Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 август 2020
Мислења
10
Поени од реакции
17
Jas imav I intervju 23 mart, uste sum na zadolzitelna. Denes dostaviv dopolnitelni dokumenti licno vo Sofija. Se nadevam ke vo skoro vreme ke me stavat na finalna . Uste kolku treba da cekam mislite? Eden mesec?
да се уште во февруари 2019 за финал,
можеби после еден месец
каков вид молба напишавте за дополнителни?
Mи треба пример молба Bе молам
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.636
Поени од реакции
2.412
Brat mi
Jas imav I intervju 23 mart, uste sum na zadolzitelna. Denes dostaviv dopolnitelni dokumenti licno vo Sofija. Se nadevam ke vo skoro vreme ke me stavat na finalna . Uste kolku treba da cekam mislite? Eden mesec?
Brat mi e intervju 20.02.2019 sofija preku predok potvrda i seuste e na zadolzitelna
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
11
Поени од реакции
11
Здраво за тие што се на дополнителна има ли нешто ново како да не заборавија цела година помина
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
33
Поени од реакции
24
Здраво за тие што се на дополнителна има ли нешто ново како да не заборавија цела година помина
Врати се назад неколку страни и ќе прочиташ што е новото во врска со дополнителна, воглавно што кажуваат посредниците и претпоставки
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Dali nekoj ima informacija dali lile styanova praka ukazi do ambasada? Veke 2 nedeli nemam odgovor od niv a ne zakazav termin preku sistemot.
Ne znam dali da zakazuvam ili da pocekam uste. A termini sega za mart 2021
Ne se obiduvaj gledam vekje podolgo ne vrakja na mail...
Автоматски споено мислење:

Положително 08.10.2019
Blagodaram, so ubavo da si go koristis pasosot Pozdrav.
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
23
Поени од реакции
20
Здраво, знам дека 100 пати е поставено прашањево, но сакам да потврдам една информација зашто сакам да сум сигурна пред да заминам за бугарија. Јас го земав указот во Скопје, поднесов за адреса во Благоев град- таму имаат стан брат ми и татко ми. И ми пишаа дека ми стигнало ‘удомителното писмо’. Сега следно е ЕГН така? И после лична карта и пасош? И дали за ЕГН од тука ми треба само извод- преведен и указот или и други документи? Има ли некој лично искуство што извадил ЕГН за еден ден? Фала ви
 
Член од
19 февруари 2020
Мислења
16
Поени од реакции
26
Некој да сподели искуство за колку време стигнува указот преку амбасада
 
D

Drexel

Гостин
Што се е потребно (документи) за поднесување во амбасада во скопје за малолетно лице чии двајца родители имаат бугарско државјанство?
 
Член од
22 март 2019
Мислења
137
Поени од реакции
88
Tina Gjo, VlatkoN1 kaj vas nemali ukaz
Да , Има кај син ми - Влатко денес ..
Автоматски споено мислење:

Да , Има кај син ми - Влатко денес ..
Положителна беше од 1ви октомври
Автоматски споено мислење:

Ќе ве молам сега еден совет , како е побрза постапката за подигање на Бг државјснство преку амбасада во Скопје или преку Софија да се оди. До сега процедурата ни одеше преку Софија .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom