Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2020
Мислења
6
Поени од реакции
16
Денес ќе добиеш указ.Кој број на преписка си,на положително од кога беше,интервју кога имаше?
podnesov dokumenti Mart 2016 ,intervju bev Noemvri 2017 a na polozitelno bev od mart 2019 pa posle proverka od viceprezidenta od maj 2019 do 31.01.2020 koga pak mi se vrati na polozitelno ,dokumentio preku brat
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.445
Поени од реакции
218
Feb 2018
15 лица се вклучени во указ № 4 (от 97**/2018 - до 105**/2018). Само лица од Турција
Каде ги гледате тие информации? Кај може да видам кој се е вклучен во Указ X
 

Bje

Член од
14 ноември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
4
Pale jas i zena mi sme na polozitelno od 28 fevruari.denes taa vleze vo ukaz 3 a kaj mene nema promena.znaes li zosto e taka?blagodaram
 
Член од
4 февруари 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
Здраво, ке ве замолам за искрен одговор. Од Јули 2019 го имам следниот статус: "Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 01.11.2019". Ги предадов документите во Октомври 2019 и уште статусот е ист. Дали знаете колку се чека на овој статус и што е следно? Интервјуто ми беше во Април 2018 година. Број на преписка 21058/2016
Ви Благодарам однапред
 
Член од
26 март 2019
Мислења
61
Поени од реакции
75
Здраво, ке ве замолам за искрен одговор. Од Јули 2019 го имам следниот статус: "Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 01.11.2019". Ги предадов документите во Октомври 2019 и уште статусот е ист. Дали знаете колку се чека на овој статус и што е следно? Интервјуто ми беше во Април 2018 година. Број на преписка 21058/2016
Ви Благодарам однапред
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Stvarno se gubrina od ministerstvoto i Jotova,nie cekame so pocnata postapka 2015 intervju 2016 tie I'm potpisuvaat na tie od 2017 i polozitelno April a nas uste so polozitelno February I godina ipol pred niv pocnata postapka ne ne potpisale,stvarno necesno od nivna strana inaku cestito na site sto dobivaat ukazi.
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
128
Поени од реакции
121
Stvarno se gubrina od ministerstvoto i Jotova,nie cekame so pocnata postapka 2015 intervju 2016 tie I'm potpisuvaat na tie od 2017 i polozitelno April a nas uste so polozitelno February I godina ipol pred niv pocnata postapka ne ne potpisale,stvarno necesno od nivna strana inaku cestito na site sto dobivaat ukazi.
Најверојатно сте добиле указ но не сте објавени почекајте.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom