Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Гo пoзнaвaм oнaкa имaме зaеднички пријaтел нaвистинa земa пaсoш и зaминa плaтил мнoгу и незнaм тoгaш несaкaше дa кaже кoј му е пoсредник и кoлку плaтил.И дa пoзнaвaм тaкoв пoсредник не би се нaфaтил нa тaквo нештo a пoсебнo не сегa кoгa знaм декa знaчителнo ке се oлесни и убрзa прoцедурaтa.Зaмисли тoј пoсредник aкo прaви нештo штo не е зaкoнскo a ти дa нaебеш нa пример дa те прекрaтaт и више дa немoжеш дa aплицирaш.
Убаво звучи ова, но...секој пат има едно "но". :)

Да видиме во наредниов период.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Убаво звучи ова, но...секој пат има едно "но". :)

Да видиме во наредниов период.
Бaш тaкa другaр убaвo звучи сaмo уште дa се oствaри.
Акo некoј случaјнo oди четвртoк зa Сoфијa oд Скoпје ке oдaм сaм сo кoлa дa делиме пaт сaмo зa гoривo требa дa се инвестирa без дoпoлнителни трoшoци зa чекaње и oстaле ствaри ;)
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
Денес точно 9 месеци од интервјуто и сеуште на задолжителна. :kafence:
 
Член од
13 јуни 2017
Мислења
10
Поени од реакции
15
Вака , мене статусот од пред 1 месец ми се промени во " По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. " e сега сакам да те прашам колку време ти чекаше за да ти се промени во сегашниот статус како што ти е и дали знаеш уште колку статуси треба да се променуват до конечно издавање на државјанството . ( може некаде е одговорено ова прашање се извинувам ако досаѓам .. ме мрзи да скролам :P .. :D ) Фала , Позз :
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Вака , мене статусот од пред 1 месец ми се промени во " По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. " e сега сакам да те прашам колку време ти чекаше за да ти се промени во сегашниот статус како што ти е и дали знаеш уште колку статуси треба да се променуват до конечно издавање на државјанството . ( може некаде е одговорено ова прашање се извинувам ако досаѓам .. ме мрзи да скролам :P .. :D ) Фала , Позз :
Imaj trpenie mene pred 2 ipol mi se promeni i uste cekam :D
od koja godina si i so kakvi dokumenti?
 
Член од
17 февруари 2016
Мислења
27
Поени од реакции
17
Jas sum 16###/2013,pred 1.5 meseci statusot mi e na finalna posle okolu 22 meseci dopolnitelna
I jas sum tie broevi od taa godina 16 4## /2013. Od februari cekam ukaz, na proverka kaj viceprezidenta mi e. A pred toa bev na dopolnitelna pa finalna proverka. So prv bratuced dokumenti.[DOUBLEPOST=1497353292][/DOUBLEPOST]
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
2016 август , од родител . Имаш некоја информација уште колку може да се чека до издавање на државјанството или јок.. :D
Ne znam eve jas koga ke imam promena ke spodelam ama pak ne moze da se vodi po toa. Kaj sekoj e razlicno
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Знае ли некој уште колку промени треба да чекам за до указ,и од прилика уште колку се чека за наредна промена.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Знае ли некој уште колку промени треба да чекам за до указ,и од прилика уште колку се чека за наредна промена.
Индивидуално е. Секој со среќата. Инаку јас бев 8 месеци со оваа ставка.
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Знае ли некој уште колку промени треба да чекам за до указ,и од прилика уште колку се чека за наредна промена.
Кое бројче си и со какви документи?
(кога бараш инфо фер е и да дадеш инфо) :)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
DEcki dali nekoj posrednici imaat povekje vrski ili taka mi se cini? so e ova pri kraj sum a nikako da mrdne rabotava
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom