имам мака, што има варијација на името, и презимето, а село, дата на раѓање се се совпаѓа.
Ајде кај сите да има позитивен одговор за брзо и со среќа
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Другар со документи од сестра...Пред неколку дена му се смени во : Молбата е разгледана со положително становиште...Не носеше никакви дополнителни документи...
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Другар со документи од сестра...Пред неколку дена му се смени во : Молбата е разгледана со положително становиште...Не носеше никакви дополнителни документи...
Od koja godina e I dali bese staven na dopolnitelna?
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Od koja godina e I dali bese staven na dopolnitelna?
Беше на интервју октомври мислам 2015 ама имаше проблеми со имиња нешто со дати па му побараа дополнително да се поврзе со сестра му...на дополнитрлна беше да...пошо не бил внесен како брат па посредникот вадеше документ за сродствени врски мислам...и од некна оп...
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Има ли некој инфо до каде е 2016??? Од причина што сум само со потврда, а у меѓувреме најдов прв братучед на татко ми и втор братучед мој со БГ пасош, сметате ли дека треба да дополнам потекло со нивни пасоши уште пред да влезе во финална мојата постапка или ако евентуално ме вратат на допополнителна тогаш да им ги носам????
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Има ли некој инфо до каде е 2016??? Од причина што сум само со потврда, а у меѓувреме најдов прв братучед на татко ми и втор братучед мој со БГ пасош, сметате ли дека треба да дополнам потекло со нивни пасоши уште пред да влезе во финална мојата постапка или ако евентуално ме вратат на допополнителна тогаш да им ги носам????
Јас сум со документ од брат интеврју април 2016 и сега на дополнителна и ме има и во протоколот.
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
119
Поени од реакции
176
Почитуванни форумџии ве молам за една информација дали во протоколот што беше даден неодамна се запишани броевите на преписки или броевите на молбата која ја поддаваме???
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Почитуванни форумџии ве молам за една информација дали во протоколот што беше даден неодамна се запишани броевите на преписки или броевите на молбата која ја поддаваме???
Броевите на Молбата.
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Има ли некој инфо до каде е 2016??? Од причина што сум само со потврда, а у меѓувреме најдов прв братучед на татко ми и втор братучед мој со БГ пасош, сметате ли дека треба да дополнам потекло со нивни пасоши уште пред да влезе во финална мојата постапка или ако евентуално ме вратат на допополнителна тогаш да им ги носам????
Пред некој ден еден член кажа дека е на финална. Мислам дека беше некаде од средината на октомври 2016.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
25
Поени од реакции
54
Decki na moj bratuced so potvrda od zdruzenie mu se smeni statusot vo

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Sto znaci tocno ako nekoj znae I sto ponatamu
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom