Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Dechki znae nekoj odprilika kolku brojchinja ima za 2015 vkupno i do kaj se stignati so proverka ?
Pa kako imase nekoj clen poodamna objaveno vaka ode nekako:
11458/2011
15059/2012
17516/2013
11907/2014
8735/2015
, bas gi zapisav....[DOUBLEPOST=1471932913][/DOUBLEPOST]a da ne znae nekoj kolku brojcinja se do sega 2016????
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
94
Pa kako imase nekoj clen poodamna objaveno vaka ode nekako:
11458/2011
15059/2012
17516/2013
11907/2014
8735/2015
, bas gi zapisav....[DOUBLEPOST=1471932913][/DOUBLEPOST]a da ne znae nekoj kolku brojcinja se do sega 2016????
Jas Bev pochetok na juni dobiv brojche 42** znachi sea bi trebalo da bidat negde okolu 6000
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
27
Поени од реакции
14
Dechki znae nekoj odprilika kolku brojchinja ima za 2015 vkupno i do kaj se stignati so proverka ?
Стигли су до средину јула, односно око 4000 - 4100/ 2015. То је прегледано још пре 15 дана. Наредна промена би требало да крене за ове који су августа били на интерјву 2015.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Стигли су до средину јула, односно око 4000 - 4100/ 2015. То је прегледано још пре 15 дана. Наредна промена би требало да крене за ове који су августа били на интерјву 2015.
гледам добро си информиран.Можеш ли да кажеш кога ќе ги потпишат указите на оние кои чекаат за потпис за указ од 16.август сега.
 
Член од
7 ноември 2015
Мислења
40
Поени од реакции
27
Nisto samo so BKK.Fala i daj boze site da zemime.Jas isto kkako i vie ja sledam situacijata i dosega kako sto se dvizat rabotite se sto kaza mladenov i izleze.Od april se zategna rabotata pa potoa imase reakcija od VMRO BND, BKKS i drugite zdruzenija za vo juni da ja menat direktorkata i da pocni povtorno so prv braced da se vrvi.Prethodno i vie ste svedoci deka prekratvaja so prv bratuced.A cim se vrvi so prv braced koj e naveden vo zakonot ,zosto da ne se vrvi i so potvrda, i taja e del od zakonot.Najverojatno MP poke nema da se mesa vo potekloto a nitu pak DABC ke izdava proishodi somo so izjava.
Da prasam samo dali ima clenovi koi izvadile proishod so potvrda ama ne od BKK?
Jas sum so potvrda od Petar Kolev, samo so potvrda na dopolnitelna sum pred da ja podadam jas licno gi slikav 2ta lista od potvrdata, na potrvdata pisuva szdruzenie na makedonaksko blgarako prijatelstvo registrirano v grad bitola, ne mi e jasno ovaaa potvrda sega e od bkk ili mbp, ne znam dali ke pomineme so ovaa potvrda
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Moze ke gi pustat site brojcinja odednas i togas ke vidime koj do kaj stignal
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
За оние што немаат никаков документ за потекло уште се мислат да однесат потврда???па на убавите очи чекате државјанство да ви дадат?ајде ипаметете се малку.Нормално дека и те како ви треба таа потврда и бидете благодарни за таква можност

Jas na ubavite oci cekam potpis na ukaz.Bez potvrda I bez nikakov dokument za dokazuvanje na poteklo.Go pisav ovde za nadez da vi dadam deka koga sakaat se e mozno.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Знам дека со овој одговор ќе разочарам многумина, ама подобро реалноста да се каже. Од Струмица сум, немам ништо против Младенов - ама не е во ред да дава такви информации. Можеби најмногу се залага од сите, ама човекот си има пред се лични амбиции и афинитети (профит). Прекратена преписка не ја враќаат во редовна ни со потпис од Господ (малце глуп израз) ама така ќе доловите. Го минав тој пат, знам. Поздрав
а да пробам јас па после септември ке ти дадам прецизен одговор и на другите ЕТЕ КЕ ПРОБАМ посто мене ми вели ке можело,,што можам да изгубам,и онака се фанав за орото па ке го доиграм докрај..поз..[DOUBLEPOST=1471945984][/DOUBLEPOST]
Nisto samo so BKK.Fala i daj boze site da zemime.Jas isto kkako i vie ja sledam situacijata i dosega kako sto se dvizat rabotite se sto kaza mladenov i izleze.Od april se zategna rabotata pa potoa imase reakcija od VMRO BND, BKKS i drugite zdruzenija za vo juni da ja menat direktorkata i da pocni povtorno so prv braced da se vrvi.Prethodno i vie ste svedoci deka prekratvaja so prv bratuced.A cim se vrvi so prv braced koj e naveden vo zakonot ,zosto da ne se vrvi i so potvrda, i taja e del od zakonot.Najverojatno MP poke nema da se mesa vo potekloto a nitu pak DABC ke izdava proishodi somo so izjava.
Da prasam samo dali ima clenovi koi izvadile proishod so potvrda ama ne od BKK?
велиш само со БККС!!??и до декември ке те решеле??!?епа тогаш,,,,,,,,,,,со среќа,,незаборавај да не известиш....
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
а да пробам јас па после септември ке ти дадам прецизен одговор и на другите ЕТЕ КЕ ПРОБАМ посто мене ми вели ке можело,,што можам да изгубам,и онака се фанав за орото па ке го доиграм докрај..поз..[DOUBLEPOST=1471945984][/DOUBLEPOST]
велиш само со БККС!!??и до декември ке те решеле??!?епа тогаш,,,,,,,,,,,со среќа,,незаборавај да не известиш....
Si velam do nova godina barem na finalna ama nemora da znaci.Inace samo so bkk.
 
Член од
14 октомври 2015
Мислења
43
Поени од реакции
24
Ајде мала помош, утре сум на интервју во амбасада. Што ми пратија маил се собрав од документи, уредно преведени, легализирани. Инаку татко ми е со бг пасош и како што ме информираа од амбасада при доставувањето на документи ведаш ми прават интервју.
Прашањето ми е околу таксата од 15 евра што треба да се уплати.
Јас уште во март кога се јавив уплатив во УНИ банка тие 15 евра, ама некако тие не ми беа баш сигурни дека знаат што прават. Јас им дадов ИБАН и БИК ама...
Имам прикачено и што ми дадоа како потврда.
Друго прашање ми е дали дополнително се доплаќа нешто во амбасада? И пример ако е згрешена оваа таксата што веќе ја имам платено, може ли да уплатам таму или како иде процедурата.
 

Attachments

Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom