Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 ноември 2015
Мислења
44
Поени од реакции
32
Kolku vreme se ceka za da se smeni ovoj status
,, По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.,, i dali posle ovoj status moze da te odbijat ili ke bide izdadeno drzavjanstvo so sigurnost?
 
V

vkv

Гостин
Kolku vreme se ceka za da se smeni ovoj status
,, По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.,, i dali posle ovoj status moze da te odbijat ili ke bide izdadeno drzavjanstvo so sigurnost?
posle ova moze da te odbijat, da te vratat na dopolnitelna i da uvazat
 
Член од
16 декември 2015
Мислења
45
Поени од реакции
112
Kolku vreme se ceka za da se smeni ovoj status
,, По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.,, i dali posle ovoj status moze da te odbijat ili ke bide izdadeno drzavjanstvo so sigurnost?
Mrmi imas pozdrav od macko ne e fer da mislis deka on ne ti gi podnese dopolnitelnite taka koga mozes javi se na nego ili dojdi vo kancelarija vo skopje
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
@vasedan

Во секој случај благодарност за споделено искуство , но за жал многу све измешано и како се во една каша.
Изгледа дека сум малку писмен и не разбрав да ли си го подигнал и во кој момент ти успеело тоа да го сториш, да ли си имал закажано или отиде на среќа???
Исто така се прашувам ,да ли постоела некоја шанса или можност да се почасти некој полицаец или нешто слично,за да би се избегнала нервоза и неизвесноста, знам дека тоа понекогаш во Софија проаѓа ....

Пошто немам закажано а ќе одам во понеделник да го подигнам Указ , ќе покушам на појасен начин да го опишам денот и се надевам ќе им биде користно на оние што поднесоа во Амбасада....

Поздрав до сите и до следно вклучување на ново искуство....
Epa vaka znam deka po gore se izmesav ama bev mn izmoren I taka sum zaspal odposle samo so legnav napisav I sum zaspal I bez toa ne bev spien dva dena hehe vaka jas bev so posrednik I uste 3 luge so mene patuvame zaedno oni imaa zakazeno za vo 14:30 a jas I ednoto devojce za vo 11:30 e sega od 12:00pm do 13:00pm imaat pauza vo pravosudieto I sluzvenickata vo 10:00am vikna ima li uste nekoj za ukaz i togas vlegovme site okolu 10 dusi so bevme nadvor jas I tie so bea so mene bevme so termin a dr site bea bez termin na sreka otideni I prv me primija mene I ednoto devojce so imav me zakazeno za vo 11:30 am koga ne primaa bese 10:30 am porano ne primija posle mislevme deka tie so imat zakazeno so termin ke gi primat prvo a odposle tie bez termin arno ama tie so imat zakazeno termin od sabajleto se do 12:00pm ako nema.guzvs gi primat I porano a tie so imat zakazeno za termin od 13:00pm do 16:00pm ke si cekat da dojde 13:00pm casot za da gi primat taka I'm rece slizbenickata stom ste za vo 14:30 pm ke si dojde te togas ako nema guzva moze i posle 13:00pm da ve primame a tie so nemaa termin otideni na sreka posle mene I ednoto devojce site 10 dusi gi pustija da si go podignat ukazot uste vo 10:30 sabajleto :)
 
Член од
15 август 2006
Мислења
18
Поени од реакции
2
zdravo sigurno poveke pati go imate procitano prasanjevo no me interesira Dali nekoj znae Dali moze da se podadat dokumenti bez poteklo I ako moze Dali Toa odi preku drustvoto vo strumica
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
118
:):):)
Epa vaka znam deka po gore se izmesav ama bev mn izmoren I taka sum zaspal odposle samo so legnav napisav I sum zaspal I bez toa ne bev spien dva dena hehe vaka jas bev so posrednik I uste 3 luge so mene patuvame zaedno oni imaa zakazeno za vo 14:30 a jas I ednoto devojce za vo 11:30 e sega od 12:00pm do 13:00pm imaat pauza vo pravosudieto I sluzvenickata vo 10:00am vikna ima li uste nekoj za ukaz i togas vlegovme site okolu 10 dusi so bevme nadvor jas I tie so bea so mene bevme so termin a dr site bea bez termin na sreka otideni I prv me primija mene I ednoto devojce so imav me zakazeno za vo 11:30 am koga ne primaa bese 10:30 am porano ne primija posle mislevme deka tie so imat zakazeno so termin ke gi primat prvo a odposle tie bez termin arno ama tie so imat zakazeno termin od sabajleto se do 12:00pm ako nema.guzvs gi primat I porano a tie so imat zakazeno za termin od 13:00pm do 16:00pm ke si cekat da dojde 13:00pm casot za da gi primat taka I'm rece slizbenickata stom ste za vo 14:30 pm ke si dojde te togas ako nema guzva moze i posle 13:00pm da ve primame a tie so nemaa termin otideni na sreka posle mene I ednoto devojce site 10 dusi gi pustija da si go podignat ukazot uste vo 10:30 sabajleto :)
Благодарам :)
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Дечки дали знаете колку апликации имаше 2013 и колку ви 2014... Поздрав
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
25
Поени од реакции
54
Преписката е извадена за доп'лнителна проверка МП.Јас сум 32**/2014 а дополнителните документи ми се поднесени веќе 9 месеци.Дали некој знае колку време оди постапкава?
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
17516/2013
11907/2014
Фала, од прочитаното наназад десетина страни мое мислење дека со дополнителниве се стигнати до околу 8000/2013, инаку нешто слабо во последно време некој да се пофали дека му е одобрено со братучед/чичко/вујко или грешам?
 
D

Daniel_faca

Гостин
Фала, од прочитаното наназад десетина страни мое мислење дека со дополнителниве се стигнати до околу 8000/2013, инаку нешто слабо во последно време некој да се пофали дека му е одобрено со братучед/чичко/вујко или грешам?
Да да ја врта водата на нивна страна слушнав муабет само од прва линија ќе се пушта нагласувам иако тоа не е во пракса знаеме сите дека нема правила само овде на форумов има најразлични случаи сподолено дури дека имаше одобрено без никакви документи за потекло од битола беше дечкото...така ќе ни треба среќа на сите[DOUBLEPOST=1460665949][/DOUBLEPOST]
Фала, од прочитаното наназад десетина страни мое мислење дека со дополнителниве се стигнати до околу 8000/2013, инаку нешто слабо во последно време некој да се пофали дека му е одобрено со братучед/чичко/вујко или грешам?
Да да ја врта водата на нивна страна слушнав муабет само од прва линија ќе се пушта нагласувам иако тоа не е во пракса знаеме сите дека нема правила само овде на форумов има најразлични случаи сподолено дури дека имаше одобрено без никакви документи за потекло од битола беше дечкото...така ќе ни треба среќа на сите
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Да да ја врта водата на нивна страна слушнав муабет само од прва линија ќе се пушта нагласувам иако тоа не е во пракса знаеме сите дека нема правила само овде на форумов има најразлични случаи сподолено дури дека имаше одобрено без никакви документи за потекло од битола беше дечкото...така ќе ни треба среќа на сите[DOUBLEPOST=1460665949][/DOUBLEPOST]
Да да ја врта водата на нивна страна слушнав муабет само од прва линија ќе се пушта нагласувам иако тоа не е во пракса знаеме сите дека нема правила само овде на форумов има најразлични случаи сподолено дури дека имаше одобрено без никакви документи за потекло од битола беше дечкото...така ќе ни треба среќа на сите
Што имаш во предвид кога велиш прва линија?
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom