Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Andreas_bild

Cr7_conor mcgregor
Член од
23 октомври 2007
Мислења
77
Поени од реакции
76
go zedov drzavjanstvoto sega sledvat procedurite za pasos no sakav da ve prasam za mojot sin nego go prekratija e sega koja e procedurata i kako e poubo preku konzulatot ili vo sofija t.e od kade e pobrzo ili molba da pustime kako e najdobro aj nekoj ako znaj neka pisi pozdrav fala
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
go zedov drzavjanstvoto sega sledvat procedurite za pasos no sakav da ve prasam za mojot sin nego go prekratija e sega koja e procedurata i kako e poubo preku konzulatot ili vo sofija t.e od kade e pobrzo ili molba da pustime kako e najdobro aj nekoj ako znaj neka pisi pozdrav fala
Како помина со державјанството? Има заебанции или брзо го земаш? :)
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
826
Поени од реакции
746
јас годинава кога во март поднесов документи ми закажаа интервју за 1-ви април... што е со оваа гужва, зошто толку многу има сега? Како и да е, да се надеваме дека барем брзо ќе ги процесираат оние постапки што веќе се започнати!
Епа ти си поднел во ДАБЧ фебруари или јануари некаде, во март си поддал во министерството, и затоа ти закажале во април, пошо тогаш уште не пуштаа со братучеди, чичковци итн.. Сега откако пуштија, навалија народот. :D
 

Andreas_bild

Cr7_conor mcgregor
Член од
23 октомври 2007
Мислења
77
Поени од реакции
76
pogore napisav ama nikoj ne mi vrati moeto prasanje bese

go zedov drzavjanstvoto sega sledvat procedurite za pasos no sakav da ve prasam za mojot sin nego go prekratija e sega koja e procedurata i kako e poubo preku konzulatot ili vo sofija t.e od kade e pobrzo ili molba da pustime kako e najdobro aj nekoj ako znaj neka pisi

blagodaram pozdrav
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
pogore napisav ama nikoj ne mi vrati moeto prasanje bese

go zedov drzavjanstvoto sega sledvat procedurite za pasos no sakav da ve prasam za mojot sin nego go prekratija e sega koja e procedurata i kako e poubo preku konzulatot ili vo sofija t.e od kade e pobrzo ili molba da pustime kako e najdobro aj nekoj ako znaj neka pisi

blagodaram pozdrav
Od kade sto sto si podnel ti i si go zel drzavjanstvoto, od tamu neka podnese i sin ti, za da go zeme drzavjanstvoto, filozofija prijatele tuka mnogu malku ima!
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
pogore napisav ama nikoj ne mi vrati moeto prasanje bese

go zedov drzavjanstvoto sega sledvat procedurite za pasos no sakav da ve prasam za mojot sin nego go prekratija e sega koja e procedurata i kako e poubo preku konzulatot ili vo sofija t.e od kade e pobrzo ili molba da pustime kako e najdobro aj nekoj ako znaj neka pisi

blagodaram pozdrav
Sofia normalno....
 

pastor

mikan
Член од
10 јануари 2015
Мислења
97
Поени од реакции
109
Како може со бугарски происход да се живее и работи во Бугарија? Кои се услови и документите треба да се добие постојан престој и дали може и во ЕУ да се работи ? Ако некој знае нека напише коментар.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Епа ти си поднел во ДАБЧ фебруари или јануари некаде, во март си поддал во министерството, и затоа ти закажале во април, пошо тогаш уште не пуштаа со братучеди, чичковци итн.. Сега откако пуштија, навалија народот. :D
не во ДАБЧ, директно ваму зошто по основа на родител барам државјанство... ама како и да е, сега невидени гужви значи ц ц ц
 
Член од
23 март 2008
Мислења
686
Поени од реакции
165
20151015_020204.jpg Bidejki dobivam mnogu poraki vo vrska so site koi se zaglaveni na dopolnitelna proverka a imaat odneseno dopolnitelni dokumenti , ke napisam ovde za da ne ogovaram na sekoj posebno a i za onie koi ne go procotale mojot post nekolku strani nanazad.
Znaci na obicen list hartija normalno so tekst na bugarski jazik.....
Molba do ministerstvo za pravosudie .jas so Ime i Prezime imam predadeno dokumenti primer pred 5 meseci se uste nemam dobieno nikakov odgovor brojot na prepiska mi e primer:36xxx se uste nemam dobieno nikakov odgovor...imam predadeno takvi i takvi dokumenti ako gi imate kopiite uste ednas prilozete gi ostavete svoj meil i broj za kontakt seto ova go isprakate na ovaa adresa...od se srce vi posakuvam sreka na site posebno na nas zaglavenite od 2012 i 2013
 
Последно уредено:
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
pogore napisav ama nikoj ne mi vrati moeto prasanje bese

go zedov drzavjanstvoto sega sledvat procedurite za pasos no sakav da ve prasam za mojot sin nego go prekratija e sega koja e procedurata i kako e poubo preku konzulatot ili vo sofija t.e od kade e pobrzo ili molba da pustime kako e najdobro aj nekoj ako znaj neka pisi

blagodaram pozdrav
Имаш опција да не чека дупликат произход син ти,со копија заверена на нотар,од твоето уверение за државјанство,да аплицира,на основ родител со државјанство,зашто не треба произход,директно во Софија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom