Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Jas imav I intervju 23 mart, uste sum na zadolzitelna. Denes dostaviv dopolnitelni dokumenti licno vo Sofija. Se nadevam ke vo skoro vreme ke me stavat na finalna . Uste kolku treba da cekam mislite? Eden mesec?
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Jas imav I intervju 23 mart, uste sum na zadolzitelna. Denes dostaviv dopolnitelni dokumenti licno vo Sofija. Se nadevam ke vo skoro vreme ke me stavat na finalna . Uste kolku treba da cekam mislite? Eden mesec?
Најмалку еден месец. Можеби и 2.

Само не заборавај да пишеш пост кога ќе ти се смени да знаеме до кај се стигнати.
 
Последно уредено:
Член од
11 август 2020
Мислења
15
Поени од реакции
45
Jas imav I intervju 23 mart, uste sum na zadolzitelna. Denes dostaviv dopolnitelni dokumenti licno vo Sofija. Se nadevam ke vo skoro vreme ke me stavat na finalna . Uste kolku treba da cekam mislite? Eden mesec?
да се уште во февруари 2019 за финал,
можеби после еден месец
каков вид молба напишавте за дополнителни?
Mи треба пример молба Bе молам
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Brat mi
Jas imav I intervju 23 mart, uste sum na zadolzitelna. Denes dostaviv dopolnitelni dokumenti licno vo Sofija. Se nadevam ke vo skoro vreme ke me stavat na finalna . Uste kolku treba da cekam mislite? Eden mesec?
Brat mi e intervju 20.02.2019 sofija preku predok potvrda i seuste e na zadolzitelna
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom