Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
http://www.archives.government.bg/278-ДВИА
link od voen arhiv ve molam pozz
[DOUBLEPOST=1426163385][/DOUBLEPOST]
Другари денеска ми потпишаа указ,сакам следната недела да одам по гражданство,препорачајте стабилен посредник,и колку отприлика наплакаат од гражданство до пасош:)
Со среќа
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Другари денеска ми потпишаа указ,сакам следната недела да одам по гражданство,препорачајте стабилен посредник,и колку отприлика наплакаат од гражданство до пасош:)
Cestitki kolku cekase na potpis ??
Jas veke eden mesec pozz
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Дополнителни документи однесов 01 септември,крајот септември се врати статусот во регуларен,07јануар одобри советот,денеска ми потпишаа указ.
sto broj si otprilika[DOUBLEPOST=1426164078][/DOUBLEPOST]cestitam
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Дополнителни документи однесов 01 септември,крајот септември се врати статусот во регуларен,07јануар одобри советот,денеска ми потпишаа указ.
Те има во новиот протокол, или си го провери бројчето сам?
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Те има во новиот протокол, или си го провери бројчето сам?
Протоколите обично секогаш каснат. Бројчињата излегуваат порано.[DOUBLEPOST=1426167054][/DOUBLEPOST]
Си проверив сам а еве ме има и во протоколот.
Во денешниов протокол те има?
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
37
Поени од реакции
22
Протоколите обично секогаш каснат. Бројчињата излегуваат порано.[DOUBLEPOST=1426167054][/DOUBLEPOST]
Во денешниов протокол те има?
Да, ме има.никој не одговори за стабилен посредник и цена отприлика.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
37
Поени од реакции
22
Браво. До сега каснеа секогаш. Редовно го проверуваше бројчето или ретко? Да не ти е одобрено од порано а денес да си видел?
Вчера не беше променето,го проверував редовно,
 
Член од
6 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
107
ve molam za prevod,vcera bev bugarija im ostaviv meil i denes ova mi go pratija po meil.


В'в вр'зка с Ваше запитване, Ви уведомјаваме, че след изв'ршената проверка в дирекција „Б'лгарско гражданство“ се установи следното:

В'з основа на подадена молба и приложените к'м неја документи имате образувана преписка с вх. № 9**/2013 г. за придобиване на б'лгарско гражданство на основание б'лгарски произход – чл. 15, ал. 1, т. 1 от Закона за б'лгарското гражданство.

След приклјучването на зад'лжителната с'гласувателна процедура преписката Ви е разгледана на заседание на С'вета по гражданството с пр. № 17/2013 г., като е взето решение да б'де извадена за доп'лнителна проверка за установјаване наличието на в'зходјашт б'лгарин с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. На 30.04.2014 г. на интернет-страницата на Министерство на правос'дието в рубрика „Б'лгарско гражданство“ е публикуван номер'т на преписката Ви, като е описано, че следва да б'дат приложени доп'лнителни документи, в'в вр'зка с горепосочената разпоредба.

В тази вр'зка Ви уведомјаваме, че за да може да прод'лжи процедурата по придобиване на б'лгарско гражданство следва да приложите документи, удостоверјавашти наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom