Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2015
Мислења
18
Поени од реакции
0
За тие што биле на интервјуто. Па сакам да ве прашам во врска со него. Како се одвива што прашуваат и имам слушнато за некакви листови со можни одговори кој ги даваат посредниците па доколку имаш таково нешто дали може да ги добијам за да видам што е тоа?

Фала однапред
Поздрав
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
http://www.aba.government.bg/?country=5151
Вратени се сите здруженија од Македонија на страната на Дабч вклучително и БККС. Не знам можеби е добро вие што мислите?
бате колку ти е сигурна информацијава???????пошто планирам да се зачленам во некое здружение или клуб,со надеж дека ке ми биде од полза за гражданството...
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
http://www.aba.government.bg/?country=5151
Вратени се сите здруженија од Македонија на страната на Дабч вклучително и БККС. Не знам можеби е добро вие што мислите?
Pocna so rabota novio pretsedatel na DABC, so sigurnost e toa negov rezultat, kolku sto citam po bugarski portali ne samo sto se trudi za izmeni, i dal predlog na tie sto studiraa vo Bugarija da im se pokaci stipendijata od 105 leva na 150!! Vreme e samo na prasanje koga ke se poklopat kockite!
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Не дека има можност ,па и ги има ама,ама ние како физички лица немаме можност ни да влеземе а не да ги видиме аууу а најмалку да ги земеме.А заборавив тие се за потребите на државата :sneaky:.
Само Николче може да ги има и да ги гледа,можда и ке му притребаат за да си земе пасош.;)[DOUBLEPOST=1424723900][/DOUBLEPOST]Патем,честитки на сите за добрите вести.
АААА не на Николче ке му биде одземен и Македонскиот, нема да му треба мозе да му го дадан поништен да го урами :)
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
бате колку ти е сигурна информацијава???????пошто планирам да се зачленам во некое здружение или клуб,со надеж дека ке ми биде од полза за гражданството...
Па посигурно здравје отвори го линкот што го постирав внеси македонија и ќе видвидиш
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
http://www.aba.government.bg/?country=5151
Вратени се сите здруженија од Македонија на страната на Дабч вклучително и БККС. Не знам можеби е добро вие што мислите?
Вратени се на сајтот додека не се донесе судска одлука. Тоа го бараше клубот од Струмица.
Тоа е само прв чекор. Сега треба и судот да утврди дека бришењето било незаконско. Ако се случи тоа, значи убрзување од неколку месеци, колку што би требало за нова регистрација.

Ова е мал чекор за човештвото, ама голем за нас...
(quote: Neil Armstrong)
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Не прашувам за себе..за една моја пријателка..Јас не знаев да и објаснам, затоа што јас поднесував по друга процедура...Колку што видов кај неа има две бројчиња..Влегов на сајтот на ДАБЧ но не се снаоѓам. Така да ако некој знае како молам да објасни..
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Не прашувам за себе..за една моја пријателка..Јас не знаев да и објаснам, затоа што јас поднесував по друга процедура...Колку што видов кај неа има две бројчиња..Влегов на сајтот на ДАБЧ но не се снаоѓам. Така да ако некој знае како молам да објасни..[/qu

na sajtot na dabc koga ke vlezes ke vidis na desnata strana pisuva administrativno pravno obsluzuvane,a odma pod nego ima izberi usluga,ke vlezes tamu i vo zavisnost kade se podneseni dokumentite dali direktno vo dabc ili ambasada ke kliknes na opcijata.Vo dabc ke kliknes na proverka na status od zajavlenija,a preku ambasada proverka na status ot konsulstvata.Ke vidis polinja vo koj ke go pises brojceto,godina ,mesec i den na ragjanje (primer 1989-05-12) i sifrata pod nea I klikas.TOA E SE STO TREBA DA NAPRAVIS,MISLAM DEKA DOBRO OBJASNIV
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Вратени се на сајтот додека не се донесе судска одлука. Тоа го бараше клубот од Струмица.
Тоа е само прв чекор. Сега треба и судот да утврди дека бришењето било незаконско. Ако се случи тоа, значи убрзување од неколку месеци, колку што би требало за нова регистрација.

Ова е мал чекор за човештвото, ама голем за нас...
(quote: Neil Armstrong)
Јас мислам дека има веќе судска одлука ако не се лажам во полза на БККС
 
Член од
19 ноември 2014
Мислења
22
Поени од реакции
6
Оваа истата постапка која ја објаснува "paparak" јас ја направив повеќе пати и ми излегува oва, дека :Нјама намерени зајавленија по посочените критерии. Па си помислувам дека можеби не го внесувам бројот правилно,а тој изгледа отприлика вака 20141015/7761/2014 . Пробав целосно го внесов,потоа пробав само со вториот дел и на сите начини истото излегува:Нјама намерени зајавленија по посочените критерии.
lorena.kamenita ти благодарам :)
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Оваа истата постапка која ја објаснува "paparak" јас ја направив повеќе пати и ми излегува oва, дека :Нјама намерени зајавленија по посочените критерии. Па си помислувам дека можеби не го внесувам бројот правилно,а тој изгледа отприлика вака 20141015/7761/2014 . Пробав целосно го внесов,потоа пробав само со вториот дел и на сите начини истото излегува:Нјама намерени зајавленија по посочените критерии.
lorena.kamenita ти благодарам :)
имаше критики дека не претцизно објаснето во бг медиуми како се проверува
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom