Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
јас сум од 15.40 ќе се видиме секако поздрав[DOUBLEPOST=1482144649][/DOUBLEPOST]
Благодарам за инфото!!!За адреса Леге 6 реон Средец така таа е службената?
да да таа е адресата
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Druze,podnesi pismena molba na salter vo Ministerstvo za pravosudie sosite navedeni dokumenti sto gi imas predadeno. Statusot na mojata sopruga se smeni vo finalen posle 18 dena. Istoto ocekuvamda se sluci i so mojata prepiska, pozdrav
nikoj od 2014 godina sto bil vraten na dopolnitelna nema promena 2014 ne e gibnata se odnesuva na vratenite pozz
i jas sum 1,5 otkako odnesov i nema promena br 36....2014
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Здраво колеги. Едно прашање во врска со превод, заверка и легализација на документи во Софија. Дали е потребно мое лично присуство во софија за да се преведат, заверат на нотар И легализираат 2 изводи и 1на крштеница? Под тоа присуство не мислам да ме видат дека сум таму, туку дали треба некаде да се потпишам при извршување на некоја одделна работа или може и посредник да ја заврши оваа работа без да има потреба и јас да одам таму? Фала
ne ti treba nisto posrednikot ke ti gi sredi rabotite a moj sovet za podnesuvanje kaj bugarskite drzavni organi sam da gi podnesis iako so tebe e posrednikot i uste nesto napraj mu polnomosno vo slucaj da ne ti treba nesto mozi da ti zavrsi raboti mn so polnomosno.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
А откако го подигна указот што направи следно може малку помош пошто на 29-ти идам за Софија по указот. И дали бараат на сликање извод обичен или меѓународен?Фала!
добро нормални сте или што може ли некој веке да ми објасни КАКОВ Е тој проклет мегународен извот (вероватно на родени) затоа што првпат слушам за такво нешто?????????
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Neka mi pise nekoj vo inbox sto ima sam zemano ukaz od neodamna mi treba sovet, fala

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Jas skoro zemav ukaz[DOUBLEPOST=1482194187][/DOUBLEPOST]
dali znaj nekoj kaj se naoga opstina stolicna
Stolicna opstina e vo nas prevog Glavna opstina 100% si cital za Sredec tamu pisuva stolicna opstina ( Vo strogiot centar na gradot ) kaj costas caffe ce prasas site ce ti kazat kako da ja najdes
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom