Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јуни 2017
Мислења
36
Поени од реакции
16
Jas preku konzulatot Bitola imam preveduvano i legalizirano i tamu tablata e nadvor,za Skopje ne znam.Probaj javise i na telefon bi trebalo da ti dadat nekoi broevi za kontakt so preveduvacite ako nemozes da odis do oglasna tabla.
Se javiv sabajle i mi rekoa ako sum odela se preku Sofija, nema da mozam sega preku ambasada. Ama mislam ne me razbra bas covek. I me zbuni... E sega so intervju vo Sofija, ke mozam tuka da prevedam i legaliziram vo ambasada i da pratam po posta?
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
43
Поени од реакции
48
Decki na parking razgovarav so kolega Rus, koj zel bugarski pasos preku ruska agencija vo Moskva, a imale kancelarii i vo Sofija. Pasosot od pocetok na procedura do kraj go zel za 12 meseci i 9000 evra. Samo sto ja razgledav stranata i agencijata e Perform BC. Dali nekoj imal nekakvo iskustvo so niv?
 
Член од
12 март 2019
Мислења
25
Поени од реакции
34
Не се жалете. Јас на интервју бев 12.12.2017 година и уште чекам потпис. Поз
Истиот овде ... Го имав моето интервју во јануари 2018 година и бев заглавен на позитивниот статус уште од 24 април 2019 година
 
Член од
5 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
135
Не се жалете. Јас на интервју бев 12.12.2017 година и уште чекам потпис. Поз
09 maj 2017 intervju, polozitelno od 27 maj lani taka da ne ima ajle. 10 dusi sto otidime za bg prv pat 2016 uste ja sym ostanat od kombeto drugite imat stazh po 2 ili 2.5 god vo stranstvo..
Taka da ce bide kaj site.. spokojno obache
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
431
Поени од реакции
1.156
09 maj 2017 intervju, polozitelno od 27 maj lani taka da ne ima ajle. 10 dusi sto otidime za bg prv pat 2016 uste ja sym ostanat od kombeto drugite imat stazh po 2 ili 2.5 god vo stranstvo..
Taka da ce bide kaj site.. spokojno obache
Луѓе, 2012 година прв пат поднесов, отказ во 2016 година добив и тоа лично таму отидов во Софија да прашам зошто и бев нај НЕ учтиво испадена од шалтер! И одма пак поднесов за во 2018 да одам на интервју...еве уште го чекам !!! Така да стрпејте се и кротете си ....
 
Член од
9 јуни 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Zdravo moze li nekoj da mi kaze iskustvo koga go zimas ukazot treba da kazes na koja adresa ke se prijavis ili samo opstina?
Jas sakam da odam preku Kustendil. Daprasam sto se prijavuva samo gradot se kazuva Kustendil (za da ti go ispratat vo opstina ) ili mora da im kazam adresata?)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Zdravo moze li nekoj da mi kaze iskustvo koga go zimas ukazot treba da kazes na koja adresa ke se prijavis ili samo opstina?
Jas sakam da odam preku Kustendil. Daprasam sto se prijavuva samo gradot se kazuva Kustendil (za da ti go ispratat vo opstina ) ili mora da im kazam adresata?)
Mora adresata vo Kustendil tocno da ja navedes koja e i vo koja opshtina.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom