Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 ноември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
Zdravo na site .Jas sum nova na forumov me interesira dali na nekoj statusot na brojceto mu e smeneto a go nema vo protokol taka e kaj mene ?
 
Член од
9 ноември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
Член од
3 април 2014
Мислења
64
Поени од реакции
41
Член од
9 ноември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
kaj tebe citav deka si zemal drzavjanstvo so sreka me interesira dali bese vraten na dopolnitelna proverka i od intervju do drzavjanstvo kolku cekase?[DOUBLEPOST=1415648877][/DOUBLEPOST]
pa na dopolnitelna proverka
ne ne bev vratena na dopolnitelna proverka tuku pravo mi se smeni statusot deka mi e odobreno_Od intervjuto do drzavjanstvoto cekav godina i dva meseca.Denes bev za broj i adresa mislam i za dve nedeli ke odam da se slikam za pasos i licna karta.Inaku denes razbrav deka imalo poveke komisii sto gi razgleduvale dokumentite ne bila samo edna i bile vo stilot dobar i los policaec.Od 10000+bile veke razdeleni prepiskite i se zavisi od brzinata koja komisija kako rabote taka izlavat brojcinjata.
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
46
Поени од реакции
39
jas imam dadeno doplonitelni dok pred 2 meseca i uste mi e deka sum vraten na dopolnitelnka proverka
 
Член од
9 ноември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
ne ne bev vratena na dopolnitelna proverka tuku pravo mi se smeni statusot deka mi e odobreno_Od intervjuto do drzavjanstvoto cekav godina i dva meseca.Denes bev za broj i adresa mislam i za dve nedeli ke odam da se slikam za pasos i licna karta.Inaku denes razbrav deka imalo poveke komisii sto gi razgleduvale dokumentite ne bila samo edna i bile vo stilot dobar i los policaec.Od 10000+bile veke razdeleni prepiskite i se zavisi od brzinata koja komisija kako rabote taka izlavat brojcinjata.
ok fala ti :)
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
извини на прашање, ако не е тајна, какви дополнителни документи испрати? имаш ли некој од фамилија што има бг државјанство? Инаку утре точно имам 1 година и 4 месеци од интервјуто и сеуште без променет статус :(
 
Последно уредено:
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
ti si dobar ja skoro 2 god kako so pomina od intervjuto i sum na dopolnitelna...
документи дополнителни поднесе? јас ги дадов пред 1 недела, не сум вратен ни прифатен, статусот си е тој што стој цела година, а бројкиве пред мене зад мене сите се разгледани, незнам што се дешава со моево :cuc:
 
Член од
9 ноември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
извини на прашање, ако не е тајна, какви дополнителни документи испрати? имаш ли некој од фамилија што има бг државјанство? Инаку утре точно имам 1 година и 4 месеци од интервјуто и сеуште без променет статус :(
zosto da e tajna imam braced vtori koj ima bugarsko drzavjanstvo isto taka i se vencav za bugarin pa prativ izvodi od bracedmi kopii od pasos i licni karti izvodi od tatkomi tatko na bracedmi i izvodi od dedovci da se vidi poteklo se razbira i vencanica pa ke vidime sto kako inaku i jas sum 1 i 4 meseci od intervju sto sega se smeni statusot za dopolnitelna proverka .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom