Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
160
Сигурно е веќе решена со потпис само не е објавена,а со неа и други!!!
Прв пат ова се случува,после промена од Проверка во Полоѓително една недела да нема потпис!!!!
Ќе чекаме денес можеби......
Нешто слабо оваа недела, затишје, :mad::mad::mad::mad:
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo Pale izvini sto ti dosaduvam no kade na dokumentite pisuva koj ukaz e?
Како мислиш каде пишува?
Пишува на државјанството кога ќе си го подигнеш.
Дали мислиш ние каде гледаме кој број на указ е?
Ние гледаме на страната за проверка за статуси,и кога ќе биде потпишан некој указ пишува,,Образувана преписка номер......бклочена во указ пример 3/2020.....
 
Член од
28 декември 2019
Мислења
30
Поени од реакции
24
Dobro fala ti
Mene od mesec mart 2019 mi stoi na izdavanje ukaz ke bide za skoro zs gi gleam tuka pisuvaat se ceka 11tina meseci
Автоматски споено мислење:

Dobro fala ti
Mene od mesec mart 2019 mi stoi na izdavanje ukaz ke bide za skoro zs gi gleam tuka pisuvaat se ceka 11tina meseci
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
22
Поени од реакции
52
Zdravo na site, me interesira dali nekoj drug ima vakov slucaj... Intervju na 29.06.2018 vo Sk, finalna od 15.09.2019, denovive celo vreme proveruvam i cekam da se smeni i sega slucajno proveriv koga ke go vnesam brojot so pin 11.../2018 mi stoi eden status deka e seuste na finalna, a sega go vnesov istiot broj dole bez pin vo konzulatska proverka i stoi deka e razgledano i e polozitelno... ne znam od koga stoi taka zosto celo vreme gore so pinot go proveruvav... dali znae nekoj koj status e verodostoen?
Автоматски споено мислење:

Sega kaj edna drugarka sto bese pred mene kraj na maj na intervju pak vo gornoto kade sto e so pin i stoi polozitelno, a dolnoto pole bez pin i stoi finalna... Ne mi e jasno zosto statusive ne se isti.. prethodno koga proveruvavme stoese isto bez razlika kade ke go vneses brojot, koga bevme samo na zadolzitelna...
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo na site, me interesira dali nekoj drug ima vakov slucaj... Intervju na 29.06.2018 vo Sk, finalna od 15.09.2019, denovive celo vreme proveruvam i cekam da se smeni i sega slucajno proveriv koga ke go vnesam brojot so pin 11.../2018 mi stoi eden status deka e seuste na finalna, a sega go vnesov istiot broj dole bez pin vo konzulatska proverka i stoi deka e razgledano i e polozitelno... ne znam od koga stoi taka zosto celo vreme gore so pinot go proveruvav... dali znae nekoj koj status e verodostoen?
Бројот на молба со пин што се внесува во горните две полиња е едно,а бројот на преписка е сосема друг број кој не е ист со број на молба.
Сите имаме број на молба и пин,кој ни го даваат при интервју,но исто така имаме и број на преписка според кој не водат во Министерство за правосудие и тој број ни излегува на статусот додека сме на задолжителна ,но и кога ќе се потпише државјанството.
Со тој број на преписка можат да си проверуваат само оние преку амбасада што се.
Така да статусот што ши го дава кога ставаш во полето за консулатски пат е на некој друг.
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
22
Поени од реакции
52
Бројот на молба со пин што се внесува во горните две полиња е едно,а бројот на преписка е сосема друг број кој не е ист со број на молба.
Сите имаме број на молба и пин,кој ни го даваат при интервју,но исто така имаме и број на преписка според кој не водат во Министерство за правосудие и тој број ни излегува на статусот додека сме на задолжителна ,но и кога ќе се потпише државјанството.
Со тој број на преписка можат да си проверуваат само оние преку амбасада што се.
Така да статусот што ши го дава кога ставаш во полето за консулатски пат е на некој друг.
Fala Pale, ne go imam drugiot broj sto stoese na zadolzitelna... samo ovoj so pinot, sto znaci uste sum na finalna, veke 5 mesec... Ke pisam ako ima promena
 
Член од
9 јануари 2020
Мислења
6
Поени од реакции
16
nov ukaz 5 denes ,za site da pomognam dokumenti odneseni 2016,intervju Noemvri 2017 ,na polozitelno mart 2019 pa proverka od viceprezidenta od Maj 2019 ,i sega pred edna nedela se smeni vo polozitelno i denes potpisaa ,so sreka na site
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom