Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
да прашам дали некој ке сака да ми објасни или советува,,се работи за мој член од фамилијата,,како оди подавањето преку амбасада во битола значи од почеток па до крај,финансии,и време за интервју и др.знам само дека потврда од БККС се зема от кај младенов од скопје но што со неа после тоа дали може да се оди во амбасада за происхот или мора во дабч во софија.каква е процедурата.,може и во П.П ви благодарам на разбирањето поздрав
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.675
Поени од реакции
63.046
Образувана преписка N:87xx/2014/30.07.2014 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 1 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

За што е указов, за државјанство?

Иначе, дали прават проблеми ако отидам без картичката со бројот на апликацијата/пријавата, 2% немам поима каде е ...
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
92
Поени од реакции
79
Стигли су до средину јула, односно око 4000 - 4100/ 2015. То је прегледано још пре 15 дана. Наредна промена би требало да крене за ове који су августа били на интерјву 2015.[/quoteНе
Не тие тачан инфо.Ас сум во мај био и сеуште сум на финална проверка.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
27
Поени од реакции
14
Не тие тачан инфо.Ас сум во мај био и сеуште сум на финална проверка.
Kako ko, znam par primera iz Srbije koji su bili jula na interjvu i od 15 avgusta cekaju potpis. Isto tako ima i onih koji su bii maja na interjvu, pa jos uvek su na finalnom statusu.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Vo odnos na dokumentite za neosuduvanost konecno ja dobiv najdobrata informacija. Pozelno e da se izvadat i krivicna i kaznena! No i edno od niv da e nema da napravat problem
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
27
Поени од реакции
14
Дончо, нема редослед. Ја сам 4900, па сам од 19 јун на финални (интервју августа месеца), а ти интервју маја, па су те ставили 20. јуна на финални. Не знам како иду, али не прегледавају свима истим темпом
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
54
Поени од реакции
57
Ima nekoj sto ceka od 20 Juli za potpis da mu se smenil statusot deka moze da rezervira cas?
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Jas Bev pochetok na juni dobiv brojche 42** znachi sea bi trebalo da bidat negde okolu 6000
Fala na info, znaci ako juni se 4200... do kraj godina negde 8500. Toa e isto kako i 2015 godina. Znaci toa e kapacitetot sto sakaat sega da go ispolnuvaat na godisno nivo, 8-9000 brojcinja. Verojatno taka i pobrzi ke vrvi rabotava. Gledam 2015 brzo nekako ja sreduvaat.
Da ne znae nekoj 2015 do koe brojce otprilika se sega stignati na FINALNA ????
 
H

HoT IcE

Гостин
Образувана преписка N:87xx/2014/30.07.2014 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 1 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

За што е указов, за државјанство?

Иначе, дали прават проблеми ако отидам без картичката со бројот на апликацијата/пријавата, 2% немам поима каде е ...
Мислам дека да али да прашаш некои од овие што водат до БГ за сигурно заеби форумов. Мислам дека они имаат бројче од картончето само носи пасош или што и да е за да те најдат.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Образувана преписка N:87xx/2014/30.07.2014 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 1 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

За што е указов, за државјанство?

Иначе, дали прават проблеми ако отидам без картичката со бројот на апликацијата/пријавата, 2% немам поима каде е ...
Kolku vreme cekase od odobrena prepiska do potpis na ukaz ?
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Dali znae nekoj poslednoto potpisuvanje na ukazi na koj datum bese i obicno dali ednas mesecno ima potpisuvanje na ukazi?
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
17
Поени од реакции
30
Jas na ubavite oci cekam potpis na ukaz.Bez potvrda I bez nikakov dokument za dokazuvanje na poteklo.Go pisav ovde za nadez da vi dadam deka koga sakaat se e mozno.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
TI SI NAJDOBRO INFORMIRAN DRUGARCE I ZNAES KAKVA E MOMENTALNATA SITUACIJA I NEMA POTREBA OD NIKAKOV DOPOLNITELEN DOKUMENT!!!!DRUGAR MOJ,8XXX/2013 VECE MESEC DENA CEKA UKAZ,BEZ NIKAKOV DOPOLNITELEN DOK.PRETHODNO POSTIRASE EDNA LICNOST NA FORUMOV DEKA CEKA UKAZ BEZ NIKAKOV DOP.DOK.,MEGJUTOA NIKOJ NE I VERUVASE,ISTO KAKO I MENE DEKA CEKAM UKAZ SAMO SO POTVRDA OD BKKS!!!!!!!VO PRAVO BILE TIE STO POMINALE SO BKKS,ITN STO NE SE JAVUVAAT!!!!TI SI DZEK,SRECATA I GOSPOD E SO TEBE,POMINUVAS!!!!
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
Усвоена молба Со Влезна EN: 12***/2016 / 02.08.2016 15:50. ?

Ајде сега што значи ова дека е во процедура од 02.08.2016 или ?

Фала многу?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
TI SI NAJDOBRO INFORMIRAN DRUGARCE I ZNAES KAKVA E MOMENTALNATA SITUACIJA I NEMA POTREBA OD NIKAKOV DOPOLNITELEN DOKUMENT!!!!DRUGAR MOJ,8XXX/2013 VECE MESEC DENA CEKA UKAZ,BEZ NIKAKOV DOPOLNITELEN DOK.PRETHODNO POSTIRASE EDNA LICNOST NA FORUMOV DEKA CEKA UKAZ BEZ NIKAKOV DOP.DOK.,MEGJUTOA NIKOJ NE I VERUVASE,ISTO KAKO I MENE DEKA CEKAM UKAZ SAMO SO POTVRDA OD BKKS!!!!!!!VO PRAVO BILE TIE STO POMINALE SO BKKS,ITN STO NE SE JAVUVAAT!!!!TI SI DZEK,SRECATA I GOSPOD E SO TEBE,POMINUVAS!!!!
Zensko sum.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom