Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
143
Pozdrav svima,
Da li bas svakog stavljaju na dopunu ko nije odneo dopunska dokumenta u ministarstvo? I da li ima neko ko nije odneo dopununska dokumenta a prosao na polozitelno?
Здраво. Не мора да значи дека ако немате однесено дополнителни документи дека ќе ви побараат. Еве ја немав однесено дополнителни документи и не ми побараа туку ме пуштија на положително. Истото и со мајка ми без дополнителни документи на положително. Сето ова беше пред точно три месеци. Тоа е индивидуално и чиста среќа.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
58
Поени од реакции
19
Jas bev na intervju 28.11.2018. Uste sum na zadolzitelna me interesira dali ima nekoj sto e bil 10 ili 11 mesen 2018 na intervju vo sofija i da mu e smenet statusot od zadolzitelna
Intervju isto 27.11.2018 sofija zadolzitrlna se iznacekavme..
Автоматски споено мислење:

4 Oktomvri 2018 intervju, 15.01.2019 zadolzitelna i uste sme na toj status
Jas 27 noemvri 2018 ovas godina mislam najspora e ne mrdnaja voopsto
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2017
Мислења
8
Поени од реакции
32
Intervju isto 27.11.2018 sofija zadolzitrlna se iznacekavme..
Автоматски споено мислење:


Jas 27 noemvri 2018 ovas godina mislam najspora e ne mrdnaja voopsto
Нa 11.10.2018 исто и јас бев на интервју, Се уште сум на задолжителна
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
21
Поени од реакции
22
Здраво. Не мора да значи дека ако немате однесено дополнителни документи дека ќе ви побараат. Еве ја немав однесено дополнителни документи и не ми побараа туку ме пуштија на положително. Истото и со мајка ми без дополнителни документи на положително. Сето ова беше пред точно три месеци. Тоа е индивидуално и чиста среќа.
Da li mozes da napises sa kojim dokumentima si prosao na polozitelno, hvala unapred :)
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
7
Поени од реакции
19
Здраво на сите, брат ми доби указ на 8 јануар, сега е во процедура за подигање на државјанство..
Документи само од чичо не е доставувал од здруженија
Поднесено во мај 2016 год
Положително од феб. 2018
Доби указ 8.1.2020 година
Со среќа на сите....
 

Attachments

Член од
25 октомври 2015
Мислења
40
Поени од реакции
33
Член од
25 септември 2019
Мислења
68
Поени од реакции
43
Ake sto vizhdam ishte po dollgo qe cakame za ukaz,du sega beshe 1 godina,ia su ot 30november 2017 interviu i neznaeme kolku qe cakame,5 meseci na pozitiv su,5 meseci cakame toga sto ni pobaraie pak dokumenti,ot aprile 2016 sto cakam,llosha politika i nemash siguria a qe imame ukaz
 
Член од
27 ноември 2019
Мислења
8
Поени од реакции
9
Da kazi nekoj do Kaj e rabotata status posledno smenet 15.08.19 vo proverka od sovet po gragjanstvo Nervi se iskinaja skoro 5 meseci.....
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
44
Поени од реакции
71
Moze nekoj dobar posrednik za da pocnam procedurata od novo za da zakazam vo dabc? Fala
Radi tie posrednici lugeto pari se iznafrlaa i se iznacekaaa ..... Samo cotek za takvata stoka sto se igra so sudbinata na lugeto ..... Ima mnogu mnogu luge koj gi odbija radi ne odnesena potvrda za ebani 1800 denara gi odbija zosto nikoj od posrednicite ne mu kazaa da odnesat samo gi zemaa parite i nisto.. ZA TOA OVOJ FORUM INFORMIRA ZA TOA CITAJ TE INFORMIRAJ TE SE I KE NEMA VAKVI GLUPI RABOTI SO GLUPA BIZARNA PRICINA DA SE ODBIVAAT LUGE
Zatoa bugarin za posrednik i nemash maka......
 
Член од
7 април 2019
Мислења
64
Поени од реакции
16
Kje go vovedat li toa da imas 2 god prestojuvano vo bg kako uslov za drzavjanstvo po pat na poteklo ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom