Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 август 2015
Мислења
17
Поени од реакции
13
Mene od vcera mi pisuva molbata vi e otxvrlena .Odnesov dopolnitelni dokumenti statusot mi se smeni vo sovetot za grazdanstvo mi ja uvazi molbata i sega ova ne znam eve go baram posrednikot da mi kaze sto e rabotata
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2015
Мислења
17
Поени од реакции
13
kakvi dopolnitelni dokumenti odnese? To a znaci deka ti odobrile za grazdanstvo :)
Odnesov od sestra mi ima bug pasos no sega mi pisuva molbata vi e otxvrlena pred toa pisuvase deka sovetot mi uvazil i ceka ukaz da se potpise da ne e nekoja greska tolku sum iznerviran ne znam syo e ova
 
Последно уредено:
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Во петокот ми се смени статусот во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ,после три и пол години чекање :).Во април однесов документ од архивот во Велико Трново,во јуни ме ставија во процедура и сега ова.:) Сите да си земат пасоши и среќно!:)
cestito a pred toa bese na dopolnitelna dopolnitelnata za kolku vreme ti se smeni pozz
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Имам вест од денес соопштена за сите вас дека ОД 15 СЕПТЕМВРИ се ќе се врати на старо место.
Да почекаме и баш да видиме дали оваа вест ќе не израдува сите нас.
Инаку од месец август повеќе не враќаат на дополнителна проверка, кој фатил воз фатил, секој ќе се справува со дадената моментална ситуација.
Преписките воглавно се само одобрени а оние стојат во задолжителна.
Овој месец август беа најактивни со работа и најактивно навистина прегледаа многу.
Дури првите пет броеви од 2015 се одобрени сите по ред!
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Во петокот ми се смени статусот во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ,после три и пол години чекање :).Во април однесов документ од архивот во Велико Трново,во јуни ме ставија во процедура и сега ова.:) Сите да си земат пасоши и среќно!:)
Честитки
 
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
Odnesov od sestra mi ima bug pasos no sega mi pisuva molbata vi e otxvrlena pred toa pisuvase deka sovetot mi uvazil i ceka ukaz da se potpise da ne e nekoja greska tolku sum iznerviran ne znam syo e ova
Ај ако сакаш напиши точно како ти пишуваше претходно,дали ,,С'ветот по гражданството не ви ја уважил молбата'' или ,,Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ'' и од која година си?Евентуално да не имаш направено некој превид,да не ти пишувало ,,не ви ја уважил молбата'', па да ти се видело ,,уважил'' или не знам што може да е.
 
Член од
5 август 2015
Мислења
15
Поени од реакции
19
Ajde ajde pocnaa turbo so rabota ke ima novosti kaj site eve i ja cekam na potpis mesec ipol nakaj dva i se nadevam deka nabrzo ke bide i toa ...
Pozz do site i srekno ;)
 
Член од
24 август 2015
Мислења
17
Поени од реакции
13
Ај ако сакаш напиши точно како ти пишуваше претходно,дали ,,С'ветот по гражданството не ви ја уважил молбата'' или ,,Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ'' и од која година си?Евентуално да не имаш направено некој превид,да не ти пишувало ,,не ви ја уважил молбата'', па да ти се видело ,,уважил'' или не знам што може да е.
Perdxodno mi pisuvase molbata vi e razgledana od sveta po grazdanstvo so polozitelno stanoviste predstoi izdavanje na ukaz a sega pisuva molbata vi e otxvrlena
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom