Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Интервјуто ми беше на 15.02.2017, значи 2 дена пред твоето. Ние сме завршиле со подготовки на документи за произход во последен момент. Тие што после нас идеа, им закажаа интервјуа многу покасно од нас. Мислам дека бев 22 септември 2015 да закажам интервју. Знам дека тие што беа во декември/јануари да закажат интервју им закажаа после година ипол. Значи, имаме среќа. Како и да е, очекувам да ги завршиме сите процедури за надоцна 2 3 месеци од сега. Со среќа на сите!
Ne e bas tocno. Jas podnesov vo MP dokumenti vo januar 2016, a intervju mi zakazaa 10 meseci podocna, oktomvri 2016. Sega sum uste na zadolzitelna. A za podocnesnite i jas slusnav deka za 1.5 godina im zakazuvaat intervju. Ti si barem na finalna, jas uste zadolzitelna eve veke 5 meseci[DOUBLEPOST=1490079702][/DOUBLEPOST]
Фaлa бoгу. Земен укaз сo дедo бг.офицер.
cestito pastor !
 

pastor

mikan
Член од
10 јануари 2015
Мислења
97
Поени од реакции
109
Со среќа нека е друже! Бреј вака изгледа удостоверението? Испринтана копија xD јас мислев ќе биде нешто по елаборантно :ајнапиво: ајде поднесувај за паспорт!
Фaлa.Мoже и сум имaл среќa. Пoтпишaн е нa пoследниo рaбoтен ден нa бившaтa вицепрезидентoт
 

pastor

mikan
Член од
10 јануари 2015
Мислења
97
Поени од реакции
109
20 јануари петoк,a oд 23 јануари дoaѓaaт нoвиoт претседател и негова администрација. Брoј 8281/2015
 
M

Marija79

Гостин
Brojim deni kako u zatvor , strasno l...Nikoj nisto ne rabotva tamo[DOUBLEPOST=1490099987][/DOUBLEPOST]Zasto tolko vreme od oktobra 2015 !!!!!!
Ja sum bila na intervju 18.01.2016 I sad 6 februara mi izlezna deka sam dobila grazdanstvo I cekam taj potpis samo .....
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
62
Поени од реакции
40
Od koga dojde ovaa novata Ilijana Jotova nema potpisano ukaz ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom