Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo ako moze objasnuvanje vo vrska so postot na armand dali ke ima ukazi ovie denovi ili ne nekoj po upaten ako moze da pise pozz do site na forumo a naj nogo do pale krstic koja se trudi da pomogne sto povejeke na forumo poz do site i vi posakuvam ubav den
Ukazi mozno e da ima posle edna nedela,ostanuva da vidime.Najprvo ocekuvam da ima promeni od finalna vo polozitelno, a za ukazi ke vidime.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Имам прочитано дека и при евентуално затварање на шенген и Еу зоната до есен, секоја земја посебно може да одлучи дали ќе ги затвори границите кон "третите" земји како што се Македонија, Србија, Албанија и др....просто не верувам дека Бугарија при вакво сценарио ќе се откаже од Македонските туристи на лето, и ќе ја затвори границата кон Македонија...
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Kaj мене од финална на следен статус ми се смени после 5месеци и десетина дена.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Neka ja pocnat 2019 so finalna vekje, krajno nesposobna administracija imaat, ne znam kade go ima ova.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Si zaboraila da gi ispies lekovite, eve ke te potsetam. ;)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
59
Decki
Na 05.05.2020 sum za podiganje ukazpt
Se se gleda deka nema nisto da bide.
Da ne znae nekoj e-mail ili nekoj kontakt da znam sto da pravam dali da prezakazuvam?
ako e vo konzulst da mi pratat iakonaznaciv deka od sofija ke si go zemmam znae li nekoj kolku se cekaza od konzulat?

uste ednas dokolku ima nekoj email ili drig kontakt pisete mi da im pisam direkno bugarija i da gi prasam

blagodaram
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Decki
Na 05.05.2020 sum za podiganje ukazpt
Se se gleda deka nema nisto da bide.
Da ne znae nekoj e-mail ili nekoj kontakt da znam sto da pravam dali da prezakazuvam?
ako e vo konzulst da mi pratat iakonaznaciv deka od sofija ke si go zemmam znae li nekoj kolku se cekaza od konzulat?

uste ednas dokolku ima nekoj email ili drig kontakt pisete mi da im pisam direkno bugarija i da gi prasam

blagodaram
Eve e mail probaj dali ke ti odgovoret bgco@justice.government.bg ,i kazi ako ima odgovor.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Decki
Na 05.05.2020 sum za podiganje ukazpt
Se se gleda deka nema nisto da bide.
Da ne znae nekoj e-mail ili nekoj kontakt da znam sto da pravam dali da prezakazuvam?
ako e vo konzulst da mi pratat iakonaznaciv deka od sofija ke si go zemmam znae li nekoj kolku se cekaza od konzulat?

uste ednas dokolku ima nekoj email ili drig kontakt pisete mi da im pisam direkno bugarija i da gi prasam

blagodaram
Mozes da podneses molba da ti go pratat vo ambasada,no racunaj otkako ke stigne(prakas mejl,pa dur da go prosledat,pa da gi informiraat od ambasada da im go pratat drzavjanstvoto elektronski )nekoi 2 nedeli minimum od koga si pratil mejl,pa ke cekas 3 meseci za adresa da stigne vo Sofija pismoto Avgust ke te fati,a i vaka ima termini za avgust.....taka da razmisli....
L_Stoyanova@justice.government.bg
na ovaj mail ke pises kako molba so tvoj inicijali broj na pasos ke prikacis pasos obavezno i pisi broj na ukaz i koja data imas za podiganje i pisi vo koja konsulska(konzulska) ili posolska(ambasada) sluzba sakas da ti se prati
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom