Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 февруари 2016
Мислења
26
Поени од реакции
4

Attachments

Член од
14 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ako si rodena vo bugarija ne treba da ja mines procesurata dabc,intervju i taka natamu.Si vasis izvod od knoga na rodeni odis vo opstina za egn i odis da se slikas.Golema greska pravis koj te izvea baka?isto kako dete kajnas koga ce se rodi so iVod odis opatina i posle go slikas za pasos.Auuuuu koj te nasuka vaka[DOUBLEPOST=1473856421][/DOUBLEPOST]
Ako si rodena vo bugarija ne treba da ja mines procesurata dabc,intervju i taka natamu.Si vasis izvod od knoga na rodeni odis vo opstina za egn i odis da se slikas.Golema greska pravis koj te izvea baka?isto kako dete kajnas koga ce se rodi so iVod odis opatina i posle go slikas za pasos.Auuuuu koj te nasuka vaka
Во ред, во ред, а имаш одговор конкретно на моите прашања?[DOUBLEPOST=1473858660][/DOUBLEPOST]
Ako si rodena vo bugarija ne treba da ja mines procesurata dabc,intervju i taka natamu.Si vasis izvod od knoga na rodeni odis vo opstina za egn i odis da se slikas.Golema greska pravis koj te izvea baka?isto kako dete kajnas koga ce se rodi so iVod odis opatina i posle go slikas za pasos.Auuuuu koj te nasuka vaka[DOUBLEPOST=1473856421][/DOUBLEPOST]
Ako si rodena vo bugarija ne treba da ja mines procesurata dabc,intervju i taka natamu.Si vasis izvod od knoga na rodeni odis vo opstina za egn i odis da se slikas.Golema greska pravis koj te izvea baka?isto kako dete kajnas koga ce se rodi so iVod odis opatina i posle go slikas za pasos.Auuuuu koj te nasuka vaka
Во ред, во ред, а имаш одговор конкретно на моите прашања?
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
52
Поени од реакции
60
Ne. Mora da pisuva Bugarin. Imase mnogu taka kade ne pisuva bugarin sto odma gi odbija[DOUBLEPOST=1473165839][/DOUBLEPOST]
Ne. Mora da pisuva Bugarin. Imase mnogu taka kade ne pisuva bugarin sto odma gi odbija
jas sum so krstenica kade sto nikade ne oisuva deka tatko mi e bugarin pa pominav zedov proishod sega cekam ukaz, znaci podnesi vazno e dokumentot da e so bugarsko pismo i da ima bugarski pecat i marka
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
jas sum so krstenica kade sto nikade ne oisuva deka tatko mi e bugarin pa pominav zedov proishod sega cekam ukaz, znaci podnesi vazno e dokumentot da e so bugarsko pismo i da ima bugarski pecat i marka
Sega veke da ama di pred nekolku meseci bese potesko. Konkretno 2014 i Pola 2015 god[DOUBLEPOST=1473862188][/DOUBLEPOST]
jas sum so krstenica kade sto nikade ne oisuva deka tatko mi e bugarin pa pominav zedov proishod sega cekam ukaz, znaci podnesi vazno e dokumentot da e so bugarsko pismo i da ima bugarski pecat i marka
Sega veke da ama di pred nekolku meseci bese potesko. Konkretno 2014 i Pola 2015 god
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
52
Поени од реакции
60
Za kolku vreme izleguva proishodot sum preku bitola?
od prilika za 7-9 meseci[DOUBLEPOST=1473863308][/DOUBLEPOST]
Decki aj edno prashanje.... koga bev na intervju vo ambasada vo avgust, mi dadoa samo edno livce, kako potvrda za toa sto sum platila tamu... i sea vo gorniot lev agol ima nekoj broj KO-15-10XX ...ovoj broj ima nekoe znacenje ili? inaku na intervjuto mi rekoa da se javam vo mart vo ambasada, da mi kazat broj za da sledam na internet.
So dokumenti od tatko sum so bg drzavjanstvo.
da se javis vo dekemvri ili po 4 meseci od prilika od intervjuto za da ti go kazat brojot i pinot
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Во ред, во ред, а имаш одговор конкретно на моите прашања?[DOUBLEPOST=1473858660][/DOUBLEPOST]
Во ред, во ред, а имаш одговор конкретно на моите прашања?
Znaci odis vo opstinata vo bugarija kade si rodena i baras izvod od maticna kniga na rodenite.Toj izvod ti e i drzavjanstvo_Odis vo optina vadis egn 30leva se ceka 10dena za toj broj i so toa odis policija da se slikas za pasos.Tamu imaat da platis so karticka.Toa e se dokolku si rodena vo bugarija.[DOUBLEPOST=1473863734][/DOUBLEPOST]
Во ред, во ред, а имаш одговор конкретно на моите прашања?[DOUBLEPOST=1473858660][/DOUBLEPOST]
Во ред, во ред, а имаш одговор конкретно на моите прашања?
Znaci odis vo opstinata vo bugarija kade si rodena i baras izvod od maticna kniga na rodenite.Toj izvod ti e i drzavjanstvo_Odis vo optina vadis egn 30leva se ceka 10dena za toj broj i so toa odis policija da se slikas za pasos.Tamu imaat da platis so karticka.Toa e se dokolku si rodena vo bugarija.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Znaci odis vo opstinata vo bugarija kade si rodena i baras izvod od maticna kniga na rodenite.Toj izvod ti e i drzavjanstvo_Odis vo optina vadis egn 30leva se ceka 10dena za toj broj i so toa odis policija da se slikas za pasos.Tamu imaat da platis so karticka.Toa e se dokolku si rodena vo bugarija.
Најверојатно има и ЕГН бе.
 

den

Член од
31 мај 2016
Мислења
118
Поени од реакции
36
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. kolku vreme se ceka posle ovoj stauts
 
Член од
27 август 2016
Мислења
32
Поени од реакции
12
Дали ако би извадил Виза Д би можел да добијам Бугарска Лична Карта? Ми треба за да регистрирам возило и имот во Бугарија. Исто така дали има нкој што ја врши оваа процедура?
Некој друг повеќе инфо да не има?
 

den

Член од
31 мај 2016
Мислења
118
Поени од реакции
36
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom