Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 мај 2015
Мислења
29
Поени од реакции
25
Brate a kako dopolnitelen dokument sto dostavi i jas treba da odam nabrzo imam tret bratuced so bg dokumenti pa se mislam dali so negovite dokumenti ili so deklaracija od bkks da dostavan kako dopolnitelen dokument...?[DOUBLEPOST=1450183938][/DOUBLEPOST]
Brate a kako dopolnitelen dokument sto dostavi i jas treba da odam nabrzo imam tret bratuced so bg dokumenti pa se mislam dali so negovite dokumenti ili so deklaracija od bkks da dostavan kako dopolnitelen dokument...?
Jas odnesov t.e posrednikot dostavi dokumenti od moj prv bratuced.
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
После 1 година 5 месеци и 2 недели плус минус молбата ми е одобрена.
Овде поминав доста време, коси ни белеа на сите нас од нервоза и чекање, давав подршка и помош секогаш онаму каде што беше потребно, споделував несебично информации а меѓудругото се просветлував и себеси за државјанството и општо Бугарија.
Луѓе мојата среќа нема крај и сум уште под импресии.. чекав доследно, но дочекав на крај.
Ви посакувам успех и статус како мојот на сите вас коишто го сакаат од срце ова државјанство, ја сум сигурна дека ќе успеете сите доколку се потрудите и имате трпение.
Поздрав и се најдобро во сопствената борба. :)
koja godina si
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Член од
20 февруари 2015
Мислења
92
Поени од реакции
79
После 1 година 5 месеци и 2 недели плус минус молбата ми е одобрена.
Овде поминав доста време, коси ни белеа на сите нас од нервоза и чекање, давав подршка и помош секогаш онаму каде што беше потребно, споделував несебично информации а меѓудругото се просветлував и себеси за државјанството и општо Бугарија.
Луѓе мојата среќа нема крај и сум уште под импресии.. чекав доследно, но дочекав на крај.
Ви посакувам успех и статус како мојот на сите вас коишто го сакаат од срце ова државјанство, ја сум сигурна дека ќе успеете сите доколку се потрудите и имате трпение.
Поздрав и се најдобро во сопствената борба. :)
Честитам !!!!
 
Член од
29 ноември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
1
zdravo jas podnesof doplnitelni dokument od moj cicko bev na zadolzitelna proverka dve nedeli sega mi pisitПреписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи.dali znae nekoj sto znaci ova i kolku rok imat na dostavuvajne dokumenti
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
После 1 година 5 месеци и 2 недели плус минус молбата ми е одобрена.
Овде поминав доста време, коси ни белеа на сите нас од нервоза и чекање, давав подршка и помош секогаш онаму каде што беше потребно, споделував несебично информации а меѓудругото се просветлував и себеси за државјанството и општо Бугарија.
Луѓе мојата среќа нема крај и сум уште под импресии.. чекав доследно, но дочекав на крај.
Ви посакувам успех и статус како мојот на сите вас коишто го сакаат од срце ова државјанство, ја сум сигурна дека ќе успеете сите доколку се потрудите и имате трпение.
Поздрав и се најдобро во сопствената борба. :)
cestitam
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
Не мора да бидат нови. Ако имаш стари, дури и од СФРЈ ќе ти завршат работа.
Пример мене происходот ми излезе со извод од 2007ма. Немаше никаков проблем.
aha
znaci sakam da dokazam nanazad so izvodi umrenici znaci mozi i postari nema da ima problem
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
forumuser ...Ne e loso ako citas da zavrtis vo ambasada mislam deka e stignata dip.posta mene mi go kazaa deneska brojceto :cuc:[DOUBLEPOST=1450219667][/DOUBLEPOST]
Стенограма от заседанието на 11.11.2015 на Комисијата по политиките за б'лгарите в чужбина http://GovAlert.eu/7EO
http://parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/2400/steno/ID/3940[DOUBLEPOST=1447840749][/DOUBLEPOST]
Tocno. na Nov 13 bese objaveno za komisijska rasprava, ali sega nema nisto za denes.
Народно С'брание ‏@NarodnoSabranie Nov 13
Заседание на 18.11.2015 от 16:00 на Комисијата по политиките за б'лгарите в чужбина http://GovAlert.eu/7Bo
I sto ako ima zasedanie sto ce se promeni dur projde toj zakon pa da se usvoi toj zakon eeehh ima vreme a vo medjuvreme gi cekaat izbori znaci ce se raspusti sobranieto pa dur se formira novo sobranie sto mislite kolku vreme ce projde pa dur dojde posle na red za izglasuvanje ajd da sme zivi i zdravi
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom