Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2016
Мислења
21
Поени од реакции
54
На овој начин е одбиен пријател .
Смешки !
Година 2014 е он
! - Сеуште има надеж за (2013)
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
На овој начин е одбиен пријател .
Смешки !
Година 2014 е он
! - Сеуште има надеж за (2013)
Zosto smeski znaci na toa prasanje narodnost se odgovara deka sme BUGARI a drzavjanstvo makedonsko.Na ovoa prasanje mnogu se imaat zeznato.Toa e se dokumentirano.Na intervjuto primetiv deka sekekoj zbor e biten.Znaci golema uloga igrae intervjuto.A za 2013 ima nadez samo ke si pocekame uste koj mesec.
 
Член од
25 јануари 2016
Мислења
21
Поени од реакции
54
Изјаснет е да не речам ама Асли Бугар и зборува чисто Бугарски зошто има завршено факултет во Стара Загора или Габрово така нешто и која иронија на крај . затоа постирав .
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Изјаснет е да не речам ама Асли Бугар и зборува чисто Бугарски зошто има завршено факултет во Стара Загора и која иронија на крај . затоа постирав .
toa e.. trebase da si znaj deka na toa prasanje se odgovara BUGARIN
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Изјаснет е да не речам ама Асли Бугар и зборува чисто Бугарски зошто има завршено факултет во Стара Загора или Габрово така нешто и која иронија на крај . затоа постирав .
Prvo: ne postoi Bugar. Postoi Bugarin i Bugarka. Vtoro: jas celo vreme pisuvam na forumov za glupostite sto se pravat na intervju i nikoj ne go gledase toa seriozno. Eve ti dokaza na site tuka kakvi gluposti pravat 95% od kandidatite na intervjuata i posle Bugarija ili Makedonija ne cinat... haha
 
Член од
16 јули 2016
Мислења
12
Поени од реакции
12
Здраво дечки.
Бев на интервју Октомври 2015. Бројчето ми е 6ХХХ/2015. Пред 7-8 дена статусот ми се смени во По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Може ли некој што има искуство со тоа да ми каже колку време се чека до следната промена и што всушност е следно?
Ви благодарам.
 
Член од
11 јануари 2016
Мислења
64
Поени од реакции
103
На овој начин е одбиен пријател .
Смешки !
Година 2014 е он
! - Сеуште има надеж за (2013)
Nisu smeske. Jednostavno nije bio njegov dan. Kako kaze da je makedonac a trazi bugarsko drzavljanstvo? Mislim da je odgovorio bez razmisljanja, brzo. Ima takvih slucajeva i u Srbiji da kazu da su srpske narodnosti i odbijeni su.
 
D

dimitars

Гостин
Здраво дечки.
Бев на интервју Октомври 2015. Бројчето ми е 6ХХХ/2015. Пред 7-8 дена статусот ми се смени во По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Може ли некој што има искуство со тоа да ми каже колку време се чека до следната промена и што всушност е следно?
Ви благодарам.
Dali odnese stari dokumenti i kakvi?
 
Член од
7 декември 2015
Мислења
26
Поени од реакции
5
Bratko i ja sum vo ista situacija so prv bratuced i nov proishod. Javljaj nadalje kako ke ide proces br 61**/2015
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom