Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
После 1 година 5 месеци и 2 недели плус минус молбата ми е одобрена.
Овде поминав доста време, коси ни белеа на сите нас од нервоза и чекање, давав подршка и помош секогаш онаму каде што беше потребно, споделував несебично информации а меѓудругото се просветлував и себеси за државјанството и општо Бугарија.
Луѓе мојата среќа нема крај и сум уште под импресии.. чекав доследно, но дочекав на крај.
Ви посакувам успех и статус како мојот на сите вас коишто го сакаат од срце ова државјанство, ја сум сигурна дека ќе успеете сите доколку се потрудите и имате трпение.
Поздрав и се најдобро во сопствената борба. :)
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
29
Поени од реакции
25
Чисто за инфо кон тие сто дале дополнителни документи. Јас преку посредник дадов док.за потекло од прв братучед и статусот ми се смени за цели две недели, а пак жена ми исто пподнесе преку истиот посредник дополнителни док. и чека 5 месеци, што значи дека голема е веројатноста да е до среќата.
 

0210

шест
Член од
13 април 2015
Мислења
127
Поени од реакции
198
А јас уште колку ќе чекам 1022Х/2014 број,со родител бг.пасош сум? :(
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
А јас уште колку ќе чекам 1022Х/2014 број,со родител бг.пасош сум? :(
Јас сум 1087* исто од 2014,со родител БГ. Максимум за 2 месеца треба да имаме одговор..... Дека до 10.000 скоро се е расчистено.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
29
Поени од реакции
25
Како бе за година дена?кога викаат дека до 9999 се прегледани до сега?
Јас се надевав дека ке биде за 1,5 год со промени на власт со триста к*рци палци излезе 3год, така да послатка е радоста кога планираш нешто за година дена а го добиваш за некој месец. Дај Боже да добиеш до јануари.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Јас се надевав дека ке биде за 1,5 год со промени на власт со триста к*рци палци излезе 3год, така да послатка е радоста кога планираш нешто за година дена а го добиваш за некој месец. Дај Боже да добиеш до јануари.
A ti od ljubomora I zavist pukas sega eve se pojavuvaat lugeto koji zaviduvaat hahaha smesen si druze kako ke ceka uste godina vreme koga do nego ostanaa samo uste 200 brojcinja ti si lud ili se prajs tskov izvini ama za takvite kako tebe nemam podobri zborovi
 
Член од
8 декември 2015
Мислења
33
Поени од реакции
34
Чисто за инфо кон тие сто дале дополнителни документи. Јас преку посредник дадов док.за потекло од прв братучед и статусот ми се смени за цели две недели, а пак жена ми исто пподнесе преку истиот посредник дополнителни док. и чека 5 месеци, што значи дека голема е веројатноста да е до среќата.
Што ти пишува сега на статусот
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Дај бе прекинете веќе еднаш да си труете душата и да завидувате на другите што си имаат доследно потекло. Досадни сте.

Сакав да ви кажам на сите вас коишто ме прашаа за колку. Значи после 1 година и зачнати 5 ти месец ако ме разбирате што сакам да кажам ќе ви одобрат, значи тој 5 ти месец ќе ви биде одобрен дали недела порано или покасно, па рачунајте си.
До сега на сите за толку им одобрија, не верувам дека ќе е порано иако имаат сменети статуси и за порано одобрувањето ваше излага после 5 тиот месец. И јас не верував ама така е ќе се уверите наскоро во тоа.
Многу среќа луѓе, поздрав.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
29
Поени од реакции
25
Што ти пишува сега на статусот
Денес од бг амбасада го подигнав државјанството ова беше ти кажувам пред некој месец[DOUBLEPOST=1450182736][/DOUBLEPOST]
A ti od ljubomora I zavist pukas sega eve se pojavuvaat lugeto koji zaviduvaat hahaha smesen si druze kako ke ceka uste godina vreme koga do nego ostanaa samo uste 200 brojcinja ti si lud ili se prajs tskov izvini ama za takvite kako tebe nemam podobri zborovi
Ти глуп си или тренираш идиотизам, за каква љубомора збориш, или тоа ти што го чувствуваш и го искажуваш, читај подобро што сум напишал па после збори, инаку јас имам бг пасош така да немам повод за љубомора, во тебе дане има повод?
 
D

Daniel_faca

Гостин
Денес од бг амбасада го подигнав државјанството ова беше ти кажувам пред некој месец[DOUBLEPOST=1450182736][/DOUBLEPOST]
Ти глуп си или тренираш идиотизам, за каква љубомора збориш, или тоа ти што го чувствуваш и го искажуваш, читај подобро што сум напишал па после збори, инаку јас имам бг пасош така да немам повод за љубомора, во тебе дане има повод?
Brate a kako dopolnitelen dokument sto dostavi i jas treba da odam nabrzo imam tret bratuced so bg dokumenti pa se mislam dali so negovite dokumenti ili so deklaracija od bkks da dostavan kako dopolnitelen dokument...?[DOUBLEPOST=1450183938][/DOUBLEPOST]
Денес од бг амбасада го подигнав државјанството ова беше ти кажувам пред некој месец[DOUBLEPOST=1450182736][/DOUBLEPOST]
Ти глуп си или тренираш идиотизам, за каква љубомора збориш, или тоа ти што го чувствуваш и го искажуваш, читај подобро што сум напишал па после збори, инаку јас имам бг пасош така да немам повод за љубомора, во тебе дане има повод?
Brate a kako dopolnitelen dokument sto dostavi i jas treba da odam nabrzo imam tret bratuced so bg dokumenti pa se mislam dali so negovite dokumenti ili so deklaracija od bkks da dostavan kako dopolnitelen dokument...?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom