Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
E pa vaka, informacijata e 100 % tocna, izlegnato e drzavjanstvo so dokument od licna karta na brat, sto veke nekolku godini go ima pasosot, dali pocnali da odobruvat stanuva znak ? Od prv, vtor, brat, sestra, striko ne se znae!!
 
Член од
26 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
63
Toa ti velam neznam dali pocnali da pustaat drugar! Eve na covekot mu izleglo od kopija na licna karta na brat mu!
и јас добив таква информација од прва рака-едно момче патуваше со мене заедно во автобус, добил државјанство врз основа на брат му. Средбата беше пред 10 дена!
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
37
Поени од реакции
22
Ме интересира дали кога прв пат земаш пасош може по брза процедура (пример 100€ за еден ден или 40€ за 3 дена)или можам толку за 30 дена,и дали можам преку таа дипломатска или како се вика адреса во софија и која адреса ке ми биде во пасошот.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
А да и крајот нели зашто е побрзо преку софија закажувате за да вадите происход 5-6 месеци унапред + го чекате 30 дена, а преку амбасада во Скопје кај што сега закажуваат за 2-3 дена и чекаш 3-4 месеци после тоа да ти го донесат е споро викате ЛОГИКА???


Preku ambasada i jas cekam vece 4 meseci i nema nisto za proizhod
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.320
Поени од реакции
4.743
А да и крајот нели зашто е побрзо преку софија закажувате за да вадите происход 5-6 месеци унапред + го чекате 30 дена, а преку амбасада во Скопје кај што сега закажуваат за 2-3 дена и чекаш 3-4 месеци после тоа да ти го донесат е споро викате ЛОГИКА???


Preku ambasada i jas cekam vece 4 meseci i nema nisto za proizhod
Една страна поназад е веќе напишано од мене ама ајде ќе ти повторам. Луѓе што аплицирале во Ноември 2014, во понеделникот си подигнаа происходи. Значи тврдењево со чекам 4 месеци со мои очи видов дека е побиено. Може чекаш толку ако не си ги имал сите документи. Амбасада во Скопје не конзулатот во битола.
НВМ секој има различно искуство јас цела постапка идев преку амбасада и немав никаков проблем се ми беше со разумни рокови. Единствено нешто што би можело да убрза е да имав идев на интервју во софија место во амбасада за да имав помало бројче.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Otvorete sait m.actualno.com ako ve interesira koj ke bide nov pretsedatel na dabc. Se nadevam deka ke ni se nasmevne srekata. Pozdrav do site
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Уште не е готова работата. Статијата воопшто не е позитивна, говори за нерегуларности и претходно познат исход, кој сѐ уште не е објавен.
 
Последно уредено:
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Може некој да објасни што точно значи ова исвестување : С'с Заповед № 13 от 12.02.2015 г. е заличена регистрацијата на Сдружение "Б'лгарски културен Клуб - Скопие", с'с седалиште и адрес на управление: Република Македонија, гр. Струмица, ул. "Методи Митевски" №8, представлјавано от Лазар Младенов.

http://www.aba.government.bg/?show=38&nid=1628
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Ако сум грешам, на google translation зборот заличена значи откажана.кој знае повеќе нека ме исправи. Дај боже да грешам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom